Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wsteczny bieg we fiacie 126 P

seweryn20 14 Apr 2008 20:36 1934 5
 • #1
  seweryn20
  Level 2  
  Witam, pojawil sie problem w moim fiaciku. A mianowicie czesto zamiast wstecznego wchodzi 4 bieg. Mam problemy z wrzuceniem wstecznego biegu, udaje sie ale trzeba wiele razy probowac. Czego to jest przyczyna i jak ja usunac ???
 • #2
  esiuabek
  Level 17  
  Na początek wymień "lizak" czyli przegub metalowo-gumowy między lewarkiem, a skrzynią znajdujący się pod podwoziem. Jeśli nie pomoże to czeka Cię wyjęcie skrzyni i wymiana wybieraka oraz kopułki wybieraka (duże luzy).
 • #3
  ion-tichy
  Level 31  
  Witam
  Przyczyn może być tak wiele jak części. Ale warto sprawdzić na początek łącznik metalowo-gumowy, przy samej skrzyni biegów oraz połączenia śrubowe tego łącznika - czy nie ma na nim luzu.
 • #5
  Michal_2055
  Level 13  
  Najczęstszą przyczyną złego wybierania biegów w maluchu było rozwarstwianie gumy łącznika biegów, lub zbyt duży luz na śrubach mocujących ten łącznik. Pod śrubami znajdują się podkładki dystansowe.
 • #6
  klimosz
  Level 18  
  Nikt jeszcze nie wspomniał że nasz fiacik posiada regulacje na samym lewarku wybierania biegów.I jak będziesz sam zmieniał lizak,to pamiętaj że ma tam być lekki luzik.Bo jeśli skręcisz na sztywno to się zdziwisz.Lizak ,dwa klucze 10/13 i do pracy..(klucze muszą być osobne).Pozdrawiam:D