Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polonez Caro 1.5 (1993r)

wozniak.j 01 Paź 2006 14:08 2263 0
  • #1 01 Paź 2006 14:08
    wozniak.j
    Poziom 17  

Nagłe skoki temperatury, wyraźne odgłosy bulgotania płynu chłodzącego.

Miałem taki przypadek:wskaźnik temperatury potrafił nagle podskoczyć na 130 stopni a za chwilę spadał do normalnej temperatury. Pierwsze skojarzenie termostat. Kupiłem nowy,stary do kosza i... kiszka znowu to samo. Objechałem kilka warsztatów i wszyscy mechanicy rozkładali ręce. Pooglądałem dokładnie co się dzieje pod maską i widzę że w zbiorniczku wyrównawczym bulgota płyn węże układu chłodzenia są miękie a na dodatek mrozi mi reduktor gazu. Tak przejeździłem kilka dni ale coś trzeba było z tym robić. Za którymś razem otworzyłem korek chłodnicy, niby wszystko OK juz zakładałem korek zpowrotem i widzę że grzybek na korku coś krzywo patrzy.Chciałem go poprawić i w tym momencie korek rozleciał się na cześci. Przyczyna usterki to zgnity korek i grzybek (zawór) który miał uszczelnić układ chłodzenia nie robił tego. Samochodowe układy chłodzenia działaja prawidłowo tylko pod pewnym ciśnieniem dlatego stosuje sie zwory NAD i POD-ciśnieniowe. W niektórych samochodach są umieszczone w korku chłodnicy a w innych w korku zamykającym zbiornik wyrównawczy.

Szukaj w 5mln produktów