Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B - problem ze złożeniem tylnej kanapy

Paolo1976 17 Apr 2008 16:54 6604 8
 • #1
  Paolo1976
  Level 24  
  Witam. Mam problem z tylną kanapą w Oplu Vectrze B. Wciśnięte są dwa zatrzaski po przeciwległych stronach kanapy. Po podważeniu zatrzaski dają się wysunąć do góry, ale kanapy nie daje się złożyć.
 • #2
  klimosz
  Level 18  
  Guziki trzeba wcisnąć żeby złożyć kanape.(a piszesz że je podważasz)Pozdrawiam Janusz.
 • #3
  Paolo1976
  Level 24  
  Kanapa się nie składa przy wciśniętych, jak i przy wyciśniętych guzikach. Oddałem auto fachowcowi do przyciemnienia szyb. Coś nagrzebał, ja nie patrzyłem mu na ręce i od tamtej pory kanapa się nie składa. Nie mogę do niego pojechać, bo to spory kawał drogi, no i jakiś czas już minął i za późno na reklamacje. "Fachowcy" twierdzą iż trzeba zrywać tapicerkę, żeby się dostać do mechanizmu, ale przecież musi być jakiś mniej drastyczny sposób. Proszę o jakiekolwiek sugestie i podpowiedzi.
 • #4
  klimosz
  Level 18  
  Spróbuj się jakoś dostać do mechanizmu(linki)otwierania.Może popuści.Nie widzę zbieżności przyciemniania szyb z uszkodzeniem zamków siedzeń i to w dodatku z dwóch stron.Miałem przypadki blokowania ale po wypadkach.Lub niefachowo naprawiony po stłuczce.Może wysuwając przycisk do góry,wyskoczyło z prowadzenia i dlatego nie otwiera.:arrow:
 • #5
  ptaszek1975
  Level 30  
  A tam niema zamków jak w passacie B5?
 • #6
  Paolo1976
  Level 24  
  Dzięki za pomoc. Jutro będę walczył z tą kanapą. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Też mam wrażenie, że w środku jakaś linka spadła, albo się zerwała.
 • #7
  technolo
  Level 14  
  ja bym stawiał na przestawione rygle
  wciśnij ten guzik a ktoś z tyłu od strony bagażnika niech uderzy mocno w oparcie - powinno zadziałać
  ewentualnie sam b. mocno pociągnij
 • #8
  misiex7
  Level 11  
  Zobacz jeszcze na oparcia od strony bagażnika, u mnie są takie pokrętła służące jako blokada rozkładania kanapy. Jeśli masz coś takiego to przekręć na "open", nie pamiętam jak tam jest dokładnie opisane i czy nie po niemiecku?!
 • #9
  borysartur
  Level 1  
  też tak miałem, ktoś po prostu za mocno guzik wcisnął i zgiął sie drut łączący guzik z zamkiem . . . musisz mocno guzik wcisnąć i jak złożysz kanape to musisz tył oderwać i dostać sie do całego mechanizmu i wyprostować drut łączący guzik z zamkiem i powinno wszystko działać, najlepiej byłoby go wymienić, bo za jakiś czas tak samo sie zrobi, po kilkukrotnym złożeniu siedzeń