Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus A 1000

JACEK P 16 Sty 2004 19:48 1458 10
  • #1 16 Sty 2004 19:48
    JACEK P
    Poziom 14  

Laptop Asus A 1000 nie startueje zasilacz lub się wyłącza gdy jest bateria. Po wyjęciu baterii działa poprawnie. Doioda LED od baterii miga na pomarańczowa z baterią lub bez. Nie wiem czy jest uszkodzona bateria która obciąża zasilacz czy on sam?

0 10
  • #2 18 Sty 2004 11:21
    tytus_r
    Poziom 12  

witam posiadam podobny problem w laptopie aristo spectron(plyta asusa),resetowal sie na zasilaczu na bateri pracowal bez problemu tylko ze bateria raz trzymala 1h a raz 10min ale zawsze wwylanczal sie na niej bez alarmow,i z ciekawosci rozkrecilem baterie sprawdzic ogniwa-wygladaly na OK ale po zkreceniu i wlozeniu bat.do kompa system wykrywa ja ale ikona w mierniku jest szara i szacuje jej pojemnosc na 4%,dioda ladowanie zaswieca sie i gasnie ale wskaznik w opciach zasil.niewykrywa ladowania-plustaki ze na zasilaczu chodzi teraz bez problemow,ale co sie stalo to niewiem

0
  • #3 18 Sty 2004 13:06
    TONI_2003
    Moderator

:arrow: nie jestem do konca pewien lecz wydje mi sie ze jest to wina :?: termika(bezpiecznika termicznego) w baterji :wink:

0
  • #4 18 Sty 2004 16:11
    tytus_r
    Poziom 12  

w takim razie co bys proponowal ??,daloby sie obejsc ten termik???umnie w bat.sa 3 elementy przypominajace wygladem male kondensatorki foliowe o ksztalcie walca przyklejone do ogniw i elektroniki oraz jeden element wygladajacy jak cienka blaszka tez na ogniwach-podejzewam ze wszystkie te elementy sluza do kontroli temperury,mozna je jakos obejsc???

0
  • #5 18 Sty 2004 17:40
    JACEK P
    Poziom 14  

Dokonałem pomiaru prądu bateria pobiera około 3A prądu podczas pracy na zasilaczu. Wydajność zasilacza to 2.64 A przy 19V. Przy poborze prądu ponad 3A napięcie spada do około 16V. Przy wartości poniżej 16 V komputer albo nie startuje albo się wyłącza. Rozebrałem baterie jest tam elektronika sterująca prądem ładowania ogniw wydaje mi się iż jest uszkodzona. Ładowanie prądem wartości 3A jest szkodliwe dla ognw i może uszkodzić płytę główną przez którą płynie tak duży prąd. Raczej nie bedę ładował tej baterii w komputerze.

0
  • #6 18 Sty 2004 21:14
    TONI_2003
    Moderator

tytus_r napisał:
    w takim razie co bys proponowal ??,daloby się obejsc ten termik???umnie w bat.sa 3 elementy przypominajace wygladem male kondensatorki foliowe o ksztalcie walca przyklejone do ogniw i elektroniki oraz jeden element wygladajacy jak cienka blaszka tez na ogniwach-podejzewam ze wszystkie te elementy sluza do kontroli temperury,mozna je jakos obejsc???
    :arrow: Pytanie pierwsze czy te elementy sa sprawne bo jeśli tak :idea: to trzeba usunac przyczyne lecz jesli nie są sprawne to czy obejscie nie pogorszy sprawę :?: Pozdrawiam :wink:

0
  • #7 18 Sty 2004 21:22
    tytus_r
    Poziom 12  

zwarlem termika i nic to samo czyli wina musilezec albo po stronie elektroniki w baterii albo ukladow ladowania w laptopie,raz udalo mi sie go odpalic na bat.ale przy tak niskim poziomie odrazu wybil komunikat i komp popracowal 10 min,teraz poziom bat. to 4% dioda ladowania zaswieci sie co pare minut jak by wina lezala po stronie laptopa to czego nalezy sie doszukiwac??

0
  • #8 18 Sty 2004 21:26
    JACEK P
    Poziom 14  

Czy w twojej baterii są dwie płytki rozmieszczone wzdłuż baterii? Udało mi się ograniczyć prąd ładowania ogniw.

0
  • #9 18 Sty 2004 22:24
    tytus_r
    Poziom 12  

tak zgadza sie dwie metalowe blasszki polaczone sa na nich oznaczenia :VIL4 E55,szeregowo z tymi blaszkami jest wlaczony element wygladajacy jak kondensatorek w metalowej obudowie(obudowa jest jednym z wyprowadzen)caly szereg wlaczony jest pomiedzy elektronika a koncem ogniw

0
  • #10 19 Sty 2004 17:31
    tytus_r
    Poziom 12  

dzisiaj miernik systemowy znowu wskazuje 100% ale laptop na bat niestartuje probowalem pod biosem ja sformatowac ale po pojawiemiu sie komunikatu o odlaczeniu zasilacza komp sie odrazu wylacza i z wszystkiego nici-ale jeszcze raz rozebralem baterie i zaczolem podlaczac bez obudowy(na zywca),ku mojemu zdziwieniu wszystko zaczelo byc ok,jak sprawdzic co moze byc przyczyna i po czyjej stronie tkwi usterka ????

0
  • #11 22 Sty 2004 00:55
    tytus_r
    Poziom 12  

witam problem byl tego typu ze zlacze baterii zle laczylo wystarczylo poodginac porządnie styki w bateri-teraz wszystko gra

0