Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie kodów pilota Hormann

13 Kwi 2008 13:47 14794 5
  • Poziom 31  
    Witam

Sprawa jest następująca. Są dwa "urządzenia" firmy HORMANN. Jedno to brama wjazdowa do posesji, drugie to brama garażowa. Każde z tych urządzeń ma swojego pilota. Jeden pilot, ten do bramy garażowej, ma dwa klawisze, ten do bramy wjazdowej 4 klawisze. W instrukcji do bramy garażowej jest informacja, że można skopiować kod z jednego klawisza pilota na drugi klawisz do drugiego pilota. Wg instrukcji należy je zbliżyć do siebie na odległość nie większą niż 5 cm i najpierw nacisnąć klawisz w tym pilocie z którego ma być skopiowany kod a zaraz potem klawisz w drugim pilocie, do którego ów kod ma być przekopiowany. Pisze tam też, że podczas tej operacji w pilocie, który przechwytuje kod ma migać dioda najpierw powoli a potem szybko. Ale nie miga ani tak, ani tak no i oczywiście nic się nie kopiuje. Częstotliwości nośne obu pilotów są identyczne (868MHz). Jeden z tych pilotów to HSM4-868 drugiego nie pamiętam. Czy jest tam jakiś dodatkow knif do tego czy co ? Próba kopiowania była przeprowadzana w obie strony oczwiście z wiadomym skutkiem. Jeszcze jedno pytanie. Po otwarciu obudowy - klapki baterii widać µswitch. Do czego ten klawisz służy ? Czy to jest reset czy klawisz typu funkcyjnego ?

--
    pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Proszę zerknij to instrukcja w polskim języku
    TU
  • Poziom 31  
    Witam

Dzięki za zainteresowanie. Sęk w tym, że mam właśnie tą instrukcję - pierwsze dwie strony. Robiłem wszystko zgodnie z tym co tam jest napisane "w jedną i drugą stronę" ale bez skutku. Oczywiście próby kilkukrotne na obu pilotach.

--
    pozdrawiam
  • Poziom 28  
    W instrukcji napisano, że microswitch w środku to przycisk służący do resetu. Przy operacji takiego kopiowania bardzo ważne jest, aby w pilotach były niewyładowane baterie - możesz spróbować na nowych bateriach.
  • Poziom 31  
    Witam

W sumie słuszna uwaga. Na dobrą sprawę nie wiem w jakim stanie jest bateria z pilota od bramy garażowej. W pozostałych pilotach są na pewno nowe. Sprawdzę i dam znać.

--
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    cyberdar napisał:
    Witam

W sumie słuszna uwaga. Na dobrą sprawę nie wiem w jakim stanie jest bateria z pilota od bramy garażowej. W pozostałych pilotach są na pewno nowe. Sprawdzę i dam znać.

--
    pozdrawiam
    oczywiscie hormann nienapisal ze czas trzymania pilota to 15 s :) naciskamy na pilocie ktory bedzie odbieral kod i trzymamy tak 15 s poczym puszczamy kanal i wciskamy w dawcy kanal ktory ma byc preslany i wtedy dioda zaczyna migac :) trzeba najpierw wprowadzic pilota w tryb odbioru kodu a to zadziala kiedy wcisniemy klawisz tzn kanal i niepuscimy przez 15 s