Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Fujitsu Siemens Amilo - wyłącza mi się monitor

Mannana 16 Kwi 2008 14:19 6649 9
  • #1 16 Kwi 2008 14:19
    Mannana
    Poziom 10  

Witam, mam taki problem z laptopem: od czasu do czasu, zupełnie niekontrolowanie i niecyklicznie wyłącza mi się monitor.
    Wygląda to w ten sposób jakby sie włączył wygaszacz ekranu z lekką zielonkawą lub czerwonawą poświatą i nic się dalej nie da zrobić (tylko wyłączyć i włączyć laptopa z powrotem).
    Był 2 razy w serwisie, ale niestety jak na złość u nich ta usterka nie wystapiła...
    Ma ktoś pomysł, co to może być?

0 9
  • Pomocny post
    #2 16 Kwi 2008 15:48
    kennymc
    Poziom 11  

Tez mam Fujitsu Siemens Amilo, konkretnie model 6810. Kilka lat temu, jak byl jeszcze pod wladaniem mojego brata - tez byl problem z matryca - podobny jak ty masz. Byl w serwisie i wymienili matryce - problem sie skonczyl. Gwarancja byla realizowana w Niemczech.

Ale jakis rok temu pojawil mi sie inny problem. Bez zadnej reguly - komputer mi sie zawieszal. Musialem go troche ponaciskac, postukac zeby dalo sie go ponownie wlaczycz. Bylo to na tyle frustrujace ze rozkopalem caly laptop. Okazalo sie ze w srodku "lataly" sobie dwie wolne srubeczki !! Pewnie robily jakies zwarcia i stad te zwisy. Nie mam pojecia skad sie tam wziely. Przypuszczam, ze albo w serwisie je zostawili, albo sie wykrecily - czesto podrozuje z laptopem i jest on narazony na liczne drgania.

Wiem, pewnie malo pomocne jest to co Ci napisalem, ale morze bedzie to zrodlem jakiegos pomyslu.

Pozdrawiam. Powodzenia.

0
  • #3 16 Kwi 2008 16:35
    satgal
    Poziom 40  

Te wykręcające się śrubki pod płytą główną w 6810 to typowa wada tego modelu, już nie raz pisałem że wykręcają się te śrubki trzymające plastykową obudwę zewnętrzną z aluminiową wewnętrzną notebooka przez wstrząsy pisania na klawiaturze.

0
  • #4 17 Kwi 2008 12:40
    Mannana
    Poziom 10  

No tak, wspominałam w serwisie o matrycy, ale mnie zbyli :/
    A myślicie, że może to mieć jakieś konsekwencje w przyszłości? Że np. zniknie ekran permanentnie? Bo aktualnie mi to bardzo nie przeszkadza, ale boję się, ze tak pyknie raz, drugi, trzeci a za czwartym pyknie i już się nie włączy.. Zaznaczam, że jestem debilem elektronicznym ;)

0
  • #5 17 Kwi 2008 13:22
    kennymc
    Poziom 11  

No niestety w serwisach czesto tak bywa, ze jesli tylko maja taka mozliwosc to wola zbyc niz rzetelnie przylozyc sie problemu.

Trudno powiedziec co bedzie w przyszlosci z twoim lapem ;-), ale jedno jest pewne - skoro cos niedobrego sie dzieje to znaczy, ze cos dziala nie tak jak powinno - w zwiazku z czym nie mozna wykluczyc mozliwosci, ze kiedys padnie na dobre ;-). Oby nie!!

Ale na przykladzie swojego modelu - moze ostrozniej - mojego egzemplarza, musze stwierdzic ze FS mimo wszystko niezle sie trzymaja. Moj komp naprawde wiele juz przezyl - i po usunieciu tych srubek - zdaje sie, ze przezyje jeszcze wiele ;-)

Powodzenia!! Pozdrawiam!!

0
  • #6 17 Kwi 2008 13:56
    krzychS
    Poziom 29  

Problem może wynikać z niestabilności zasilacza.
    Kiedyś miałem podobny problem z DVD w laptopie i naprawa zasilacza na płycie pomogła.

0
  • #7 18 Kwi 2008 08:02
    satgal
    Poziom 40  

Jeżeli podświetlenie matrycy tuż przed wyłączeniem zmienia się na czerwoną poświatę to może oznaczać że inwerter w tym momencie znacznie z jakiejś przyczyny obniża wysokie napięcie dla niej.

0
  • #8 18 Kwi 2008 18:22
    Mannana
    Poziom 10  

Hmm, poobserwuje go w takim razie i może zaniosę do jakiegoś specjalisty. Bo ogólnie to lubię go ;)

0
  • #9 21 Kwi 2008 23:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 22 Kwi 2008 11:28
    diabolini
    Poziom 12  

Nie nie nie problem to świetlowka. Mialem tak samo wrecz identycznie. Mrygalo pozniej coraz czesciej az nastala ciemność :P Nie mialem dostepu do internetu zeby zakupic zamiennik to lutowalem na żywca przepalone elementy :) No i dziala :P

Dodano po 3 [minuty]:

Ale ze poraz 1 rozbieralem matryce na czesci pierwsze przy ogromnej desperacji to trochu mi sie powyginaly blaszki i nie moge zlozyc matrycy xD jest taka brzydka rozebrana :P Ale cos za cos :P W punkcie servisowym krzykneli 300 za robocizne i podpisanie papierku ze jak nie wyjdzie to nie ponosza zadnych konsekwencji lub 600za nowa matryce xD :P Dlatego jak masz kolegektory sie zna na tych sprawach to niech tam obluka co i jak :)

0