Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zastąpić (podwójny?) kondensator.

luxusxx 14 Kwi 2008 17:01 3949 15
  • #1 14 Kwi 2008 17:01
    luxusxx
    Poziom 9  

witam
    mam pytanie jak zastąpić taki kondensator:

zgodnie ze schematem na nim narysowanym z jednej strony wchodzą 2 kabelki, a z drugiej wychodzą 3.
    Kabelek D był połączony do obudowy silniczka, a C i E do szczotek.

Są na nim oznaczenia:
    0,1 uF
    2*2500 pF
    250V 6,3A

proszę o pomoc

• #2 14 Kwi 2008 17:20
    niutat
    Poziom 37  

Witam
    to filtr przeciwzakłóceniowy i może mieć też dławiki w środku, najlepiej kupić oryginalny.

• #3 14 Kwi 2008 18:23
    grzegorzbuczylo
    Poziom 20  

Jak go wywalisz całkiem to tez będzie działać.

• #4 14 Kwi 2008 20:04
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Na pewno kupisz za niewielkie pieniadze taki kondensator przeciwzakłóceniowy.

• #5 14 Kwi 2008 20:50
    Tuning Marek
    Poziom 20  

wg mnie on nie kompensuje mocy biernej bo chociażby ma za mała pojemnosć ale za to działa przeciw zakłóceniowo na sieć i niweluje wszystkie powstające szpilki napięcia lub iskrzenie

• #6 14 Kwi 2008 21:13
    elektromechanik
    Poziom 27  

Tuning Marek napisał:
    wg mnie on nie kompensuje mocy biernej bo chociażby ma za mała pojemnosć ale za to działa przeciw zakłóceniowo na sieć i niweluje wszystkie powstające szpilki napięcia lub iskrzenie

Dokładnie jak kolega ,,Tuning Marek" napisał.
    Jest to tylko Filtr przeciw zakłóceniowy. Niema natomiast żadnego wpływu na pracę urządzenia.

• #7 15 Kwi 2008 22:25
    mariusz.s
    Poziom 26  

to wyrzuc go i zobacz co jest z urzadzeniami w poblizu

• #8 15 Kwi 2008 22:27
    luxusxx
    Poziom 9  

A czy nie wystarczyłby pojedyńczy kondensator, aby wyeliminować zakłócenia, albo przynajmniej większość?
    Jeśli tak to o jakiej pojemności?
    Rozumiem że elektrolity odpadają?
    Podłącza się go równolegle do szczotek? Ze starego kondensatora nie mogę wywnioskować bo wszystkie 3 wyjścia są przepalone.

• #9 16 Kwi 2008 01:23
    Madrik
    Moderator Robotyka

Przecież masz schemat... Filtr jest po prostu włączony równolegle pomiędzy fazę i zero. Przewody wchodzą do środka, bo to zabezpieczenie producenta przed rozpracowaniem układu i podłączaniem zamienników. Większość ludzi po prostu kupi część zapasową i podłączy zamiast starej, bez kombinowania, a producent będzie zarabiał. :D

• #10 16 Kwi 2008 17:21
    Audiomaker
    Poziom 12  

Jak chcesz możesz kombinować nad zamiennikami niczemu Ci to nie będzie szkodzić wydaje mi się że w środku znajduje się coś w rodzaju dławika

• #11 17 Kwi 2008 08:20
    tolo2
    Poziom 18  

Mam cały karton takich kondensatorów ,dostaniesz za symboliczną złotówkę

• #12 17 Kwi 2008 15:33
    Daj
    Poziom 13  

luxusxx wyzuć ten kondensator a nie kombinuj z podłączeniem i jego wartością bo jak go źle włączysz to jeszcze wypalisz urządzenie a jak go wyrzucisz to na pewno będzie działać dobrze

• #13 18 Kwi 2008 07:13
    niutat
    Poziom 37  

Jak wszyscy zaczną wyrzucać te kondensatory to w końcu w sieci będziemy mieli jeden trzask. Przecież nikt ich nie montował dla ozdoby :sm37:

• #14 18 Kwi 2008 08:52
    elektromechanik
    Poziom 27  

Jeśli to jest np. stary automat (pralka) z silnikiem indukcyjnym to po wyrzuceniu wielkiej tragedii nie będzie <impulsy są o małej częstotliwości- styki programatora> ale jednak i lepiej żeby on tam był.

Ale jeśli jest to np. jakiś silnik komutatorowy, na dodatek szeregowy noto kolego ,,Daj" włącz sobie odbiornik tel. ,komp, lub radio i wtedy przekonasz się czy można filtr wyrzucić.
    Dodatkowo częściowo zmniejsza on wypalanie szczotek i komutatora.

• #15 26 Cze 2009 23:42
    mariush314
    Poziom 1  

mam podobny kondensator do zastąpienia i taki zamiennik wydaje mi się odpowiedni

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo