Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 Slim 77004 mechanizm z trudem porusza laserem

16 Kwi 2008 19:38 1698 4
  • Poziom 12  
    Witam
    Trafiłem właśnie na konsolkę która z wielkim trudem porusza mechanizmem lasera. W normalnych warunkach wystarczy wymienić sterownik lasera, ale tym razem po wymianie objaw jest ten sam. Wygląda to mniej więcej tak jakby silniczek chciał kręcić ale nie ma siły, nawet bez zamontowanego laserka. Jak się go popchnie to na chwilkę się pokręci i znowu się zatnie. Niebardzo wiem gdzie szukać przyczyny.
    Konsolka to 77004 płyta GH-051-02
    Dodam że wykluczam zepsuty mechanizm, laser, sterownik i wszystko co nie jest na stałe wlutowane do płyty głównej. Coś padło na płycie tylko nie wiem co i liczę na pomoc.
  • Moderator
    Pozostaje podmienić jeszcze sam silniczek. Jak rozumiem sam mechanizm przesuwa się bez problemu (ręcznie).
  • Poziom 12  
    Niestety mechanizm łącznie z silniczkiem jest sprawny, sprawdzany w innej konsoli. Ogólnie konsolkę testowałem na kilku mechanizmach, nawet niepasujących do tego modelu (czasem coś takiego skutkuje) i zawsze efekt jest ten sam. Wymieniony układ RS również wylutowałem i wlutowałem do innej konsoli i wszystko działa. Pierwszy raz spotykam się że konsolka nie chce prawcować po wymianie sterownika. Tak jak napisałem, wygląda to tak jakby do silniczka szło za mało mocy. Czasem jak się pchnie laser to podjedzie pod płytkę i zaświeci, ale wtedy znowu się zacina. Rozwiązanie napewno jest bardzo proste tylko wpaść na nie nie mogę :)
  • Moderator
    A jakie napięcia dochodzą do driver silniczka? Czy przypadkiem nie są za małe? I oczywiście przedkładać się to może na pracę całego silniczka.
  • Poziom 12  
    Nie mam schematu konsoli, ale porównując z podobną konsolką wychodzi na to że napięcie jest zbyt małe. Nie jestem w tej dziedzinie niestety fachowcem. Potrafię usunąć usterkę kiedy znam jej przyczynę ale zdiagnozować co jest przyczyną nieznanych dotąd objawów to już gorzej.