Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VMware a 64-ro bitowy system

ygrecki 16 Kwi 2008 10:08 1194 2
  • #1 16 Kwi 2008 10:08
    ygrecki
    Poziom 15  

Witam

Mam kilk apytan odnoscnie VMware 6. Sprzet taki: Intell QuadQ6660 2.4GHz pamiec 8GB i na tym WMware Workstation.

1 - czy jest jakas wersja na 64 system bo na stronie VM nie ma

2 - czy kazda maszyna wirtualna odpalana jest we wlasnym procesie i przestrzeni adresowej? Kazdy program pod Win dostaje 2GB (domyslnie) wirtualnego RAMu, czy w tym przypadku VMware Workstation dostaje 2GB i dzieli sobie to miedzy swoje maszyny wirtualne czy kazda uruchamiana maszyna otrzymuje owe 2GB bo jakos w opisach nie doczytalem tego

pozdro

0 2
  • #2 16 Kwi 2008 10:12
    spinnaker
    Poziom 32  

1.

Cytat:
    Supports both 32-bit and 64-bit host and guest operating systems

2. Dla każdego systemu możesz ustawić osobno rozmiar zajmowanego RAMu

0
  • #3 16 Kwi 2008 10:22
    ygrecki
    Poziom 15  

... kolego spinnaker chyba nie zrozumiales mojego pytania albo tak zawile je zadalem. vmware dziala na 32 i 64 bit to ok. ale samo vmware NIE jest 64ro bitowe bo nigdzie takiej inf nie ma pozatym z tego co moge widziec na moim w2003 64bit pracuje w trybie 32bit. co do ramu to wiem jak sie w samym VMware to ustawia ale ja zadalem pytanie czy system hosta (czyli w moim przypadku (Windows Server 2003) przydziela owe 2GB RAMu programowi VMware czy kazdej maszynie z osobna bo to jest ogromna roznica. Dlamnie wazne bo po pierwsze nigdzie takich inf nie znalazlem po drugie musze to jakos dobrze poustawiac bo odpalam po 15 maszyn na raz

pozdro!

0