Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XEROX 5343 - Listwa czyszcząca bęben

16 Kwi 2008 09:24 1952 6
  • Poziom 12  
    Mam w serwisie starą kopiarkę XEROX 5343 ze zużytą listwą bębna niestety nie znalazłem nowej więc wpadłem na pomysł (jak Pomysłowy Dobromir) coby przykleić samą część czyszczą może ktoś wie jakim klejem ją przykleić Proszę o pomoc

Moderowany przez kosmita:

Zmieniłem temat

• Poziom 29  
    Witam

Czego to ludzie nie wymyślą :)

Powodzenia

Pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Heh, może to śmieszne, ale serwisant od XEROX-a mówił mi kiedyś że w którymś starszym (1025 chyba) modelu przekładali listwę bębna na tej zasadzie właśnie. Na 4 razy starczała ! To dopiero oszczędność!
    A co do kleju, to spróbuj na taśmę 2 stronnie przylepną (tylko mocna i dobrej jakości !)

Powodzenia!

C.
  • Poziom 26  
    Musi być bardzo dokładnie przyklejona i równo bo będzie do -d... .cała robota taśmy dwustronne za słabo trzymają - teraz jet tyle tych klei że coś wybierzesz zrób sobie wpierw testy na starych listwach bo nie wszystkie kleje trzymają .Powodzenia
  • Poziom 12  
    Do Cefarm-a przyklejanie listwy to mały pikuś słyszałeś o cięciu bębnów z kopiarek A3 na wymiar A4, a spinacz biurowy najlepszym przyjacielem serwisanta itp.
    Sa biedne szkoły których nie stać na zakup nawet nowszej używanej kopiarki i trzeba kombinować . A jak ktoś wie gdzie można kupić listwę do XEROXa 5343 to proszę o wiadomość. Pozdrawiam wszystkich "zakręconych" serwisantów
  • Poziom 20  
    Możesz kupić w Biurosprzęcie Olkusz.
    Pzd
  • Poziom 12  
    Koledzy listwa dostępna jest tylko z zespołem światłoczułym ale udało mi się ją skutecznie reanimować .Trzeba bardzo dokładnie oczyścić metalową część z pozostałości kleju lub taśmy klejącej odtłuścić klejone powierzchnie np spirytusem izopropylowym, do metalowej części przykleić lub w jakiś inny sposób przymocować np. linijkę w miejscu gdzie kończy się przyklejana część czyszcząca
    przy klejeniu nie można naciągnąć części "gumowej" bo się pofaluje. Do klejenia użyłem kleju LOCTITE 406 i aktywatora 770 . Mimo że klej wiąże prawie natychmiast przed założeniem elementu do kopiarki trzeba poczekać co najmniej 1godzinę .
    Pozdro dla wszystkich naprawiaczy