Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki od komputera do kina domowego?

krzysiek9394 13 Kwi 2008 21:27 7591 6
  • #1 13 Kwi 2008 21:27
    krzysiek9394
    Poziom 8  

Witam, mam odtwarzacz DVD LG LH-T255SD (od kina domowego) lecz nie mam do niego głośników. Wyjście audio + - zatrzaskowe. I mam pytanie. Czy da się pod to podłączyć głośniki z wyjściem mini-jack?
    Mam 4 głośniki zakończone wtykami mini-jack, które są podłączone do subwoofera, a z subwoofera wychodzą 2 kabelki mini-jack podłączone do komputera.

Wyjście audio w tym DVD:
    Jak podłączyć głośniki od komputera do kina domowego?

2 6
  • #2 13 Kwi 2008 21:48
    kudi17
    Poziom 12  

To poszukaj wtyczki chinch z wyjściem sygnału z dvd, oznaczone jest line out lub coś w tym stylu, i zrób sobie lub kup przejściówkę z mini jacka na chinch, wtedy bez problemu będzie ci grało to na tych głośnikach z kompa. Te głośniki z kompa mają wzmacniacz, a ty potrzebujesz bez wzmacniacza żeby podłączyć głośniki do tych wyjść co ty pisałeś.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 13 Kwi 2008 21:55
    krzysiek9394
    Poziom 8  

ale w tym dvd jest tylko takie wyjście audio. Gdyby było wyjście audio chinch to bym nie pytał!!!

0
  • #4 13 Kwi 2008 22:13
    AnnoDomi
    Poziom 27  

Da się, tylko... W DVD masz wyjścia z dekodera 5.1 już wzmacniane i na zatrzaskach podłączasz głośniki Lewy Front, Centralny, Prawy Front, Lewy tył, Prawy Tył i niskotonowy. Z tego co piszesz wnioskuję, że masz zestaw głośnikowy 4.1 - tak, że masz 4 satelity - każda o mocy ok.5W i Sub'a o mocy ok.10W - czyli już brakuje Ci jednego głośnika na front. Ponadto - na DVD masz już oddzielne podłaczenie na subwoofer, a w tym zestawie głośnikowym masz wzmacniacz z filtrami i to przez niego masz podłączony głośnik niskotonowy (na to wskazują 2 kabelki z jack'ami do kompa). Co jeszcze?! Ano to, że nie wiemy jakie są impedancje głośników 4, 8, 16Ohm?! a jakie są dedykowane do Twojego odtwarzacza - dasz inne i możesz spalić albo głośniki, albo wzmacniacz w DVD.
    Czyli reasumując - da się podłaczyć, ale trzeba sprawdzić parametry głośników i tego co można podłączyć do DVD (w instrukcji DVD), wyłączyć wzmacniacz Sub'a i podłączyć go bezpośrednio do wyjść sterujących w DVD i... znaleźć jeszcze jeden głośnik na front - bo duża ilość dialogów idzie na ten głośnik. Poza tym niska jakość większości głośniczków do komputera i mała moc nie zwiększy znacząco jakości odtwarzania filmów.

0
  • #5 13 Kwi 2008 23:19
    kudi17
    Poziom 12  

a nie masz tam jakiegoś wyjścia na słuchawki albo coś??

0
  • #6 13 Kwi 2008 23:38
    pawelek_x
    Poziom 11  

Ja myślę ze najprostszym rozwiązaniem było by odcięcie końcówek i połaczenie normalnie przewód(zawsze w razie czego możesz z powrotem przylutować koncówki.

0
  • #7 14 Kwi 2008 20:26
    kudi17
    Poziom 12  

NO może i najprostszym, ale jeśli te głośniki będą miały niższą impedancję od takiej jaką powinien mieć wzmacniacz podłączony, to możesz sobie spalić głośniki, lub wzmacniacz.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo