Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogranicznik Poboru Mocy

16 Sty 2004 18:01 5690 7
  • Poziom 10  
    F&F produkuje regulowane ograniczniki mocy z przekażnikiem wykonawczym 16A .Zna może ktoś inny ogranicznik regulowany lecz o większych parametrach łączeniowych?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Raczej nie dostaniesz.Wstaw stycznik o mocy Ci potrzebnej sterowany przekaźnikiem ogranicznika mocy.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    stycznik to nie wszystko prąd płynie takze przez ogranicznik, który wyłączy stycznik dalej przy takiej samej wartosci jak bez niego
  • Poziom 14  
    Z tego co zrozumiałem Rop chciał większą moc łączeniową przekaźnika wykonawczego ogranicznika mocy,a nie samego ogranicznika-dlatego zaproponowałem stycznik o większych parametrach łączeniowych niż 16A.Cóż za problem stycznik zasilić przed ogranicznikiem mocy??
  • Poziom 10  
    Niestety Stasiekm ma racje nadal nie mam sterowania ogranicznikiem .Ani stycznik a nawet priorytetowy nie zda egzminu , bo nie mają sterowania ,wyłącznik termiczny zaś samoczynnie nie przywróci napiecia .W miedzy czasie coś interesujacego znalazłem na stronie BURSY z Gdyni ale jeszcze z nimi nie kontaktowalem się, a to co jest na stronie WWW nic konkretnego nie mówi. Swoja drogą nie sądzicie że temat jest ciekawy ? Przy cenach mocy zamówionej z ZE ,oblożenie istniejacej instalacji dużą mocą i braku forsy przez ludzi na prawdziwy remont ? .Jest to jakaś alternatywa aby poistnieć na rynku?
  • Poziom 29  
    f&f jest firma nie grzeszącą wymyślnymi rozwiazaniami (za to niskimi cenami ;))
    przypuszczalnie pomiar prądu zrobiony jest na boczniku z rezystora kilkuwatowego
    po zmianie na mniejszy zwiększy się zakres prądów ograniczanych (trzeba tylko dołożyć stycznik i pogrubić ścieżki)
    wymaga to jednak czasu, chęci i podstawowej znajomosci elektroniki ;)
  • Specjalista Automatyk
    Zobacz tu http://www.ssac.com/standard/ff-sen.htm
    W prosty sposób jest realizowana regulacja progu zadziałania.
    Kiedyś znałem polskiego dystrybutora tej firmy, teraz SSAC jest w grupie ABB i może tą drogą można to kupować.
    Swoją drogą pewnie jakiś europejski lub wręcz polski producent takich przekaźników prądowych pewnie by się znalazł.
  • Specjalista Automatyk
    Rozwiązaniem dla tematu jest faktycznie przekaźnik priorytetowy -> o niekoniecznie wielkiej mocy łaczeniowej a nawet mierzonej.
    Należy przekaźnik priorytetowy o działaniu np.
    zadziałanie 50A
    odpuszczenie 20A
    potraktować jako element sterownia . Zawsze mają styk zwykle normalnie zwarty (NC , NZ itp) przez który , należy podać napięcie na prawdziwy element wykonawczy ( sugerowne wcześniej ) typu stycznik , przekaźnik mocy itp.
    W przypadku faktycznie dużych prądów np. 5000A ( fakt abstrakcja ale.. UWAGA ->5000A inne problemy)należy prąd mierzony przez przekaźnik priorytetowy puścić z przekładnika prądowego np 5000/5 i wtedy przekaźnik priorytetowy "zasilony z obwodu wtórnego" przekładnika musi mieć zakresy
    zadziałanie 5A
    odpuszczenie 2A
    co będzi odpowiadać
    zadziałanie 1500A
    odpuszczenie 2000A
    i wsio.
    Pozdrowienia
    PS . W razie pytań służę pomocą
    Istnieją przekaźniki priorytetowe np. z 3 stopniową gradacją priorytetów.