Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozbieranie lcd

17 Kwi 2008 13:16 3624 5
  • Poziom 9  
    Na forum wyczytałem ze kilka osob próbowało rozbierac LCD ale w zadnym z wątkow nie było efektów takiej pracy ,czy w taki przypadku jest sens rozbierać LCD na czesci pierwsze? Załaczone zdjecie przedstawia prawie takie same plamy jak sa u mnie, na 90 % powstały one przez kota który próbował przywłaszczyc sobie laptopa i zaznaczył ekran swoim zapachem :( a ja nie zdażyłem dobiec i zetrzeć.

rozbieranie lcd
  • PCBway
  • Serwisant
    Często gęsto w ekranach matrycach lcd jak telewizory lub matryce lcd w laptopach przez nieumiejętne czyszczenie lub spływający wszelakie płyny po ekranach matrycy głównie w dół niszcząc połaczenia.Można rozebrać wysuszyć przelutowac złącza ale jeżeli to był kot to jest to kwas który może narobić dużo niedobrego ale rozebrać warto.
  • PCBway
  • Poziom 35  
    Rozbieranie ma wtedy sens jak chcesz wymienić matrycę. W tym przypadku uszkodzenia tylko taka wymiana usunie wadę.
  • Poziom 9  
    probowalem suszarka podszuac i na słoncu stawiac laptopa , plamy znikaja ale nie całkowicie, a pozniej powracaja do swoich dawnych rozmiarów,

Obawiam sie ze jak rozbiore to cos jeszcze uszkodze i juz nic nie bedzie widac na tej matrycy a teraz tragicznie nie jest.

A co do lutowania układów to gdzie one są, doszedłem do elektroniki na cienkim pcb , czy dalej mogę rozkręcic tą delikatną ramkę i zdjąc warstwe pierwsza pewnie ochronna?

Dodano po 3 [minuty]:

nie bardzo jeszcze rozumiem , Telo masz na mysli rozebranie z plastikowej obudowy aby łatwiej było podsuszycz czy chodzi ci o rezebranie matrycy warstwa po warstwie ile się da.

a ty Jakant sadzisz ze rozbebranie może pogorszyć i tylko wymiana całej matrycy?

Kolego proszę o:
    1) - poprawienie tytułu tematu w/g pkt. 11 regulaminu z którym gorąco polecam się zapoznać
    2) - poprawę wklejonego zdjęcia na podstawie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic972667.html
    3) - poprawę pisowni pkt. 15 regulaminu + zapoznanie się z nim.
    [_OBCY_]
  • Poziom 21  
    Przykro mi ale szkoda czasu na kombinacje przy tak zalanej matrycy jesli naprawa laptopa to tylko przez wymianę matrycy.
  • Poziom 35  
    Decyzja nalezy zawsze do właściciela. Takie zacieki nie dadzą się usunąć poniewaz mocz przeniknął do ściezek na szkle matrycy i je uszkodził. Rozebranie matrycy dla niewprawionego elektronika moze przynieść więcej szkody niz dobroci, zwłaszcza ze w grę wchodzi czystość powietrza. Samo wysuszenie poszczególnych warstw folii rozpraszających i czyszczenie ich nie przyniesie ządanych rezultatów.