Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UST PRO 2, dodawanie pliku z softem? full flash?

16 Kwi 2008 17:22 1331 12
  • Poziom 13  
    Witam.
    Dziś przyszedł mi box ust pro 2 zakupiony u karwosa, zainstalowałem go poprawnie wg instrukcji, łączy się działa jednak mam kilka pytań:
    Po pierwsze jak się dodaje plik z softem do programu,
    Po drugie gdy podłączam samsunga e250D i próbuje czytać kody wyświetla się komunikat: Czytanie danych z boxa...
    Wlacz telefon...
    Telefon znaleziony!
    ladowanie rozruchu...
    Rozruch zaladowano poprawnie!
    Ustawianie 921600 bps...
    Predkosc transferu ustawiono - OK!
    ladowanie drugiego loadera...
    2nd boot OK!
    Pobieranie ID flasha...
    Producent : SAMSUNG
    Chip Type : KAP29SN00M
    Bypassing MSL security...
    MSL security bypass failed!
    Possible damaged eeprom data,
    Try again or write new eeprom.
    Uplynelo (000:58)
    O co tu chodzi????
    Telefon nie jest uwalony bo się włącza i wszystko działa, jest to nówka z foliami jeszcze

Po trzecie jakie są zasady wgrywania jaki plik to paczka językowa a który to full flash, co w jakiej kolejności wgrywać, heh najlepiej przydała by się jakaś solucja opis lub link do tego, zapewniam że szukałem w necie i czegoś takiego nigdzie nie znalazłem.

Z góry dziekuję za odpowiedz, serdecznie pozdrawiam
    Edytuj/Usuń Wiadomość

Post raportowany popraw temat[regulamin] @Artech
  • Poziom 32  
    zalezy jaki model, przy e250 ladujesz dwa pliki, klikasz w okienku szarym i zaznaczasz flash, zalezy tez ktora wersje masz. 6.20 dziala stabilnie i OK, polecam inne nowsze sie wysypywaly. polaka masz w paczkach 02/15/1C/1F/22/27/2B/2D/2E/30/37/3E/42. nie widze tam nic trudnego, a unlock zrob ddirectem, po co kody.

UST PRO 2, dodawanie pliku z softem? full flash?
  • Poziom 14  
    1. Zaznacz okienka "Flash" "FFS" "EPROM" zależy co chcesz wgrywać. Później klikasz 2 razy czarne okienko obok (po lewej stronie) i wybierasz pliki do wgrania. Możesz wybrać tylko plik odpowiedni dla danego typu sofu, który chcesz wgrywać więc na pewno nie pomieszasz FFS z Flashem czy EPROMEM. Później klikasz MAKE JOB i leci samo.

2. Z e250d nie zczytasz ot tak kodów poczytaj jak zdjąć locka po temat już był wałkowany.

3. Jak wgrywasz samego polaka wgrywaj Flash i FFS, możesz zawsze przed wgrywaniem zgrać eproma dla bezpieczeństwa i też go wgrać razem. Po prostu wrzuć wszystkie pliki i kliknij MAKE JOB.

Widze, że sie spóźniłem :)
  • Poziom 13  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Dziś już kończę pracę, jutro na pisze jak mi poszło. Pozro
  • Poziom 22  
    mam ten sam problem.mam ust pro 2 i mam samsubga e 250 i chce zrobic flasha i paczkie polska wrzucic.Wiec, zasaalem z supportu pakie nr 27 i tam jest jezyk pl, mam trzy pliki o koncowkach ,SFC,SFL,SFF.tylko ktory plik gdzie dopasowac, Do ktorego okienka flash?FFS?i EEprom?dziekuje za pomoc
  • Poziom 14  
    Program sam automatycznie Ci wybierze.
  • Poziom 39  
    jak otworzysz okienka to program poprosi Ciebie o pliki z odpowiednim rozszerzeniem , więc mu podaj ścieżką tam gdzie je masz
  • Poziom 22  
    wiec mzoe neich ktos uporzadkuje temat i napisze krok po kroku jak zrobic flasha oraz zmiane menu.Dzieki i piwko cjlopaki macie u mnie>
  • Poziom 13  
    Heh chłopaki problem jest,, wasze odpowiedzi nie były jednak wyczerpujące, bo mój samsung e900 robi zielone zdjęcia po flashu
  • Poziom 32  
    a w e900 to juz wogole jest łopatologia, dzisiaj zrobilem 3 sztuki nie nie robia zielonych. masz flasha w jednym pliku, wrzucasz go do programu- jak juz chyba wiesz, zaznaczasz format FFS i dajesz flash i czekasz 30 minut bo sie dlugo robi. jak nie bedzie sie wlaczal albo bedzie wisial na startowym erkanie do jeszcze raz flash i zaznacz dodatkowo repair mode mi to pomagalo z e250v.
  • Poziom 16  
    i polecam zgrywać sobie flasha orginalnego przed softowaniem tak żeby mieć do czego wracać Muszisz po kombinowac z róznymi softami ja tez tak walczyłem z E250 az sie wsio udało POZDR
  • Poziom 13  
    już jest wszystko ok dałem innego flasha i śmiga, ale pogięte są te samsungi, z żadną nokią nigdy nie mialem takich problemów