Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik nie pali simson s51

17 Kwi 2008 15:06 19241 19
  • Poziom 2  
    mam problem z silnikiem
    wogole nie pali
    iskra jest na swiecy zaplon ustawiony idealnie przerwa zreszta tez ale silnik wogole nie pali
    prosze o pomoc!!!!
    z gory dzieki
    pozdro
  • Poziom 19  
    witam , co jest niezbędne do pracy silnika , iskra (odpowiedni moment)
    mieszanka poliwowo-powietrzna , ciśnienie , wiec w tylko tym tkwi praca... wiec zakładając ze , iskra OK, ciśnienie jest (tak zakładam), to pozostaje mieszanka paliwowa .. czyli układ zasilania robienia mieszanki /gaźnik/ pozdrawiam
  • Poziom 2  
    dzieki za odpowiedz
    ale czyscilem gaznik nalalem nowa mieszanke i dalej nic
    nawet na pych nie pali
    prosze o ponowna odpowiedz
    pozdro
  • Poziom 16  
    włacz zapłon połuż łapke na wlocie gaźnika i próbuj uruchomić, jak poczujesz ze reka jest mokra i imo tego motocykl nie zapala to albo jest zatarty albo uszczelniacze wybrały sie na spacer.
  • Poziom 23  
    a jaki masz zapłon na platynkach??
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z moim Simsonem.Dobrze odpala i ogólnie wszystko jest ok,lecz gdy się rozgrzeje to traci siłę i dusi się a czasem nawet gaśnie.Gdy tak się stanie to odstawiam go na jakieś 20-30 min i po tym czasie wszystko już jest znowu ok.Jeśli ktoś zna przyczynę tego problemu proszę o odpowiedz.Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    moze świeca ci siada? od kiedy się to dzieje? Bo może to być też wina tłoka
  • Poziom 20  
    Kolego, a na pewno masz ciśnienie w komorze spalania?sprawdź, czy pod głowicą Ci nie wychodzi powietrze?(jak kopiesz starterem)odkręcałeś może ostatnio głowicę?może krzywo dokręciłeś i kompresji nie ma, w tym miejscu dokładność i kolejność dokręcenia śrub jest bardzo ważna. A może pierścienie masz zużyte i nie szczelne są? No i sprawdź, czy dostaje mieszankę paliwowo powietrzną do cylindra. Nie wymagaj od nas odpowiedzi, która na 100% rozwiąże Twój problem, bo za mało nam powiedziałeś na ten temat.

P.S. Krzysiek1993--> miałem kiedyś podobny problem, ale nie pamiętam co to było, jak mi się przypomni, to napiszę. Może sprawdź dysze w gaźniku, czy nie są zapchane?i przy większych obrotach dawka paliwa się nie zwiększa i dusi się.Nie pamiętam dokładnie co było tego mulenia przyczyną.
  • Poziom 10  
    HEJ owocowy89 ma racje albo jest coś miedzy cylindrem a jego głowicą ( dostaje powietrze) albo któraś szpilka w cylindrze poluzowała się ja też tak miałem i wymieniłem wszystkie szpilki i dałem uszczelkę pod głowice i chodził jak marzenie.
  • Poziom 13  
    Po co ruszać szpilki jak nie widac śladu uciekania powietrza .Napewno wydmuchiwałoby paliwo ,to chyba łatwo zauważyc .Poza tym jeżeli już miałbyś popuszczoną głowicę ,silnik powinien dawać oznaki zycia .Zapłon ustawiony idealnie ,co to oznacza ,zgodnie z teorią ? Proponuję ruszyć zapłonem ,dodatkowo inna świeca .A na poczatku odkręc świece wlej do cylindra odrobinę mieszanki zakręc świece i próbuj odpalać .Jak załapie winny jest tylko i wyłącznie gażnik .
  • Poziom 22  
    Sprawdziłbym jeszcze simmering na wale korbowym pod iskrownikiem. Jeśli przepuszcza to zamiast zasysać mieszankę przez gaźnik ciągnie sobie podciśnienie tędy właśnie
  • Poziom 15  
    sprawdź czy masz dobrze założona iglice w gaźniku, obstawiam ze reszta jest ok
  • Poziom 20  
    A Na pewno masz tą kompresję?nie słychać żadnych charakterystycznych dźwięków przy głowicy?(może bardzo lekko się kopie starterem?) Ja daję na to, że albo pod głowicą powietrze Ci ucieka(a nic nie wspominałeś o tym, czy może nie odkręcałeś głowicy), albo jak tu kolega wojtek2812 wspominał, że zimering na wale korbowym Ci poszedł.Idealnie ustawiony zapłon, czyli? równo z GMP, Czy kilka stopni przed GMP Pobaw się też zapłonem.
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam następujący problem:

Zamontowałem nowy w moim simsonie S51. Podczas odpalania na ssaniu zapala, lecz po wyłączeniu gaśnie po kilku sekundach. Pracuje tylko na włączonym ssaniu.
    Co może być przyczyną usterki?
    Na wcześniejszym gaźniku Simson pracował dobrze, lecz w ostatnim czasie zaczął bardzo nie równo (po ściągnięciu gumy znajdującej się pomiędzy gaźnikiem, a przewodem powietrznym - silnik gaśnie). Z tego powodu zakupiłem nowy gaźnik lecz niestety bez pozytywnych efektów.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Pewnie zaczęło się od zużycia uszczelniacza od strony zapłonu lub problemów z zapłonem.
    Zależy jaki gaźnik kupiłeś - chińską podróbkę czy MZA. Te pierwsze często nie działają poprawnie i nie da się ich naprawić. Wszystkie nowe gaźniki wymagają gruntownej regulacji łącznie ze śrubą pod plombą, lecz jeśli silnik nie jest w należytym stanie to próba regulacji się nie powiedzie.
  • Poziom 9  
    Witam. Prosze o pomoc mam problem polegający na trudności z odpaleniem silnika. Zero odzewu na pròbe odpalenia kopniakiem. Iskra jest. Paliwo z gaźnika do cylindra dochodzi. Dodam ze silnik nie byl odpalany z 4 lata. Oczywiscie wymyłem bak,gaznik i kranik. I zmieniłem fajkę i przewod zapłonowy razem z nowa swieca. Na początku załapywał i gasł. Teraz zero odzwu.
  • Poziom 23  
    Jeśli nowa świeca z pudełka, to zmniejsz przerwę między elektrodami na 0,4 (nowe mają od 0,7 - 0,9) Przed próbą odpalenia możesz nagrzać elektrody świecy gazowym palnikiem ew. kuchenka gazowa ;) Możesz spróbować też strzykawką podać niewielką ilość paliwa ~5ml do króćca dolotowego powietrza w gaźniku.
  • Poziom 12  
    Nie odpalany to znaczy że ty go odstawiłeś w pełni sprawnego i po 4 latach nie pali czy kupiłeś który niby był sprawny i teraz nie odpala? najpierw po próbuj z kilkoma świecami, jeżeli wszystko jest sprawne to po wlaniu małej nakrętki paliwa bezpośrednio do cylindra silnik powinien normalnie odpalić i chwilę pracować
  • Poziom 9  
    Ja go kupilem. Po 4 latach nie użytkowania. Po zalaniu świeżego paliwa odpalał z 10 razy odziwo ale nie wkręcał sie na obroty. Potem zmieniłem przewód wymyłem bak i kranik i zmieniłem świecę i przestał odpalać
  • Poziom 1  
    Jak to simson s50 to jak wszystko się zgadza nowa mieszanka świeca itp a i tak dzieje to samo to trzeba z nim w kułko miegać (ale szybko)

Dodano po 37 [sekundy]:

Biegać