Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z ładowarką?

gracus7 16 Kwi 2008 14:16 3231 0
    gracus7
    Poziom 26  
    witam
    mam mały problem gdyż kupiłem kiedyś na giełdzie 2 szt wkrętarek akumulatorowych z tym że jedna na 12V a druga na 16,8V i ładowałem je obie zwykłym zasilaczem 18V z mostkiem diod. jednak oczywistą rzeczą było że akumulatory z czasem padną co też sie stało.
    kupiłem więc cały nowy wkład do akumulatora z tym że na 18V miał odwrotne piny ale przerobiłem je i akumulator jak nowy a ten na 12V naprawiłem wymieniająć zwarte ogniwa jednak teraz nie mam czym tego ładować a nie chcę uszkodzić nowego akumulatora...
    dostałem od kolegi taką prostą ładowarkę ale na 14,4V która ma 3 styki i tutaj jest problem bo moje aku mają tylko + i - więc ta ładowarka ładować nie będzie ale poszukałem w necie i okazało się ze w akumulatorach o 3 stykach na tym trzecim jest termistor podłączony do minusa akumulatora więc jak zewrę w łładowarce styk minusa z tym od ładowania to powinno chodzić jednak mam kolejny problem z tym że ta łądowarka jest na 14,4V a nie na 18V więc rozrysowałem schemat tego ukłądu i proszę o pomoc co zmienić aby przerobić ją na 18V pewnie trzeba by zmienić jakiś jeden czy 2 rezystorki na większe jednak nie zabardzo łapię ten schemat
    a może zrobiłbym przełacznik i na nim przełączał poziom napięcia ładowania 18V i np 12V tylko króre rezystory zmienić i na jakie? zasilacz mam 24V
    problem z ładowarką?