Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obsługa czytnika kart magnetycznych

mi_ma 16 Kwi 2008 08:59 11338 17
  • Obsługa czytnika kart magnetycznych

Wielu z nas posiada stare, nieaktywne już karty magnetyczne. Niektóre z nich mogą okazać dosyć przydatne do odczyt danych na nich zapisanych czy też po prostu eksperymentowania z nimi. Poniższy projekt pozwala na zbudowanie czytnik kart magnetycznych i steruje nim za pomocą mikrokontrolera PIC komunikującego się z komputerem za pomocą portu szeregowego. Odczytane dane są przesyłane w kodzie ASCII, który może być analizowany już na komputerze. Program do mikrokontrolera znajduje się na stronie źródłowej. Dzięki temu projektowi można pobawić się z zamkami na karty magnetyczne czy też poszukać innych zastosowań dla kart magnetycznych.

Obsługa czytnika kart magnetycznychObsługa czytnika kart magnetycznych

Źródło http://members.cox.net/berniekm/card.html

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 831 postów o ocenie 755, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    SimsonView
    Poziom 11  
    no dobra :)

układ zbudować to nie problem

a skąd wziąć sam czytnik?
    WildHunter
    Poziom 17  
    Projekt zeby "mogl na siebie zarabiac" musi byc wypozasony w czytnik chipow, bo teraz pasek to tylko dodatek. Wiec tym topiciem niktorzy nie beda zainteresowani ;-)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    bi-tek
    Poziom 11  
    czy dobre karty też da się odczytać i czy można tym zmienić dane na temat zawartości paska??? i cena czytnika
    pidpawel
    Poziom 26  
    No fajnie - kolejny projekt idealny dla osób kradnących dane ;) Generalnie takich kart już się nie używa, no ale np na targach jako identyfikatory jeszcze zdarza się spotkać ;) Zawsze można dzięki temu sobie zmienić "nazwisko" :P
    bi-tek
    Poziom 11  
    co do używania tych kart to jestem innego zdania ponieważ w sklepie który mam pod nosem ludzie jak płacą kartą to właśnie taką magnetyczną

do autora czy to urządzenie potrafi nagrywać karty magnetyczne????
    pidpawel
    Poziom 26  
    Ja nie mówię, że nie - sam mam w pobliżu kilka sklepów, gdzie są to np karty stałego klienta itp.

Autorem nie jest mi_ma - na końcu postu masz podane źródło - tam szukaj potrzebnego info ;)
    underground125
    Poziom 10  
    Chyba to zrobie tylko muszę gdziś czytnik znalez może na allegro.
    to jest dobre naprzykład rzeby do pc podłączyć ,że jak się karty nie włoży
    to PC nie bedziedziałać.:D

Pozdro
    o-o0o-o
    Poziom 11  
    W załączniku schemat i wsad do podobnego urządzenia. Ten wykorzystuje stare karty chipowe (np telefoniczne) do sterowania przekaźnikiem. Zbudowany na Attiny26. Pozdr
    Załączniki:
    bi-tek
    Poziom 11  
    można foty tego drugiego urządzenia????
    nielu
    Poziom 12  
    Gdzie jeszcze można dostać sam czytnik ? Bo ja do wolumenu mam trochę za daleko :) Najlepiej jeśli nie przez internet, to czy jest w 3mieście jakaś giełda ?
    drak
    Poziom 19  
    Wpisz w allegro "czytnik kart magnetycznych" lub "czytnik kart bankomatowych" lub terminal.
    JurgenStroop
    Poziom 2  
    Fajne urządzenie ale jak wpadnie w nieodpowiednie ręce to może sostać użyte do kopiowania kart bankomatowych :|:|:|:|
    RPG
    Poziom 13  
    Racja ! ale wszystko chyba można użyc w dobrym i złym celu.... nóż może kogoś zabić i można nim także chleb kroić...
    JurgenStroop
    Poziom 2  
    witam ! potrafiłby ktoś przerobić ten schemat na ATmega8 ??

i kod jaki należy do niego wgrać któy zamieszczam spakowany :idea:

Obsługa czytnika kart magnetycznych
    Bestia_radom
    Poziom 10  
    mam do sprzedania taki czytnik, chętni pisać na priv
    carolina300
    Poziom 1  
    ile chcesz za ten czytnik??