Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z pierścieniami clio 2.0 16v williams

18 Kwi 2008 12:20 1695 3
  • Poziom 10  
    panowie mam problemik mały kupiłem nowe pierścienie i mimo że na tulei nie ma progu to luz na nich jest od 0.45 na uszczelniającym do 0.6/0.7 na olejowym, cylindry maja jajko nieznaczne ale tulejowanie odpada brak kasy i nie pisać że je... jestem tylko pytanko następujące mogę dobra pierścienie z laguny 2.0 16v o wymiarze 83 u mnie w clio 82.7, pierścienie poza wymiarem różnią sie tylko pierścieniem olejowym który w lagunie jest płytkowy a w clio jednoczęściowy, w szlifierni poradzili że jak nie chce tulejować to można doszlifować te pierścienie na zamkach i na pewno będzie lepiej niż składać na luzach po 0.5 wiadomo na początku będzie gorzej zanim pierścienie do jajowatych cylindrów sie nie ułożą
    dodam że auto do kjs i na co dzień nieraz sie poruszam
    moje zdanie jest takie że i tak nominalne pierścień będą musiały sie docierać do jajowatego cylindra, wiec chyba lepiej doszilifować tez z 83mm i trochę dłużej docierać
  • Poziom 18  
    Problem delikatny.Pierścienie o większym rozmiarze możesz zastosować,doszlifować zachowując wymaganą przerwę(nie rób ciasno bo pierścienie popękają)Pierścień większy bardziej dociska(szybciej się dotrze do jajka tulei).Ogólnie nie powinno się tak praktykować,ale Polak potrafi.Możesz mieć gorszą kompresje niż przed wymianą.Olej też pójdzie szybciej,aż do dotarcia.Czasem jest to 1000 a czasem 10000 km.

Zwróć dobrze uwagę na przejście na tulei,jeśli jest odczuwalne pod paznokciem radze delikatnie zeszlifować górny kant pierścienia(ostrożnie i tylko niewiele),bo będzie stuk po naprawie(występuje czasami)

Pozdrawiam Janusz.
  • Poziom 10  
    dzięki, progu na tulei żadnego nie ma, wiem że na początku może być gorzej i żreć olej, mam w planie delikatnie tak do max 4tys obr zrobić 1tys km a potem już ognia i niech sie układają,powiec mi jakie luzy na zamkach zrobić na poszczególnych pierścieniach
  • Poziom 18  
    Nigdy nie mierzyłem przerwy.Patrzę na prześwit na łączeniu.(0,20-0,30)przyłóż nowy pierścień na samą góre tulei.Tam nie jest nic zużyte przemierz przerwy.(mówiłeś że masz pierścienie)Pozdrawiam Janusz.

Poczekajmy aż wypowie się jakiś szlifierz.