Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alternator LUBLIN

15 Sty 2004 16:51 4416 7
  • Poziom 19  
    Objaw był taki, że było na zaciskach akumlatora za wysokie napięcie, około 16 V, więc wymieniłem regulator napięcia. Teraz efekt jest taki że po przekręceniu kluczyka kontrolka ładowania nie świeci ale po odpaleniu silnika i zwiększeniu obrotów kontrolka zaczyna świecić. Ale najlpsze jest to, że ładowanie jest OK, na voltomierzu pokazuje 14,1 V. Rozebrałem cały alternator, posprawdzałem diody, nowe sztoki założyłem i dalej to samo. Wydaje mi się że może to być regulator ale jest nowy i ładowanie niby jest. Może ktoś miał taki przypadek ?
  • Poziom 16  
    Miałem taki przypadek i był zepsuty woltotierz,a nawet dwa .Sprawdż uzwojenie stojana czy go nie uszkodziłeś.Sorki na myśli miałem uzwojenie wzbudzenia<wirnika>.Po przekręceniu kluczyka nie zamyka się obwód i dla tego nie świeci kontrolka.A potem nie ładuje.
  • Poziom 19  
    Sprawdzałem stojan i jest Ok. Najwyżej sprawdzę juto jeszcze raz. Ale zastanawiam mnie czemu nie świeci kontrolka po przekręceniu kluczyka. Woltomierz mam raczej dobry. Sprawdziłem napięcie na zaciskach bo popaliły się żarówki. Zanim rozebrałem alternator efekt był taki sam i raczej nic nie uszkodziłem. Może coś z masą alternatora ?
  • Spec od samochodów
    Na kontrolke przychodzi masa z regulator a konkretnie ze szczotki sprawdz czy dobrze zamontowales regulato czy nie zamieniles przewodow
  • Poziom 19  
    No raczej nie bardzo da się zamienić przewody regulatora bo mają inne końcówki. Sprawdzę może jeszcze jutro czy na tylnym deklu alternatora, tam gdzie są diody jest dobra masa, bo nie ma żadnego przewodu minusowego dochodzącego do alternatora. Ale dziwne jest to że ta kontrolka działa jakby na odwrót, zaświeca się po zwiększeniu obrotów silnika.
  • Spec od samochodów
    To chyba zamienione przewody sprawdz ten bez oslonki idzie na srodek szczotkotrzymacza a ten w oslonce na bok
  • Poziom 16  
    Przeczytaj jeszcze raz moją radę.I odbieraj wiadomości z gadu-gadu.
  • Poziom 19  
    No i znalazłem.. Brakowało napięcia dodatniego po stacyjce na żarówce od ładowania. Widocznie musiała przez coś przechodzić masa i dlatego ta żarówka tak działała. Gdy podłączyłem kabel od żarówki do masy to nie świeciła a jak podłączyłem do plusa to świeciła. Dlatego był odwrotny efekt działania żarówki. Wyciągłem wtyczki w liczniku i włożyłem jeszcze raz i jest wszystko Ok. Dziękuję za pomoc.