Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus Color 760 - pali sie dioda ziel i czerw

15 Kwi 2008 00:23 2754 7
  • Poziom 28  
    Witam,
    Mam pewnego rodzaju kłopot. Otuż jeszcze przed chwilą drukarka ta wydrukowała mi ładnie stronę, po czym chcialem wydrukowac jeszce jedną, ale drukarka jakos slabo wciagnela papier i to tak, ze zaczela drukowac (pluc na plastik) a papier sie nie wciagnal. Po czym wylaczylem i wlaczylem drukarke. I teraz zaczal sie dramat - po wlaczeniu, pali sie czerwona lampka braku czarnego tuszu i zielona - włączenia. Myslalem ze tusz sie skonczyl - wsadzilem nowy, nadal to samo. Bawilem sie SSC Epson Resetter, nic to nie pomaga. Nie wiem w czym jest rzecz, dodam tylko ze jak nacisne przycisk tuszu to karetka wysuwa sie do wymiany (pali sie wtedy czerwona lampka braku czarnego tuszu, a mryga zielona włączenia drukarki), ale jak nacisne go drugi raz to juz nie chce wrocic. Musze wylaczyc drukarke i wlaczyc ponownie przyciskiem ON/OFF, ale po wlaczeniu karetka przesuwa sie nad gąbke i nada palą sie te dwie lampki.

w czym rzecz? blagam o pomoc musze druknac na jutro rzecz...

• Poziom 38  
    Cosik mi się zdaje że domaga się operacji Resetu Serwisowego.
    W programie Epson Reseter ta opcja powinna być się się kiedyś bawiłem z drukarką Epson 42UX i pomogło.
  • Poziom 28  
    No więc sprawa wygląda tak - rozebrałem drukarkę i stwierdziłem, że nie jest to sprawa software-u. Probleme jest pewnie nadszarpany brzeg tej szarej tasmy, jak sie jej przyjzec z bliska to wyglada jakby pierwsza zylka od lewe byla przerwana...

O dziwo jak przycisnąłem palcami ten kawalek tasmy to drukarka zaczela dzialac. Chciałbym to jednak jakoś fachowo naprawić, bo jak drukarka drukuje to ta taśma cały czas przesuwa się w lewo w prawo więc jest tylko kwestią czasu ze za chwilę znow będzie mrygać.

I tu mam takie pytanie do fachowców - jak takie coś naprawić? Czy skleić brzeg tej taśmy jakimś plastrem zeby dalej sie juz nei przedzieralo i puscic tą przecięta żyłkę osobnym kabelkiem? Jeśli tak to jak sie tam dobrać do głowicy drukarki, żeby jej nie popsuć? Bo ten kabel właśnie tam wchodzi...

• Poziom 38  
    Delikatnie oskrob izolacje z uszkodzonej części taśmy i wykorzystująć cienki miedziany drucik spróbuj polutować miejsce przerwanie potem zaizoluj lub zabezpiecz w delikatny sposób.
  • Poziom 28  

• Poziom 38  
    no bo cały pic polega na zeskrobaniu tego laminatu nie uszkadzając bardziej taśmy a odkrywając paseczki przewodów.
  • Poziom 19  
    Panowie - z lutowania to będzie wielkachna KICHA.

1. owszem można ten materiał polutować - to się UDAJE - potwierdzam bo sam to próbowałem.

2. miejsce lutowania i tak sie urwie po kilkunastu pierwszych ruchach głowicy - nie mam bata na to urwie się i koniec - miejsce to będzie wysztywnione i nie elastyczene i na zawijaniu nie wytrzyma, lutowanie tego jest bardzo trudne bo topi sie jak cholera.

3. tylko wymiana taśmy cię tutaj może uratować

4. albo zastąpienie tej jednej żyły - wydłubanie z jakiegoś super miekkiego kabla jednej żyły i wlutowanie jej w taśmę poza zakresem pracy zginajacej - czyli za klapami w karetce tam gdzie juz nie pracuje i spoczywa spokojnie dociśnięta oraz na tylnej ściance też za uchwytem mocującym tam gdzie już spokojnie leży - kabelek ten umocuj do taśmy ruchomej nie klejeniem ciągłym lecz punktowym (2-3 mm szer. paseczki taśmy lepnej wzmacnianej włóknami na ukos tasiemki przewodzącej żeby nie usztywniać jej miejscowo) a ułożenie go nie po prostej lecz "faliste" czyli że powiniem być dłuższy niż zastępowany odcinek. Ta metoda naprawy może dać jako taki efekt długoterminowy - lecz nie gwarantuję że tak będzie.

Może jeszcze komuś coś lepszego do głowy przyjdzie to niech napisze

ps. a ten wyszczerbiony odcinek niech tak zostanie jak jest - ale żeby nie przywierał do blachy podczas pracy to po opisanej naprawie ja bym odciął tę żyłę - wyciął szczypcami do pazurków odrobinkę tej jednej żyłki blisko miejsc wlutowywania przewodu zastępczego - pomiędzy punktami naprawki. i niechaj dalej się obciera tyle że już nieczynna.
  • Poziom 28  
    Witam,
    Musze się przyznać, że jakieś tam prowizoryczne łączenie na tej szarej taśmie przez spory okres czasu zdawało zadanie.
    Ale ostatnio coś się tam poruszyło i w końcu byłem zmuszony do puszczenia tej jednej żyłki oddzielnym kabelkiem i już działa świetnie.

Ale mam jeszcze jeden problem z tą ukochaną drukareczką, który już od dłuższego czasu mnie męczy. Mianowicie, często się tak zdarza, że drukarka przy pobieraniu papieru (powiedzmy 5 na 10 prób) drukarka wciągnie kartkę tak z 3 centymetry z podajnika, myśli chyba że już weszła, ale podczas drukowania karta dalej się w drukarce nie przesuwa i efekt jest taki, że drukarka drukuje na plastiku zamiast na kartce. Jak można to naprawić?