Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec gazowy Viessmann Litola z regulatorem Trimatik.

16 Apr 2008 11:28 8741 9
 • Level 10  
  Potrzebuję informacji dotyczącej czynności jakie należy wykonać podczas przeglądu- konserwacji wyżej wymienionego pieca. Posiadam instrukcję obsługi regulatora zastosowanego w tym piecu ale o samym kotle nie pisze nic poza jego schematem okablowania.
 • Helpful post
  Heating systems specialist
  Czyszczenie palnika, wymiennika, filtrów. Regulacja ciśnienie min i max, pomiar prądu jonizacji. Sprawdzenie czujników temp. Może wymiana palnika pilota i elektrod. Pozdr Adam
 • Helpful post
  Level 14  
  Proponuję wezwać fachowca a nie grzebać samemu , koszt to 100-150zł , po zdemontowaniu palnika trzeba sprawdzić szczelność ścieżki gazowej , jak kolega wyżej napisał czyszczenie i posprawdzanie zabezpieczeń , bardzo ważne zabezpieczenie wypływu spalin .
  Ja wychodzę z założenia że każdy niech robi to na czym się zna , bo zaoszczędzisz 100zł a i tak nie zrobisz za wiele
  pozdrawiam
 • Level 10  
  Dziękuję za odpowiedzi. Przynajmniej będę wiedział na co zwrócić uwagę przy wezwaniu fachowca. Pozdrawiam.
 • Level 14  
  Zwróć uwagę przedewszystkim na to że by zrobił to starannie i nie w ciągu 10minut , tak jak pisałem najważniejsze : kontrola płomienia , szczelność gazu , i wypływ spalin .
  pozdrawiam
 • Level 33  
  Koniecznie kontrola ciśnienia w naczyniu przeponowym.
  O tym serwisanci zazwyczaj "zapominają".
 • Heating systems specialist
  Jeśli idąc poza kocioł to naczynie jedno, naczynie drugie, zawór bezpieczeństwa, pompy, zawory mieszające, może anoda i inne duperele których może być wiele a w kotle ich nie ma :) Pozdrawiam Don
 • Level 11  
  Witam!

  Mam kocioł Litola 15kW - udało mnie się go oczyścić i uruchomić - mam jednak problem palnik ma dysze /taki znalazłem opis/ dostosowane do erdgas LL - o niższej o ok. 20% kaloryczności. Powinienem zastosować dysze do erdgas E - GZ 50.

  Viessman może je wyprodukować /nie ma w serwisach Polski i Niemiec/ - boję się kosmosu cenowego - więc może ktoś ma jakąś radę??

  Pozdrawia, KJN
 • Heating systems specialist
  Zadzwoń do jakiegoś serwisanta to może będzie miał takie. Różnią się średnicą otworu. Pozdrawiam adam