Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

P造ta K7S5A i Geforce Fx5200 problem

wroona 15 Jan 2004 22:19 1756 9
    wroona
    Level 23  
    Posiadam komputer na p造cie ECS K7S5A i ostatnio zrobi貫m ma貫 unowoczesnienie, zakupi貫m karte grafiki Geforce FX5200 prolinka no i zacze造 sie problemy. Komputer w trybie 2D chodzi jeszcze jako tako po odpaleniu dowolnej gry 3D w najlepszym przypadku dzia豉 kilka minut, w najgorszym wiesza sie od razu. Aktualizacja biosu, wgranie nowych szterownik闚 do p造ty i do karty nic nie da豉. Przy pr鏏ie instalacji windy 98 wiesza sie na instalatorze. Na poprzedniej karcie Geforce 2MX400 MSI komp 鄉iga bez problem闚.

Co robi? czy kto mia taki przypadek?
    TONI_2003
    Moderator
    :arrow: Przy pr鏏ie instalacji windy 98 wiesza sie na instalatorze :!: Wydaje mi sie zebys zrobil tak : do instalki stara jakas karte po zainstalowaniu dopiero dac nowa :wink: Powodzenia :!:
    Platon
    Level 42  
    pewnie za slaby zasilacz. podaj jaki masz i jakie masz napiecia 5 i 3.3V.
    dzoper23
    Level 15  
    Co do wieszania to fakt moze byc zasilacz, jesli chodzi o wieszanie podczas instalki 98 to temat byl juz poruszany.
    Ja zrobilem sobie na podobnym konfigu kopie ghostem i system stawiam w 5 minut.
    Polecam te metode i pozdrawiam.
    wroona
    Level 23  
    Zasilacz jest 300W. Napi璚ia takie same na starej karcie jak i na nowej.
    Wieszanie przy instalacji te bym prze篡 ale wieszania na grach nie.
    Pre100n
    Level 16  
    a sprawdzales na innych kompach tego FX'a ? moze karta ma jakis problem bo generalnie czy mx400 czy fx to podczas instalacji i tak dziala d 2d bez zadnych efektow itp ... sprawdz poza tym czy np karta nie znajduje sie za blisko innych kart rozszerzen moze sie poprostu przegrzewa
    55
    Level 15  
    Sprawdz kart graficzn na innym komputerze
    Je郵i masz zasilacz 350W to nie powinno by problem闚 z zasilaczem.
    dzoper23
    Level 15  
    Jaki masz wentylatorek na procku???
    Chipset w sis na ECS lubi sie przegrzewac i komp sie resetuje (u mnie tak bylo). Rozwiazalem ten problem wymiana wentylatora na procku na "duzy" i za jednym pociagniecem obnizylem temperature procka jak i chipsetu (jak reka odjal).
    W necie znalazlem info ze plyty ECS k7s5a maja zle przyklejone radiatory co powoduje przegrzewania. MX 400 czy 440 emituje mniej ciepla i jest mniejsza od Fx5200, wiec poszedlbym tym tropem.
    Mam "ten sam config" co ty i po tych zabiegach u mnie wszystko smiga.
    Pozdrawiam
    thekyle
    Level 14  
    Aloha!
    Stary numer, najcze軼iej problem jest niestety z AGP i w wi瘯szo軼i
    przypadk闚 dzia豉 moja metoda. Przed instalacj systemu w BIOS-ie wy陰cz AGPx4 (czy jak tam masz) na wolniejsze przestaw (np 2x). Mia貫m ten sam problem z 3-ma p造tami g堯wnymi i metoda zawsze skutkowa豉. Po instalacji mo瞠 chodzi na AGPx4 ale nie zawsze.

Pozdro :D
    kazik70
    Level 28  
    Mia貫m ten sam problem na Geforcie FX5200 ultime prolnika.
    Zg這si貫m w sklepie reklamacje dali mi inny model i jest spoko :)