Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System (wkładka) do gramofonu Technics'a SL-B303

tinez87 15 Kwi 2008 21:01 5959 10
  • #1 15 Kwi 2008 21:01
    tinez87
    Poziom 9  

Witam!

Od razu mówię, że moja wiedza na temat Mam takie pytanie - otóż kupiłem Technics'a SL-B303, okazało się, że jest wyposażony we wkładkę z polską igłą MF-100. Troszkę niebardzo to gra (nie oczekuję dźwięku z najwyższej półki, ale jednak b. mało dynamiki w tym dźwięku i ogólnie jakiś taki lekko stłumiony). Chciałem wymienić system - i tu pytanie. Czy będzie różnica gdy wymienię to na wkładkę np. Ortofon OMB 5 ? Ta wkładka kosztuje ok. 80 zł, a Ortofon to chyba klasa;) Wiem, że są też droższe modele, ale mam mocno ograniczony budżet.

Dzięki i pozdrawiam

0 10
  • #2 15 Kwi 2008 22:37
    witek0987
    Poziom 15  

Witam
    Czy będzie różnica? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To już tylko próby odsłuchowe mogą powiedzieć.
    Bardzo często jest tak, że ta sama wkładka w dwóch różnych gramofonach zagra z goła odmiennie.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Kwi 2008 03:07
    muminez
    Poziom 19  

Polska wkladka MF-100 jest na licencji Philipsa i jest przeznaczona do gramofonow z t.z. ciezkim ramieniem. Tegoz twoj technics nie posiada. Do tego ramienia , w zaleznosci jakiej muzyki sluchasz, nadaja sie wkladki, ktore nie przekraczaja +/- 2 gr. Nie uzywaj wkladki z igla szafirowa (mf-100) tylko z prawdziwym diamentem.
    W tym przypadku polecil bym systemy firmy Grado (muzyka klasyczna, soul, jazz), albo Shure (rock, metal).
    Ortofon OMB5 jest przeznaczony do lekkich ramion, a wogole jest tanim systemem, do tanich gramofonow, bez jakichkolwiek mocnych punktow.
    Temat jest dosc obszerny - gramofon jest nie zly i zasluguje na porzadna wkladke.
    Wez pod uwage, ze niektore wkladki kosztuja wiecej niz samo urzadzenie. Masz za to niepowtarzalny dzwiek, nieporownywalny z zadnym CD, DVD czy tez MP-3 Player.
    Jezeli chcesz "kazdej" muzyki sluchac i nie jestes "melomanem" z wyostrzonym sluchem, polecam wkladki Audio Technica z serii AT-110, albo z niedostepnej juz serii AT-13EX. Allegro i Ebay.

0
  • #4 16 Kwi 2008 14:24
    tinez87
    Poziom 9  

Dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło. Z tego co patrzyłem ta Audio Technica AT-110 chodzi po około 120 zł, więc to jeszcze kwota do przyjęcia.

0
  • #5 17 Kwi 2008 18:41
    tinez87
    Poziom 9  

mam jeszcze jedno pytanie. w podobnej cenie (około 120 zł) można dostać wkładki Audiotechnica AT-110 i AT-92E. Którą wybrać? Zamierzam słuchać raczej różnej muzyki. Głównie stare winyle, przeplatane nowo zakupionymi (docelowo gatunek słuchanej przeze mnie na tym muzyki ma oscylować wokół rapu, ale do tego czasu trochę jeszcze minie)

http://www.allegro.pl/item321755434_at_110_e_audio_technica.html

http://www.allegro.pl/item348957373_nowa_wkladka_audio_technica_at_92e_okazja_.html

0
  • #6 18 Kwi 2008 01:20
    muminez
    Poziom 19  

Ta druga jest typu TP4, a wiec odpada. Wez AT-110 na poczatek. Upgrade jest zawsze mozliwe.

0
  • #7 18 Kwi 2008 13:20
    RuZz
    Poziom 2  

muminez napisał:
    Ta druga jest typu TP4, a wiec odpada. Wez AT-110 na poczatek. Upgrade jest zawsze mozliwe.

Dokładnie tak.

0
  • Pomocny post
    #9 19 Kwi 2008 01:55
    muminez
    Poziom 19  

To podstawowa wkladka tego producenta, porownywalna z AT-110. Systemy Grado sa polecane do sluchania muzyki klasycznej, jazzu, soul i.t.p. Mialem kiedys Grado Blue, ale to ta sama "rodzina" tyle, ze selekcjonowana. Jezeli do rapu i innej "niskobrzmiacej" muzyki to z tego systemu nie bedziesz zadowolony. Poza tym, jest troszke za lekki (1,5 G). Uwazam, ze Audio Technica jest lepszym wyborem dla ciebie. Jezeli z czasem zauwazysz roznice w odtwarzaniu plyt vinylowych i plyt cd, mozesz zawsze wejsc na nastepny stopien wtajemniczenia >;-) ... jak juz wspomnialem - temat wkladek i gramofonow, w przeciwienstwie do CD, MP3, jest duzo bardziej zlozony ... wez na razie AT-110, albo AT-120E i nie dawaj wiecej linkow na allegro, bo moderator tylko na to czeka.

0
  • #10 20 Kwi 2008 01:45
    tinez87
    Poziom 9  

dobra, ostatnie pytanie:) na innym forum w porównaniu Audio Technica AT-110 vs. Ortofon 510 MKII więcej osób opowiedziało się za Ortofonem. Półka cenowa ta sama, z tego co patrzyłem jej właściwości takie, jak mi tu polecałeś muminez. Wiadomo coś Wam na temat tego Ortofona ?

0
  • #11 20 Kwi 2008 11:42
    muminez
    Poziom 19  

Ortofon 510 MKII (oprocz OM 5) jest podstawowym systemem tej firmy porownywalnym z AT - 91, 95E. Osobiscie wzial bym AT - 110 albo trchoche drozszy AT - 120. Jesli chodzi o budzet to AT - 95E a nie ten w/w Ortofon. Jesli juz musi byc Ortofon, to kup najtanszego OM 10 i kup igle do OM 30.
    Mimi wszystko - polecam Audio Technica systemy.

0