Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Philips 763SA - firmware

16 Sty 2004 21:57 4167 5
  • Poziom 17  
    Mam odtwarzacz stacjonarny DVD Philipsa - 763SA.
    Jednak mam z nim same kłopoty... Problem z odczytem niektórych płyt, wibracje napędu podczas odczytu (czasami).
    Gwarancja mi się skończyła.
    Czy upgrade firmware coś by tu zmienił - jeśli tak to gdzie go znajdę (w necie).

Chciałbym się też dowiedzieć jak upgrade'uje się stacjonarne DVD?
  • Poziom 13  
    wypalasz zwykłą płytkę CD-R z nowym firmwarem i wkładasz do odtwarzacza.proces jest całkowicie automatyczny
  • Specjalista techniki DVD
    Nowy software nic tu nie pomoże. Natomiast wibracje mechanizmu mogą byc spowodowane złymi płytami które coraz częściej pojawiają się w sprzedaży nawet te oryginalne. Ostatnio klient uskarżał się na to samo i po sprawdzeniu płyty na innych dvd wyszło że płyta jest wadliwa (jej cena sięgała 120zł). Wadliwość płyt może być taka że nie są centryczne , zrobione z różnych komponentów (nierównomiernie odlane) lub zniekształcone "śmigłowato". Każda taka odchyłka powoduje znacze zwiększenie chałasu odczytu lasera i trudnościami odczytu. Tylko płyta testowa jeat w stanie jednoznacznie zdyskwalifikować inną wadliwą płytę i tak się to robi w profesjonalnych serwisach.
  • Poziom 17  
    Tak się składa że dostałem płytkę DVD z filmem.
    Jednak po jej odpaleniu po prostu się przeraziłem - cały odtwarzacz zaczął tak wibrować jakby zaraz miał "wystartować w kosmos".
    I do tego jakieś stukanie - tak mam przy prawie wszystkich płytach (tylko ok 1 na 50 chodzi dobrze) :(

U kumpla na "Soniarzu" płytka chodzi OK - nic nie słychać, żadnych stukań...

Nie wiem jak inni ale ja muszę powiedzieć, że panowie z Philipsa coś tu spartaczyli.
    (W autoryzowanym serwisie powiedzieli mi, że napęd jest sprawny w 100%)

Wiecie może gdzie znajdę w necie firmware do mojego Philipsa?
    (pytam tylko z ciekawości)

PZDR
  • Poziom 17  
    Gdzie dostanę w necie firmware do Philipsa 763SA?