Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie gniazda z pradnicą agregatu prądotwórczego

14 Kwi 2008 20:33 1334 3
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam agregat prądotwówczy firmy Gude typ THV 2300A
    Poprzedni wlasciciel poodłaczal przewody łaczace prądnice z gniazdem
    Ponizej zdjęcie
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8674927eaa536f4.html
    Niestety nie wiem jak podlaczyc te przewody, czy potrzebny jest jakis kondensator?
    Gniazdo wyjsciowe 220V a z pradnicy wychodzi 4 przewody
    Do gniazda podlaczone sa przewody zolto-zielony (zero) oraz podwójny czarny i czerwony. Z prądnicy wychodza pary czarny z zielonym o biały z czerwonym. Jak to wszystko podłaczyc? Wtyczki raczej nie sa kompletne.
    Na tabliczce jest napisane ze cos fi = 0,8

Ta prądnica wygląda na mi na silnik który pracuje jako pradnica.
    A moze brakuje jakiegos układu elektronicznego?
  • Poziom 13  
    Widziałem już takie urządzenie nie ma zdanej elektroniki jest to zwykły silnik 1 faz. potrzebny jest kondensator jeśli nie ma na tabliczce jego wartości to proponował bym 60 µF (O ile dobrze pamiętam taki tam był) lub 50 µF Co do połączenia podłącz go jak zwykły silnik 1 faz.
  • Poziom 15  
    Pomierzyłem rezystancje: Przewody: zielony-czerwony - 1,6 Ohm, a czarny - biały 1,5 Ohm.
    Nie wygląda mi to na uzwojenie główne i wzbudzenia.
  • Poziom 13  
    Czyli wygląda na to że oba są jednakowe proponował bym wykonać próbę do jednego uzwojenie kondensator i zmierzyć na drugim czy sie wzbudzi jak nie to tak jak pisałem wcześniej tak jak 1 fazowy silnik 2 końce razem np. czarny i czerwony a między zielony i biały kondensator gdyby sie nie wzbudził może sie okazać ze trzeba będzie zamienić miedzy sobą zielony i i czerwony
    Napisz jeszcze jak jest końcówka na zielonym bo pierwsze myślałem że to jest wyprowadzona masa , Bo z tego co widać na zdjęciu na czeronym białym i czarnym są samiczki ?