Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić programy w telewizorze Curtis ?

16 Kwi 2008 13:32 9770 3
 • Poziom 1  
  Może ktoś mi pomoże. Posiadam stary, ale sprawny telewizor. Nie potrafię ustawić programów w telewizorze Curtis 2002. Nie znam oznakowania przycisków i nie wiem jak przeprowadzić operację strojenia kanałów tak żeby zostały one wybrane i zapamiętane.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Witam. Przyciskiem na klawiatórze lokalnej SEARCH (oznaczonym jako dwa trójkąty i pionowa kreska - o ile się nie mylę pierwszy z lewej w pojedyńczym rzędzie) wyszukujesz program. W przypadku znalezienia stacji naciskasz MEMORY (oznaczony jako romb - o ile pamiętam trzeci od lewej strony). Na ekranie pojawia ci się czerwony napis STORE i żółta reska. Z pilota wpisujesz numer programu na którym chcesz, żeby był ten kanał (n.p wciskając 4) i ponownie wciskasz MEMORY (romb). Napis STORE zmienia kolor z czerwonego na zielony. I to wszystko. Czynności te trzeba powtarzać dla każdego programu osobno. Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  W telewizorze pod klapką masz przyciski . Jeden z nich to Search( szukanie). Naciśnij go i sam zacznie szukać programy- zielone , pionowe paski i pisze przy nich VHF-L, H i UHF. Jak znajdzie jakiś program to naciskasz Store - też tam jest pod klapką, pokaże się czerwony napis STORE- z kreską . Pilotem wpisujesz nr. na jakim ma być ustawione ( np. 1) i naciskasz jeszcze raz STORE i pokaże się zielone STORE z numerem jaki wpisałeś i masz zapamiętane. Tak samo jak ustawisz jaskrawość , kontrast , głośność naciskasz też STORE potem PP i jeszcze raz Store i zapamiętane.
  Jak zapisałeś to wystarczy dalej nacisnąć Search i znowu znajduje program i zapamiętujesz go na jakim numerze chcesz .
  Nie musisz zaczynać szukania od zmiany programu i początku " skali" tylko naciskasz dalej Search . Dłuższe trzymanie Search powoduje zmiany pomiędzy VHF-L, H i UHF.