Witam wszystkich!
Mam następujący problem do rozwiązania. Jest kabel 4*35^cu, który po kilkunastogodzinnej pracy ze sporo większym obciążeniem niż zwykle pracował dostał przebicia między dwoma żyłami.
Kabel ma długość nieco ponad 100m i jest zakopany w ziemi. Stąd moje pytanie. Jak w miarę dokładnie zlokalizować miejsce gdzie izolacja żył jest uszkodzona i robi się zwarcie. Jakie narzędzie może temu posłużyć albo w jaki "domowy" sposób można osiągnąć podobny efekt do zamierzonego tzn. do lokalizacji uszkodzenia.
Po przeszukaniu forum znalazłem tylko to:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic119766.html
ale to nie wyczerpuje mojego tematu.
Bardzo proszę o pomoc, by nie nakopać się na marne zwłaszcza, że to kopanie w glinie...
dziękuję i pozdrawiam
Mam następujący problem do rozwiązania. Jest kabel 4*35^cu, który po kilkunastogodzinnej pracy ze sporo większym obciążeniem niż zwykle pracował dostał przebicia między dwoma żyłami.
Kabel ma długość nieco ponad 100m i jest zakopany w ziemi. Stąd moje pytanie. Jak w miarę dokładnie zlokalizować miejsce gdzie izolacja żył jest uszkodzona i robi się zwarcie. Jakie narzędzie może temu posłużyć albo w jaki "domowy" sposób można osiągnąć podobny efekt do zamierzonego tzn. do lokalizacji uszkodzenia.
Po przeszukaniu forum znalazłem tylko to:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic119766.html
ale to nie wyczerpuje mojego tematu.
Bardzo proszę o pomoc, by nie nakopać się na marne zwłaszcza, że to kopanie w glinie...
dziękuję i pozdrawiam