Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

baza danych access-problem z uruchomieniem na innym kompie

waskibroklyn 13 Apr 2008 13:15 1888 3
    waskibroklyn
    Level 16  
    Witam!

Mam napisana baze danych w MS Access na obsługe ....Problem jest w tym że baza działa u mnie w domu na zainstalowanym Officee 2003 bez żadnego prawie zająknięcia. Natomiast w pracy na żadnym z komputerów nie działa. Oczywiście według informacji napisanej w MS Access to w firmie też jest 2003. Firma jest firmą zagraniczną i maja wgrane wszystko w wersji obcojęzycznej i nakładki zrobione na offica m.in z tego co widzę...Wgrywają serwice packa 3 do offica to nie chciało mo polskiej wersji przyjąć tylko przyjęło dopiero wersje angielską. Ogólnie to tak prawie wszystko można otworzyć ręcznie w pracy na kompie ale nie o to chodzi. jest to napisane w visual basic i ma działać "samo"...Podczas włączania menu głównego wyskakuje ten problem. okno logowania (ponieważ jest logowanie sie do programu. Niżej przedstawiam screeny zrobione z uruchamiania bazy danych i dodaj/usuń żebyście mogli stwierdzić czy faktycznie ten system to nie polski tylko sa nakładki (mi sie wydaje że nakładki)...Nie wiem co Z tym począć dalej i proszę o jaka jakąkolwiek rade w tej sprawie...z góry dzięki
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W angielskiej wersji Access'a część pleceń może się inaczej nazywać (na 100% jest tak w Excel'u).
    Najprawdopodobniej to będzie źródłem problemu.
    marek003
    Level 40  
    Oprócz powyższego baza i jej odwołania do innych baz (zbiorów i tabel zewnętrznych) muszą być fizycznie w tym samym miejscu na dysku jak w twoim komputerze.

Jeżeli w domu bazę masz tworzoną na swoim pulpicie to w pracy musisz mieś taką samą nazwę użytkownika zalogować się na niego i i też wgrać ją na "swój" pulpit. (na marginesie - ważna jest także litera dysku)
    Innymi słowy cała ścieżka dostępu do bazy i tabel powiązanych powinna być fizycznie taka sama w domu jak i w pracy.

Mam nadzieję że zrozumiale napisałem
    waskibroklyn
    Level 16  
    Tylko że ta sama baza danych działa u innego kolegi i nie mamy takich samych nazw, ani nikt nie jest tak samo zalogowany ani nawet nie ważna jest litera dysku. Baza danych to jeden plik zapisany w formacie mdb i tyle...prawdopodobnie przyczyną będzie ten angielski offic-ale jak to sprawdzić czy ti faktycznie jest to???ewentualnie chodzić z bazą danych do każdego kto ma accessa po polsku i sprawdzać czy działa.....