Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrokontroler + wyświetlacz (dotykowy) z komórki - jaki?

BartekLecki 13 Kwi 2008 22:48 1428 3
  • #1 13 Kwi 2008 22:48
    BartekLecki
    Poziom 13  

Witam.

Przeglądając oferty na allegro natknąłem się na wyświetlacze lcd od takich modeli komórek/smatr'ów takich jak SE P1i czy W950i.
    Było już sporo o wyświetlaczach nokii z kontrolerami PCD8544, które załatwiały za nas większość roboty.
    I tu mam kilka pytań, które dotyczą nowszych, KOLOROWYCH wyświetlaczy.

1) Czy wyświetlacze od nowszych komórek posiadają zintegrowane kontrolery (niczym te ze starych nokii) czy raczej jest to już niespotykana praktyka. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć nad którym wyświetlaczem warto popracować bo jego implementacja w uP będzie najłatwiejsza.

2) Podobnie pytanie mam do wyświetlaczy z digitalizerem z takich urządzeń jak wymieniłem wcześniej.

3) Jak problematycznie jest obsłużenie panelu dotykowego - jak się nazywa technologia w jakiej są wykonane, tak abym mógł sobie poczytać.

4) Proszę o wymienienie nazw kilku zewnętrznych kontrolerów lcd które mogły by tu pomóc.

Interesuje mnie możliwość użycia takiego wyświetlacza w połączeniu z jakimś mocniejszym uK, który mógłby ewentualnie wziąć na siebie sporą część operacji.

Z góry dziękuje za pomoc :)

0 3
  • #2 14 Kwi 2008 14:50
    Fyszo
    Spec od GSM

Wyświetlacze LCD od telefonów maja bardzo miniaturowe złącza. Praktycznie nie do polutowania bez specjaliztycznego sprzętu. A to tylko jeden problem. Bo drugi to zdobycie dokumentacji tych LCD.

0
  • #3 14 Kwi 2008 15:07
    slomo
    Poziom 17  

Dokładnie jest tak jak Fyszo napisał.Patrzać na cenę tych wyśiwetlaczy i na mikroprocesory jakie znajdują się w obecnych komorkach i na ich wyposażenie jest wielce prawdopodobe ze wiekszosc jesli nie wszystkie wyświetlacze to poprostu same martyce.
    Jezeli szukasz kontrolerow to spojrz na oferte Epsona lub Solomon-a.

pz

0