Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naprawa ogrzewania podłogowego firmy DEVI

bartek ciapala 11 Sie 2006 20:45 7022 1
 • #1
  bartek ciapala
  Poziom 11  
  podłoga słabo się nagrzewa jak spróbować to naprawić przy podanych błędach przy instalacji??

  rozwiązanie na to zagadnienie jest proste przynajmniej z pozoru i dla wtajemniczonych (ja należę do tej drugiej grupy). Jeśli podłoga slabo się nagrzewa to po pierwsze należy sprawdzić na jakiej głębokości pod posadzką jest umiszczony kabel. ta wada systemu zdarza się stosunkowo rzadko, ponieważ ekipy instalujące system raczej uwarzają na ten aspekt. Można ją naprawić w ten sposób że przy remoncie pomieszczenia zrywamy podłogę i nową kładziemy na odpowiedniej głębokości lub zakładamy nowe obrzewanie.
  po drugie, należy sprawdzić powierzchnię kabla/ maty grzewczej i porównać ją z powierzchnią całego pomieszczenia ( jeśli na przykład jeśli powierzchnia kabla / maty równa się 10 procent powierzchni to nie można się spodziewać że podłoga będzie gorąca bo ten system zawsze na początku nagrzewa powietrze a dopiera po nagrzaniu powietrza jest odczuwalne ciepło podłogi). W tym przypadku rozwiązanie jest takie samo jak w przypadku poprzednim.
  po trzecie jeśli w ogrzewanym pomieszczeniu znajduje się wyciąg lub wentylacja należy zmniejszyc wyciąg powietrza z pomieszczenia co powoduje że powietrze jest ciągle chłodzone co nie pozwala systemowi nagrzac powietrza. rozwiązanie jest takie że należy ograniczyć wywiew co pozwoli systemowi nagrzać powietrze i użytkownicy będą odczuwać ciepłą podłogę
 • #2
  e-multimax.pl
  Poziom 14  
  Powodów wolnego nagrzewania się podłogi może być kilka:
  - słabe ocieplenie budynku,
  - słaba izolacja posadzki (lub jej brak),
  - zbyt gruba warstwa betonu,
  - zbyt niska moc na 1m2,
  - za mała powierzchnia grzewcza w stosunku do powierzchni całkowitej pomieszczenia,
  - niska temperatura powietrza w pomieszczeniu,
  - i wiele wiele innych....

  Należy przy tym zapytać, co rozumiemy, przez wolne nagrzewanie się podłogi? Bo generalnie nawet dobrze wykonane ogrzewanie podłogowe potrzebuje przynajmniej 30-60 minut pracy, zanim odczujemy ciepło.

  Nie ma mowy o odczuciu efektu ogrzewania podłogowego w ciągu 10-15 minut pracy, nawet przy najlepiej wykonanej izolacji i całej instalacji ogrzewania.