Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE P990i - simlock

16 Kwi 2008 21:14 7298 17
  • Poziom 16  
    Witam!

Kupiłem takiego trupa po zalaniu, po dokładnym wyczyszczeniu, wymyciu i wygrzaniu ruszył. jeszcze tylko 1 rząd klawiszy na dodatkowej klawiatórce musze przeczyścić bo nie trybią. Jak sie okazało fon jest z zachodu ma blokade prawdopodobnie na sieć Orange (na co wskazuje tez i logo na obudowie). Ma zamkniętą kłudkę na "Network"-5, reszta kłudek otwartych. Nie ma tez polskiego języka.
    I moje pytanie, czy jest szansa zeby przez kabel dca-60 wgrac polski język jakims darmowym programem, bo w takich jak davinci czy Xs++ nie ma tego modelu? Jeszcze jedno jak sprawdzić przed ewentualnym oddaniem fona do ściągnięcia sim locka (bo w domu to raczej nie ściągnę locka?) czy wogule złacze kart sim czyta fizycznie karte sim. Po włożeniu polskiej kary orange (POP) wyskakuje "invalid sim" wydawało mi sie ze jak jest orange zachodnie to polską karte tego samego operatora powinno akceptowac?? Karty ery czy plusa tez nie łyka. Pewnie chodzi o to ze w polsce orange jest 26003 a gdzies tam w innym kraju inny kod operatora?
    Kilka danych fona:
    -phone soft version: CXC162037 R7A001
    bluetooth soft version: cxc162058 r4f01
    -CDA version: CDA162008/16 R3A02
  • Poziom 31  
    Polaka możesz sam wgrać, wystarczy zmienić CDA w XS++ na GenericWorld1 a potem zaktualizować soft programem SEUS. A z simlockiem to jedynie serwis, komunikat jaki wydaje telefon po włożeniu sim jest jak najbardziej ok.
  • Poziom 16  
    A czy jak wgram tego polaka to przy ściąganiu sima polski zostanie. Drugie pytanko czy bedą go rozbierac (fona) do ściągniecia simlocka, chyba nie?
    Nie mozna od razu aktualizowac na polski przez seus tylko najpierw GenericWorld1? A to GenericWorld1 jest w bazie Xs++ ?
    Jeszcze jedno, czy jest jakis sposób zeby wejśc w nenu fona bez karty sim.
    Nie to menu serwisowe po *>*<<*<* tylko z dostepem do plików, bo sie budzik ciągle włacza i nie moge ustrojstwa wyłaczyc. PS. Przechodząc po zakładkach w menu serwisowym co chwile przewija sie obraz z menu fona, ale nie da sie tam dostac ;/

Mam XS++ v1.0 i po podłaczeniu (z przycisnietym klawiszem C) nie znajduje fona, za to windows za kazdym razem znajduje do jto jako dysk przenosny, modem itp, itd..
    Czy ta wersja nie xs nie dziala z tym modelem fona czy tez czegos mi brakuje ze sterów czy cos źle robie?
  • Poziom 18  
    dla p990/m600 wcisnij i przytrzymaj "@" na Wylaczonym telefonie, nastepnie podlacz DCU60.
  • Poziom 18  
    pl wgrasz setoolem za darmo a smoka zrobisz tez setoolem - 4 kredyty chyba ze nie masz setoola to czeka cie wizyta w serwisie lepiej dac komus kto sie zna niz samemu uwalic :>
  • Poziom 26  
    Code:
    NEW SECURITY NOT SUPPORTED IN STANDALONE MODE. 

Tylko 4 kredyty
  • Poziom 18  
    Powracam do tematu, tzn. jest juz jakaś darmowa metoda na ściągnięcie simlock?
    a jezeli nie to może jakiś inny?
  • Poziom 14  
    Sprawdzałes karte turbo sim slyszałem, że działa na SE p990i ja zamówiłem i czekam aż dojdzie koszt 19.99zł.
  • Poziom 18  
    Ale ja w w/w telefonie mam założone kłódki na wszystkie opcje nie tylko na sieć??
  • Poziom 26  
    Jak masz wszystkie klodki zamkniete to tylko i wylacznie full unlock, koszt 4 kredyty. Se tool. Nie szukaj "darmowej" metody, bo jej nie ma...
  • Poziom 14  
    Ja mam karte turbo sim za 19.99zł i bez problemu łamie mi simlocka bez zadnej ingerencji w softa :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    MDP84 napisał:
    Ja mam karte turbo sim za 19.99zł i bez problemu łamie mi simlocka bez zadnej ingerencji w softa :)

Ta twoja smieszna karta nie ŁAMIE simloka tylko go omija
  • Poziom 31  
    MDP84 napisał:

Zapomniałeś dodać o ingerencji w kartę SIM. NPoczekałbym jeszcze troche to może stanieją do 19,50. Dobre i te parę groszy jeśli ktoś szuka oszczędności w pełnym zdjęciu simlock. Pozdr dla turbo-simowiczów. :D
  • Warunkowo odblokowany
    MDP84 napisał:

Poczekaj jeszcze troche, uwiez mi nie bedziesz sie cale zycie z tego cieszyl.

Lub co gorsze wylaczy sie telefon i wiecej nie wlaczy, lub stracisz wszystkie numery z karty sim

POWODZENIA!
  • Spec od GSM
    Powiem szczerze uzywałbym tych kart turbo wyłacznie do modeli telefonow z ktorych zadne urzadzenie serwisowe nie robi na dany dzien simloka, inaczej szkoda byloby mi mojej karty sim na ''łowickie'' wycinanki, dwa nie z kazda wersja softu w danym telefonie dobrze to pracuje na ustawieniach standardowych - czyli z tym co sprzedawca zaprogramował w turbo karcie. Generalnie karty troche blokuja rozwoj interfejsow serwisowych, bo niekiedy prace długo trwaja u programistow, a takie karty przyczyniaja sie do jeszcze mniejszej oplacalnosci pisania softu.... jednak nie kazdy lubi ciac swoja karte sim :)
  • Poziom 14  
    fingusio numery mam skopiowane tez do tel i w sumie do drugie telefonu tez ze tego sie nie obawiam. Karty uzywam caly czas i poki co nie mam problemów. Wszystko działa jak trzeba. Telefon ma simlocka z plusa a ja działam na karcie z ery na nim. Może kiedys bede nie milo zaskoczony ze tel sie nie uruchomi ale poki co dzialam dalej na turbo simie