Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana triaka serii BTA na BTB oraz zamiana triaka tyrystorem

MARCIN.SLASK 16 Kwi 2008 13:18 6363 4
  • #1 16 Kwi 2008 13:18
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Witam.
    Mam pytanie, czy mozna zamieniać ze sobę triaki serii BTA (izolowana bramka) i BTB?
    Kolejne pytanie, triak Z00607MA (czesto stosowany w modułach Amica PA, PB), czy jest w 100% współzamienny z TYRYSTOREM MAC97A? Na jednym z forum na Elektrodzie Pisane jest, że Z00607MA (triaki) zamiania się na MAC97a (tyrystor).

Poprawiłem pisownię.

0 4
  • #2 16 Kwi 2008 15:15
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,

MARCIN.SLASK napisał:
    Witam.
    Mam pytanie, czy moznma zamieniać ze sobę triaki serii BTA (izolowana bramka) i BTB?
    generalnie nie można ! ! !
    Seria BTA to seria z izolowanym (i to przeważnie do wartości napięcia = 2500V wytrzymałości) podłożem - w obudowie np. TO-220, czy podobnych, to ta metalowa płytka.
    Natomiast seria BTB ma tę metalową płytkę połączoną do jednej z anod triaka.

MARCIN.SLASK napisał:
    Kolejne pytanie, Triak Z00607MA (czesto stosowany w modułach), czy jest w 100% współzamienny z TYRYSTOREM MAC97A? Na jednym z forum na Elektrodzie Pisane jest, że Z00607MA (triakj) zamiania sięna MAC97a (tyrystor).
    Skoro jeden jest z nich triakiem, a drugi tyrystorem, to generalnie nie może być mowy o ich współzamienności.

Pozdrawiam

0
  • #3 16 Kwi 2008 17:03
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Mam rozumieć, że Izolowanie głównie chodzi czy braka jest połączona z metalową płytką obudowy, czy nie (na w obudowach plastykowych)?
    Widziałem moduły do Ardo Minisel 1000 65dx-45sx w których raz był Bt134 wg opisu to triak), a w nownych Mac 37AB (tyrystor). A zaś moduły Remco raz (wg oznaczania triak) T435600 ( tak na nim pisze. W izolowanej obudowie, dociśnięty do radiatora), a taki sam, ale chyba nowszy miał BTB04/800 (odwrócony, tak by nie dotykał radiatora).

0
  • #4 16 Kwi 2008 17:08
    Quarz
    Poziom 43  

MARCIN.SLASK napisał:
    Mam rozumieć, że Izolowanie głównie chodzi czy braka jest połączona z metalową płytką obudowy, czy nie (na w obudowach plastykowych)?
    Widziałem moduły do Ardo Minisel 1000 65dx-45sx w których raz był Bt134 wg opisu to triak), a w nownych Mac 37AB (tyrystor). A zaś moduły Remco raz (wg oznaczania triak) T435600 ( tak na nim pisze. w W izolowanej obudowie, dociśnięty do radiatora), a taki sam, ale chyba nowszy miał BTB04/800 (odwrócony, tak by nie dotykał radiatora).
    Nie widzę aplikacji, nie znam schematu, więc nic więcej nie mogę na ten temat napisać.
    W niektórych zastosowaniach może istnieć zamienność tyrystora (zawór sterowany jednokierunkowy) triakiem (zawór sterowany dwukierunkowy).

0
  • #5 16 Kwi 2008 17:11
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Więc dalej czekam na odpowiedzi, od tych co mogą coś więcej na ten temat powiedzieć.

0