Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziako zamrażarka AMICA ACZ 3101 P za wysoka temperatura

16 Kwi 2008 01:30 11425 6
  • Poziom 9  
    Witam. Proszę bardzo o radę i pomoc. Jaka temperatura powinna być w lodówce, bo w mojej mierząc termometrem pokojowym lub elektronicznym ( kłade na 2 półce leżący termometr) wychodzi temperatura + 12 stopni, a zamrażarka - 15 stopni na ustawieniu 4 na pokrętle regulacji. Gdzieś czytałam,że nalezy mierzyć temperaturę np wody w lodówce, a powietrza może być nawet + 16. Czytałam juz odpowiedzi w innych zapytaniach i doczytałąm sie,że problem może być w termostacie, a gdzie od jest umiejscowiony?Dodam,ze dziś rozmroziłam i umyłam lodówke- wysyuszyłam a po 5 godzinach na tylnej ścianie jest woda, teraz ją wytarłam-narazie sucho. Lodówka chodzi( buczy) co jakiś czas, potem jest przerwa- niby wszystko normalnie, ale co z tą temperaturą.Mam wrażliwe dziecko- alergik pokarmowy- teraz zaczełam sie martwić,że jeszcze ją struje. Mieszkam w małej dziurze- w razie co jakiego wzywać fachowca- czy ja w ogóle jakiegoś tu znajde. Lodówka ma już prawie 5 lat. proszę pomózcie.
  • Specjalista AGD
    kati1 napisał:
    a po 5 godzinach na tylnej ścianie jest woda, teraz ją wytarłam-na razie sucho..

Jeżeli tylna ścianka nie jest zamrożona podczas pracy urządzenia (5 h ?) sprawdź ręką ! to chyba najbezpieczniejszym wyjściem finansowo będzie wycieczka do pobliskiego sklepu AGD i kupno nowego sprzętu. Nie będę pisał o przyczynach bo może być ich kilka a z żadną nie dasz sobie rady. Wizyty fachury mogą być nieskuteczne, nie z jego winy....a ze stopnia skomplikowania uszkodzenia. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dziś rano znów jest mokra tylna ścianka lodówki nie zamrażarki i jest skroplona woda na tej ściance. Temperatura wody w szklance włozonej w lodówce na drugiej półce w lodówce +10 stopni, a w zamrażarce- 15. Niech Pan mnie nie straszy, bo nie stać mnie teraz na nową lodówkę.To co ma być na tylnej ściance w lodówce- szron? proszę mi krótko napisać o przyczynach- nie ja to bede czytać, tylko ojciec.Czyli uważa Pan,że to nie wina termostatu to czego? lodówka 5 lat i do wyrzucenia? Załamałam sie.
  • Poziom 20  
    Witam. Poprzednik nie straszy, przyczyną nie jest termostat tylko uszkodzenie układu chłodniczego, czyli rurek wewnątrz, może być zablokowany-nie drożny bądź nie szczelny czyli wyciek czynnika(inaczej gazu).Niezbędna szybka pomoc fachowca ale jak napisał kol.colcolcol może być nieskuteczna - no cóż 5 lat amica to norma.
  • Poziom 9  
    Witam, narazie załatwiłam sobie na pare dni zastepcza lodówke, a z tą no przyznam,że nie wiem co robić, skoro mówicie,że już do bani, ale w jaki sposób dochodzi do takiego zepsucia( czy przyczyną może być prznoszenie lodówki przez korytarz- przeprowadzka) czy one same z siebie sie tak psują. Powoli oswajam sie z mysla o zakupie nowej lodówki i tu mam wielką prośbę- doardzcie jaki model kupic tzn jaką firmę nie chce mieć znów tylko 5 lat lodówki.Błagam, bo jak kupie bubla znów to sie załamie, tym bardziej,że niestać mnie na ciągłe zmiany lodówek. Tą chciałabym kupić takich samnych mniej więcej gabarytów, ale już porządną.Napewno nie Amice i nie Whirpoola.Doradzcie.
    A odnosnie jeszcze tej Amicki i naprawy- to kogo wzywać do takiej naprawy, są w mieście mechanicy z szyldem naprawa lodówek, ale czy sobie poradzą, wzywać, chociaż do ogladnięcia, czy dać sobie spokój, piszecie,że 5 lat Amicki to standart- naprawde- moja mama miała prawie 20 lat lodówkę- typ stary wiadomo kiedyś tam produkowana, a tu nowy typ i tylko 5 lat?Naprawde Amicki są takie do niczego, a po czym wy poznajecie,że to nie termostat, bo mój ojciec właśnie o wymianie termoststau myslał, ale żebym nadarmo nie kupowała termostatu.Pomócie.I przepraszam,ze tak wam truje.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Trujesz bo masz problem i nic w tym złego reszta na pw.
  • Poziom 43  
    Wzywać aż do skutku. Zamykam.