Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obsługa czytnika kart magnetycznych

mi_ma 16 Kwi 2008 08:59 11134 17
  • Obsługa czytnika kart magnetycznych

Wielu z nas posiada stare, nieaktywne już karty magnetyczne. Niektóre z nich mogą okazać dosyć przydatne do odczyt danych na nich zapisanych czy też po prostu eksperymentowania z nimi. Poniższy projekt pozwala na zbudowanie czytnik kart magnetycznych i steruje nim za pomocą mikrokontrolera PIC komunikującego się z komputerem za pomocą portu szeregowego. Odczytane dane są przesyłane w kodzie ASCII, który może być analizowany już na komputerze. Program do mikrokontrolera znajduje się na stronie źródłowej. Dzięki temu projektowi można pobawić się z zamkami na karty magnetyczne czy też poszukać innych zastosowań dla kart magnetycznych.

Obsługa czytnika kart magnetycznychObsługa czytnika kart magnetycznych

Źródło http://members.cox.net/berniekm/card.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 16 Kwi 2008 13:24
    SimsonView
    Poziom 11  

no dobra :)

układ zbudować to nie problem

a skąd wziąć sam czytnik?

• #4 16 Kwi 2008 13:33
    WildHunter
    Poziom 17  

Projekt zeby "mogl na siebie zarabiac" musi byc wypozasony w czytnik chipow, bo teraz pasek to tylko dodatek. Wiec tym topiciem niktorzy nie beda zainteresowani ;-)

• #5 16 Kwi 2008 14:59
    bi-tek
    Poziom 11  

czy dobre karty też da się odczytać i czy można tym zmienić dane na temat zawartości paska??? i cena czytnika

• #6 16 Kwi 2008 17:45
    pidpawel
    Red. Komputery FAQ

No fajnie - kolejny projekt idealny dla osób kradnących dane ;) Generalnie takich kart już się nie używa, no ale np na targach jako identyfikatory jeszcze zdarza się spotkać ;) Zawsze można dzięki temu sobie zmienić "nazwisko" :P

• #7 16 Kwi 2008 18:51
    bi-tek
    Poziom 11  

co do używania tych kart to jestem innego zdania ponieważ w sklepie który mam pod nosem ludzie jak płacą kartą to właśnie taką magnetyczną

do autora czy to urządzenie potrafi nagrywać karty magnetyczne????

• #8 16 Kwi 2008 18:57
    pidpawel
    Red. Komputery FAQ

Ja nie mówię, że nie - sam mam w pobliżu kilka sklepów, gdzie są to np karty stałego klienta itp.

Autorem nie jest mi_ma - na końcu postu masz podane źródło - tam szukaj potrzebnego info ;)

• #9 16 Kwi 2008 19:13
    underground125
    Poziom 10  

Chyba to zrobie tylko muszę gdziś czytnik znalez może na allegro.
    to jest dobre naprzykład rzeby do pc podłączyć ,że jak się karty nie włoży
    to PC nie bedziedziałać.:D

Pozdro

• #10 16 Kwi 2008 20:22
    o-o0o-o
    Poziom 11  

W załączniku schemat i wsad do podobnego urządzenia. Ten wykorzystuje stare karty chipowe (np telefoniczne) do sterowania przekaźnikiem. Zbudowany na Attiny26. Pozdr

Załączniki:
  • #11 16 Kwi 2008 22:33
    bi-tek
    Poziom 11  

można foty tego drugiego urządzenia????

• #12 18 Kwi 2008 14:55
    nielu
    Poziom 12  

Gdzie jeszcze można dostać sam czytnik ? Bo ja do wolumenu mam trochę za daleko :) Najlepiej jeśli nie przez internet, to czy jest w 3mieście jakaś giełda ?

• #13 19 Kwi 2008 15:00
    drak
    Poziom 19  

Wpisz w allegro "czytnik kart magnetycznych" lub "czytnik kart bankomatowych" lub terminal.

• #14 20 Kwi 2008 15:30
    JurgenStroop
    Poziom 2  

Fajne urządzenie ale jak wpadnie w nieodpowiednie ręce to może sostać użyte do kopiowania kart bankomatowych :|:|:|:|

• #15 20 Kwi 2008 15:33
    RPG
    Poziom 13  

Racja ! ale wszystko chyba można użyc w dobrym i złym celu.... nóż może kogoś zabić i można nim także chleb kroić...

• #16 20 Kwi 2008 15:49
    JurgenStroop
    Poziom 2  

witam ! potrafiłby ktoś przerobić ten schemat na ATmega8 ??

i kod jaki należy do niego wgrać któy zamieszczam spakowany :idea:

Obsługa czytnika kart magnetycznych

• #17 22 Maj 2008 13:38
    Bestia_radom
    Poziom 10  

mam do sprzedania taki czytnik, chętni pisać na priv

• #18 03 Wrz 2008 22:24
    carolina300
    Poziom 1  

ile chcesz za ten czytnik??