Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP uruchamia się do ekranu powitalnego i wyłącza monitor DVI

mieszko I 16 Kwi 2008 13:28 2245 4
  • #1 16 Kwi 2008 13:28
    mieszko I
    Poziom 18  

Windows XP uruchamia się do ekranu powitalnego (konta użytkowników) i wyłącza monitor, czarny ekran.
    Komputer pracował cały czas prawidłowo, monitor podłączony z kartą złączem cyfrowym DVI
    Zamknąłem system dnia poprzedniego, uruchomiłem PC’ta dnia następnego,
    lecz uruchamia się tylko do ekranu powitalnego (konta użytkowników) i wyłącza monitor,
    cały system podnosi się jeszcze jakiś czas (pracuje HDD, nie zawiesza się).
    Uruchomiłem maszynę w trybie awaryjnym i przywróciłem rejestr (ERDNT) z kilku dni do tyłu,
    lecz i to nie przyniosło efektu :|
    Zamknąłem system i podłączyłem monitor od drugiego (2) złącza DVI w karcie HIS, dalej to samo :|
    Podłączyłem więc do monitora kabel ze złączem D-Sub, lecz jeszcze go nie podłączyłem do karty,
    gdy maszyna uruchomiła się do ekranu powitalnego i ponownie wyłączył się monitor (ciemny ekran),
    zamieniłem kabel ze złączem z DVI na D-Sub i ku memu zdziwieniu pojawił się ekran powitalny :!:
    Co jest grane, dodam że nie instalowałem i nie usuwałem żadnego sprzętu i oprogramowania.

- konfiguracja:
    Płyta ASUS A8R32-MVP Deluxe
    CPU Opreron 180
    RAM DDR Ratriot 2x1GB 500MHz
    GPU HIS ATI X1800XL
    Monitor ACER AL2216WSD (D-Sub; DVI)
    Pod koniec tamtego roku pobrałem i zainstalowałem stery ze strony AMD ATI.
    8-2_xp32-64_ccc_lang2_58130.exe
    8-2_xp32-64_wdm_58128.exe
    8-2_xp32_dd_58128.exe

• Pomocny post
    #2 16 Kwi 2008 13:40
    iron64
    Spec Overclocking

Zrobił Ci się bałagan w sterownikach graficznych. Możesz spróbować odinstalować drivery, wyczyścić po nich pozostałości i ponownie zainstalować.

• Pomocny post
    #3 16 Kwi 2008 13:40
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

W trybie Awaryjnym odinstaluj sterowniki ATI (najpierw Catalist potem sterowniki) Potem restart i ponowna instalacja(prawdopodobnie przestawiłeś w sterownikach ATI wykrywa urządzenia na złączkach podczas startu może też tak byc że nie chce ci wykryć DIV-i monitora.

kolega mnie ubiegł ;)

• #4 18 Kwi 2008 08:29
    mieszko I
    Poziom 18  

Usterka należy do grupy usterek tzw. złośliwych.
    Przyszedłem z pracy dnia następnego i zanim uruchomiłem PC'ta
    zamieniłem tak na próbę kabel monitora z działającego D-Sub, ponownie na nie działający dnia poprzedniego DVI,
    maszyna zaczęła się uruchamiać i ekran powitalny (konta użytkowników) załadowało się prawidłowo :?::?::!::!:
    Po załadowaniu się systemu XP zamieniałem kable (DVI <=>D-Sub) jeszcze kilka razy,
    zawsze po kilku sekundach pojawiał się obraz na danym złączu :|
    Aby za dużo nie mieszać, nie zmieniałem na razie sterowników i obserwuję usterkę,
    aby wyeliminować co siada, sprzętowo monitor (gwarancyjny) / karta HIS, czy programowo sterowniki ATI.

• #5 24 Kwi 2008 21:50
    mieszko I
    Poziom 18  

Ponownie włączając rano PC'ta usterka powróciła w tym samym miejscu,
    przed kontami użytkowników czarny ekran i monitor OFF.
    Nie kombinowałem z przełączaniem kabli z DVI na D-Sub,
    tylko od razu wyłączyłem maszynę i wykonałem:
    - zdemontowałem kartę graficzną HIS i przemyłem (gold 2000 lub kontakt 60) jej styki złącza slotu PCI-E
    - przemyłem wszystkie gniazda i wtyczki zasilające kartę HIS i płyty głównej ASUS
    Zmontowałem maszynę, - uruchomiła się prawidłowo :!::!:
    Czyżby słaby styk (upływności) na slocie lub wtyczkach :?::?:
    Tylko dlaczego przy ciemnym ekranie przełączając z DVI na D-Sub pojawiał się obraz :?::?:
    Możliwe że słaby styk a co za tym idzie wahania napięcia (zakłócenia), podczas ładowania systemu
    odrzucają sterowniki wyjścia cyfrowego w chwili ładowania/przełączania się w pełny tryb graficzny GUI.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo