Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka zdalnie sterowanego samochodu.

14 Kwi 2008 23:58 6116 16
  • Poziom 19  
    Witam. Zakupiłem Dwa auta zdalnie sterowane. Oby dwie szt są identyczne a co za tym idzie dwa samochody można sterować jedym radiem. I tu nasuwa mi się pytanie. Czy idzie przerobić tak aby jedno auto było sterowane z jednego pilota a drugie z drugiego? Chodzi mi o zmiane częstotliwości lub coś podobnego? Na pudełku i na pilotach pisze że działa na 49 MHz. Zakupiłem te auta w miejscowym markecie funkcje jakie posiadają to jazda w przód i tył oraz na drugiej dźwigni lewo prawo. Jest to troszkę kłopotliwe ponieważ ani jedna osoba ani druga nie ma frajdy z zabawy skoro tylko jednym urządzeniem można sterować dwoma pojazdami (mój błąd przy zakupie) Mam nadziejęże ktoś mi pomoże :) Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Chyba by dało radę ale może być trudno.
    W normalnych aparaturach wystarczy wymiana kwarcu.
  • Poziom 19  
    No niestety są to typowe produkty za 90 zł szt czyli podejrzewam że może tu być mały problem z tymi sprzętami :) Aczkolwiek chce spróbować i to sprawdzić.
  • Poziom 19  
    żadnych sugesti ?
  • Poziom 16  
    ja mialem ten problem z autkiem syna,Ale na 27 mhz zmienilem kwarz
    na 26 mhz i problem zniknal ale to jest zabronione
  • Poziom 19  
    chrisi napisał:

A dlaczego zabronione ? Nie bardzo się rozeznaje w prawach użytkowania częstotliwości.
  • Poziom 16  
    dj magic napisał:
    chrisi napisał:

A dlaczego zabronione ? Nie bardzo się rozeznaje w prawach użytkowania częstotliwości.

Bo czestotliwosc 26 mhz nie jest dopuszczona do modeli zdalnie sterowanych.
  • Poziom 21  
    Siemanko.Panowie,a może najprościej.W pierwszym wehikule pozostawiamy oryginalne sterowanie ,a w drugim ,,wypruwamy'' 49 Mhz,a na jego miejsce ,,wstawiamy '' 27 Mhz.Wystarczy trochę poszperać wśród naszych ,,milusińskich'',a na pewno leżą gdzieś ,,stare,wyrzucone'' zabawki ze sterowaniem 27 Mhz.Ewentualna naprawa,sprawdzenie oraz zabudowa odbiornika nie sprawi[chyba] dużych trudności[nie mówiąc już o samym ,,pilocie''].
  • Poziom 19  
    No niestety nie mam innych zabawek na radio. Drugie pytanie. Czy wystarczy wymienić kwarc czy coś jeszcze? aby to zadziałało?
  • Poziom 34  
    Powinno wystarczyć wymienić kwarc.
    Chyba że chinczyki coś ciekawego wymyślili.

Heh po rozkręcenie kalkulatora na baterie słoneczne okazało się ze bateria jest tylko namalowana :P
  • Poziom 19  
    No i tu jest kolejny problem :) Wymieniłem w pilocie kwarc na 27 mhz i drugie auto nie jest już sterowane tym pilotem - myślęGiuseppe Ottaviani -
    Through Your eyes dobrze :) Rozbieram samochód i co widzę? Tu nie ma żadnego kwarcu. Co wy na to?
  • Poziom 15  
    A jest w odbiorniku (samochodzie) cewka nawinięta na gwintowany rdzeń ferrytowy? Jeśli tak, to zmień kwarc na około 1Mhz wolniejszy i odbiornik dostroisz na wspomnianej cewce.
  • Poziom 23  
    dj magic napisał:
    No i tu jest kolejny problem :) Rozbieram samochód i co widzę? Tu nie ma żadnego kwarcu. Co wy na to?

Normalka:D
    W tego typu tanich zabawkach stosowane są odbiorniki reakcyjne. Musisz przestroić obwód wejściowy takiego odbiornika na 27Mhz i powinien działać.
  • Poziom 15  
    Fotografia trochę prześwietlona ale wydaje mi się, że to białe z prawej strony układu (z napisem "49") to jest właśnie rezonator kwarcowy. Dalej w prawo jest cewka, o której wspominałem wcześniej. Zlana jest ona woskiem żeby się nie przestrajała.
  • Poziom 19  
    No to białe z napisem 49 to naklejka która była na układzie :) Jutro spróbuje pokręcić cewką