Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe ELTA 8920MP4 CS - napis HELLO

14 Kwi 2008 22:21 2706 9
  • Poziom 10  
    Poszukuję nowego Softu i schematu podłączenia przewodów USB do wgrania softu przy pomocy komputera i programu MtkTool. Może ktoś zna problem i pomoze mi w jego rozwiązaniu bo kino jest martwe nie reaguje na żadne przyciski.
    Dzięki za pomoc. :cry:
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 16  
    A czemu tak w ogóle się stało? Że nie reaguje na żaden przycisk? Może zasilacz padł albo po prostu jakiś układ którego wymiana będzie nieopłacalna? Najlepiej najpierw sprawdź zasilacz, jeśli on jest ok można brać się za wgrywanie nowego softu.
  • Poziom 10  
    Serdeczne dzięki za zainteresowanie tematem. Kino kupiłem bez gwarancji z zapewnieniem sprzedawcy, że kino nie było sprawdzane przez serwis i może być sprawne w 100%. Sprawdzałem - zasilacz jest OK. Przekopałem internet i wyczytałem, że tego typu problemy można wyeliminować poprzez wgranie nowego softu przy użyciu programu "MtkTool" za pomocą kabelka USB od Siemens C35
    podłączając odpowiednio:
    -(przewód czarny) masa sygnałowa GND,
    -(przewwód niebieski) dane otrzymywane (RXD) to do połączenia Tx,
    -(przewód biały) dane wysyłane (TxD) to do podłączenia Rx bez podłączenia kabelka zasilania 3.3 V.
    Nowy soft 8920A.BIN i program "MtkTool" udało mi się zdobyć natomiast nikt z internautów nie przedstawił schematu podłączenia kabelków na płytce kina tzn. pod które złącze i które piny podłączyć przewody kabelka do komunikacji z komputerem przy pomocy oprogramowania "MtkTool". W zakresie elektroniki jestem laikiem i nie chciałbym całkowicie dobić układu, dlatego też zwróciłem się do fachowców o pomoc i możliwie proste przedstawienie schematu podłączenia i pod które złącze, aby ożywić "martwe" kino. Serwis Elta w Zamościu zna problem, ale koszt wysyłki sprzętu, sprawdzenia i wgrania softu to ca. 130 zł. co z kosztem zakupu sprawia, że opłacalność zakupu tego kina o tych parametrach jakościowych jest żadna.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Wymontuj dekoder z dvd i dokładnie obejrzysz płytkę (przeważnie w sprzęcie Elty są tak zwane gniazda serwisowe - nie montowane – ale opisane) i na płycie dekodera znajdziesz opisane gniazdo Rx, Tx, GND (prawy górny róg płytki dekodera). Ja do wgrywania softu i obsługi MtkTool używam kabel szeregowy pod rs232 od telefonu Siemens C65.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Serdecznie dziękuję za poradę, biorę się do wymontowania dekodera i odnalezienia złącz serwisowych. Ja mam kabelek od Siemensa C35 pod USB kompa. Jak odnajdę złącza, podlutuję kabelki i sprawdzę czy jest komunikacja z dekoderem. Jeżeli będzie, zrobię backup softu i wgram nowy. Mam nadzieję, że to powinno ożywić martwe kino. O wynikach niezwłocznie powiadomię na forum. A tak przy okazji informuję, że Sewis Elty jest w Zamościu przy ul. Piłsudskiego 31 tel. kom.509-575-244. Może się komuś przyda.
    Pozdrawiam :idea:
  • Poziom 10  
    Dzięki za linki. Zanim zwróciłem się o pomoc to przeglądałem wszelkie fora w tym temacie, ale w tym typie Elta 8920MP4 CS (prawy górny róg)nie ma widocznego złącza serwisowego pod który mozna podpiąć kabelki do wgrania softu. Szkoda, że TYRYSTOREK35 nie zamieścił w swoim poście fotki z zaznaczeniem miejsc połączeń, co by znacznie ułatwiło nie elektronikom prawidłowe podłączenie i wgranie nowego softu bez zwalenia procesora. Wg informacji uzyskanych z serwisu Elty w Zamościu oni badają komputerowo dekoder i wgrywają nowy soft od Elty 8909 otrzymany od producenta, natomiast softu 8920A.BIN nie znają. Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Nie wykluczone że się pomyliłem z określeniem położenia tego gniazda. Jeżeli możesz to zamieść foto dekodera, będzie łatwiej je wskazać.
  • Poziom 39  
    Chyba kolega źle szukał, że piny serwisowe przegapił. Są na 100% z prawej strony na górze, obok złącza puszki tunera.

Vector1 napisał:
    Wg informacji uzyskanych z serwisu Elty w Zamościu oni badają komputerowo dekoder i wgrywają nowy soft od Elty 8909 otrzymany od producenta

Gratuluje kolegom zerowej wiedzy na ten temat, a dystrybutorowi za trafny wybór serwisu. Ciekawe ile takich 8920 zaktualizowali sofetm do 8909 i ile z tego wogóle wstało.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Na dzień dzisiejszy nie mogę zrobić fotek bo wysłałem kino z pilotem do sewrisu w Zamościu. Już wróciło po wgraniu softu od modelu prawdopodobnie Elta 8909 z systemem 5.1, a nie 6.1 lecz oplombowane z gwarancją rozruchową. Po podłączeniu wszystko działa prawidłowo. Jak by komuś udało się rozpracować możliwość wgrania softu Elta 8920A.BIN i podał złącza, gdzie należy podpiąć kable GND, RX i Tx byłbym wdzięczny. Wszystkim dziękuje za okazaną pomoc. Pozdrawiam.