Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus Color 760 - pali sie dioda ziel i czerw

phanick 15 Apr 2008 00:23 3105 7
    phanick
    Level 28  
    Witam,
    Mam pewnego rodzaju kłopot. Otuż jeszcze przed chwilą drukarka ta wydrukowała mi ładnie stronę, po czym chcialem wydrukowac jeszce jedną, ale drukarka jakos slabo wciagnela papier i to tak, ze zaczela drukowac (pluc na plastik) a papier sie nie wciagnal. Po czym wylaczylem i wlaczylem drukarke. I teraz zaczal sie dramat - po wlaczeniu, pali sie czerwona lampka braku czarnego tuszu i zielona - włączenia. Myslalem ze tusz sie skonczyl - wsadzilem nowy, nadal to samo. Bawilem sie SSC Epson Resetter, nic to nie pomaga. Nie wiem w czym jest rzecz, dodam tylko ze jak nacisne przycisk tuszu to karetka wysuwa sie do wymiany (pali sie wtedy czerwona lampka braku czarnego tuszu, a mryga zielona włączenia drukarki), ale jak nacisne go drugi raz to juz nie chce wrocic. Musze wylaczyc drukarke i wlaczyc ponownie przyciskiem ON/OFF, ale po wlaczeniu karetka przesuwa sie nad gąbke i nada palą sie te dwie lampki.

w czym rzecz? blagam o pomoc musze druknac na jutro rzecz...
    Piotr2608

Level 40  
    Cosik mi się zdaje że domaga się operacji Resetu Serwisowego.
    W programie Epson Reseter ta opcja powinna być się się kiedyś bawiłem z drukarką Epson 42UX i pomogło.
    phanick
    Level 28  
    No więc sprawa wygląda tak - rozebrałem drukarkę i stwierdziłem, że nie jest to sprawa software-u. Probleme jest pewnie nadszarpany brzeg tej szarej tasmy, jak sie jej przyjzec z bliska to wyglada jakby pierwsza zylka od lewe byla przerwana...

O dziwo jak przycisnąłem palcami ten kawalek tasmy to drukarka zaczela dzialac. Chciałbym to jednak jakoś fachowo naprawić, bo jak drukarka drukuje to ta taśma cały czas przesuwa się w lewo w prawo więc jest tylko kwestią czasu ze za chwilę znow będzie mrygać.

I tu mam takie pytanie do fachowców - jak takie coś naprawić? Czy skleić brzeg tej taśmy jakimś plastrem zeby dalej sie juz nei przedzieralo i puscic tą przecięta żyłkę osobnym kabelkiem? Jeśli tak to jak sie tam dobrać do głowicy drukarki, żeby jej nie popsuć? Bo ten kabel właśnie tam wchodzi...
    Piotr2608

Level 40  
    Delikatnie oskrob izolacje z uszkodzonej części taśmy i wykorzystująć cienki miedziany drucik spróbuj polutować miejsce przerwanie potem zaizoluj lub zabezpiecz w delikatny sposób.
    Piotr2608

Level 40  
    no bo cały pic polega na zeskrobaniu tego laminatu nie uszkadzając bardziej taśmy a odkrywając paseczki przewodów.
    gabrycha
    Level 19  
    Panowie - z lutowania to będzie wielkachna KICHA.

1. owszem można ten materiał polutować - to się UDAJE - potwierdzam bo sam to próbowałem.

2. miejsce lutowania i tak sie urwie po kilkunastu pierwszych ruchach głowicy - nie mam bata na to urwie się i koniec - miejsce to będzie wysztywnione i nie elastyczene i na zawijaniu nie wytrzyma, lutowanie tego jest bardzo trudne bo topi sie jak cholera.

3. tylko wymiana taśmy cię tutaj może uratować

4. albo zastąpienie tej jednej żyły - wydłubanie z jakiegoś super miekkiego kabla jednej żyły i wlutowanie jej w taśmę poza zakresem pracy zginajacej - czyli za klapami w karetce tam gdzie juz nie pracuje i spoczywa spokojnie dociśnięta oraz na tylnej ściance też za uchwytem mocującym tam gdzie już spokojnie leży - kabelek ten umocuj do taśmy ruchomej nie klejeniem ciągłym lecz punktowym (2-3 mm szer. paseczki taśmy lepnej wzmacnianej włóknami na ukos tasiemki przewodzącej żeby nie usztywniać jej miejscowo) a ułożenie go nie po prostej lecz "faliste" czyli że powiniem być dłuższy niż zastępowany odcinek. Ta metoda naprawy może dać jako taki efekt długoterminowy - lecz nie gwarantuję że tak będzie.

Może jeszcze komuś coś lepszego do głowy przyjdzie to niech napisze

ps. a ten wyszczerbiony odcinek niech tak zostanie jak jest - ale żeby nie przywierał do blachy podczas pracy to po opisanej naprawie ja bym odciął tę żyłę - wyciął szczypcami do pazurków odrobinkę tej jednej żyłki blisko miejsc wlutowywania przewodu zastępczego - pomiędzy punktami naprawki. i niechaj dalej się obciera tyle że już nieczynna.
    phanick
    Level 28  
    Witam,
    Musze się przyznać, że jakieś tam prowizoryczne łączenie na tej szarej taśmie przez spory okres czasu zdawało zadanie.
    Ale ostatnio coś się tam poruszyło i w końcu byłem zmuszony do puszczenia tej jednej żyłki oddzielnym kabelkiem i już działa świetnie.

Ale mam jeszcze jeden problem z tą ukochaną drukareczką, który już od dłuższego czasu mnie męczy. Mianowicie, często się tak zdarza, że drukarka przy pobieraniu papieru (powiedzmy 5 na 10 prób) drukarka wciągnie kartkę tak z 3 centymetry z podajnika, myśli chyba że już weszła, ale podczas drukowania karta dalej się w drukarce nie przesuwa i efekt jest taki, że drukarka drukuje na plastiku zamiast na kartce. Jak można to naprawić?