Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens HiCom 150E / HiPath 3000 Manager E

16 Kwi 2008 16:59 11092 23
  • Poziom 1  
    Witam.

Obecnie próbuję zaprogramować HiCom 150E OfficePoint ,w/w programem, jednak pomimo dwóch dni spędzonymi nad tym, nadal nie mogę poradzić sobie nawet z prostymi przekierowaniami.

Może ktoś ma to udostępnienia do wglądu plik .kds do tego programu?
    Podejrzewam, że rozjaśniłoby mi to kilka kwestii.

Dzięki z góry.
  • Poziom 9  
    potrzebuje w/w program konfiguracyjny w wersji instalacyjnej czy możecie mi pomóc
  • Poziom 38  
    Plik instalacyjny "waży" ponad 40MB i nie jest, a raczej nie powinien być udostępniany osobom nie mającym "zielonego" pojęcia co z tym dalej zrobić.

Dlatego są przeprowadzane szkolenia na których można się dużo nauczyć i otrzymać CD z odpowiednim programem.
    (Do czego zachęcam)

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Tak, oczywiscie, mozesz jak kolega powyzej sciagnac program z ed2k, ale.. masz pewnosc, ze bedziesz mial wlasciwa wersje programu do swojej centrali i w koncu, masz pewnosc, ze soft dziala poprawnie z centrala? Bo o ile ja kojarze, mozesz sobie akurat w przypadku central telefonicznych w ten sposob zaszkodzic.

A przy okazji, Panie Adminie tego forum, czy nie powinien zostac ocenzurowany ten wpis powyzej?
  • Poziom 11  
    amfi_amf napisał:
    Tak, oczywiscie, mozesz jak kolega powyzej sciagnac program z ed2k, ale.. masz pewnosc, ze bedziesz mial wlasciwa wersje programu do swojej centrali i w koncu, masz pewnosc, ze soft dziala poprawnie z centrala? Bo o ile ja kojarze, mozesz sobie akurat w przypadku central telefonicznych w ten sposob zaszkodzic.

A przy okazji, Panie Adminie tego forum, czy nie powinien zostac ocenzurowany ten wpis powyzej?

1. Działa - i to poprawnie - działa poprawnie z Hipath 2000, 3000, 3550 do wersji oprogramowania V0.7 włącznie - sam sprawdziłem

2. Co do ocenzurowania się nie wypowiem - kolega napisał to chyba z jakiegoś żalu :) - jedni są za przekazywaniem wiedzy, a drudzy chyba przeciwko

A poza tym, jeśli masz lepszy pomysł na zdobycie tego programu to zdradź go nam. Może będziesz tak uprzejmy i udostępnisz instalkę?
    ...tak wiemy wiemy zapłaciłeś za licencje nie możesz udostępniać....

UPDATE:
    Odnośnie wcześniej umieszczonego linku, tak, żeby nie było wątpliwości

Siemens AG

HiPath 3000 Manager E V7.0
    Dieser Manager unterstützt:
    This Manager supports :
    - Hicom 150 E Office Rls. 1.0 - Rls. 2.2
    - Hicom 150 H V1.0 (Hicom 150 E Office Rls. 3.0)
    - HiPath AllServe V1.0
    - Hicom 150 H V1.2
    - HiPath 3000 V1.2 - V3.0
    - HiPath 3000/5000 V4.0 - V7.0
    - HiPath 2000 V1.0 - V2.0

Hinweise ( hints ) :
    default user : "31994"
    default password : "31994"
  • Poziom 38  
    To ja też (tak żeby nie było wątpliwości czy podany w linku soft pasuje do wszystkich wersji ze szczególnym uwzględnieniem 150).

Siemens HiCom 150E / HiPath 3000 Manager E
  • Poziom 24  
    Tez dorzucę swoje 3 grosz
    HiPath 3000 Manager niezależnie od wersji będzie obsługiwał Hicom 150 wszystkie wersje (poza modular).
    Jeżeli chodzi o wersje tego softu to ważna jest dla obsługi HiPath 3000 - tu musi być wersja co najmniej do wersji centrali.
    I tyle.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Co trzeba zrobić, zeby w programie HiPatch Menager 3000
    dodać prefiks operatora alternatywnego 10xx do wybieranych przez abonentów numerów miejskich ??
    Tyle to wiem ;)
    Przełączyłem na PL. Poczytałem help. Przydał by mi się przykładowy plik *.kds
  • Poziom 38  
    To ja zachęcam do "otwarcia" własnego postu z dołączonym plikiem kds i opisem co chce kolega uzyskać.

ps

Będzie dużo prościej niż wykładanie na temat LCR w systemach Siemens.

Pozdrawiam.
    Dziękuję za odpowiedz.
    Tak mi się wydaję ,że jak zobaczę ustawienia to załapię.
    Tak też zrobię jak tylko podłączę się do centrali.
    Centrala to HiCom 300 . Kabla nie ma, ale za to jest modem analogowy.
    Jak zdołam sie podłączyc i sciągnąć konfig to tak zrobię ;)
    Czy zadziała zwykły nulmodem czy jest jakiś kabel RS dedykowany do V24 ??
  • Poziom 38  
    Jeśli pytanie dot. centrali Hicom 300 to życzę sukcesów.

(Ja nie pomogę "bo zdrowia nie wystarczy")

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Zwykły null modem ale jak napisał Jack14 życzę szczęścia bo kabel nie wystarczy - HICOM300 to zupełnie z innej bajki centrala
  • Poziom 9  
    Potrzebuje hipath manager v 7.0 ma ktos moze z gory dziekuje
  • Poziom 9  
    Witam

Link to programu p2p nie działa..
    Potrzebuje szczytac rozmowy z centralki a niestety padł komp z oprogramowaniem..Kiedyś było wszystko zczytywane przez RS232.
  • Poziom 38  
    Program HiPath 3000 Manager E nie służy do odbierania i przetwarzania danych taryfikacyjnych tylko do konfiguracji centrali.
    Do taryfikacji używałeś innego programu, a jakiego, tylko ty znasz odpowiedz na to pytanie bo nam nic o nim nie napisałeś.
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

Chciałbym poprosić o pomoc przy Hicom 150E. Zaczęło się od tego,że na kilku nr. wewnętrznch po podniesieniu mikrotelefonu od razu dostawałem zajętość. Z miasta nie można się było do nich dodzwonić, a z wew. tak. Połączyłem się z centralą, ale nie mogłem do niej wysłać żadnych zmian ponieważ program wywalał ponad 50 konfliktów. Nawet bez jakichkolwiek moich zmian nie mogłem wysłać w stronę centrali. Kilka razu "fizycznie"zrestartowałem centralę. Nic nie pomogło. Te konflikty "znalazłem" w "Listy Kodów Projektowych". Nie wiem po co są te listy. Wykasowałem listy w których program widział konflikt i komunikacja c centralą wróciła do normy. Chwilę po tym zorientowałem się,że nie mogę wykonywać z żadnego aparatu jakichkolwiek połączeń. Ruch przychodzący też nie działa. Centrala pracuje w DDI. Wszystkie ustawienia pozostały bez zmian. Grzebałem tylko w tych nieszczęsnych kodach projektowych. Mam wrażenie,że ściągając kolejny raz konfigurację z centrali wyglądała inaczej...tzn. jakby się porty pozamieniały między sobą. Nie mogę dać rady. Jutro klient przyjdzie do firmy i...mam problem. Będę wdzięczny za pomocne sugestie.
    pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Trudno coś powiedzieć nie widząc. Podeślij kds to spróbuję pomóc.
  • Poziom 2  
    bulba1 napisał:
    Trudno coś powiedzieć nie widząc. Podeślij kds to spróbuję pomóc.

Dzięki za zainteresowanie! Dziś rano udało mi się znaleźć w jakimś starym kompie KDS tej centrali. Zrobiłem twardy reset i wpisałem wszystko od nowa. Działa!
    pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam czy istnieje możliwość przesłania mi oprogramowania do centrali hicom 150e ? proszę o priv.