Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat toledo '91-99 kontrolka oleju miga

piotr66 07 Sep 2007 17:56 6342 0
 • #1
  piotr66
  Level 12  
  migająca czerwona kontrolka olejowa<br/><br/>Pomimo właściwego ciśnienia oleju w silniku diesla mruga kontrolka oleju. Po demontażu licznika na płytce powyżej złącza kablowego wylany kondensator. Wymiana i sprawdzenie stanu ścieżek w pobliżu usterki.
  <br/>
  <br/>Spotkałem również miganie spowodowane brakiem właściwego połączenia na stykach złącza kablowego do licznika - wystarczy sprawdzić konektor.
  <br/>
  <br/>Mrugająca czerwona dioda płynu chłodzącego, przy sprawnych czujnikach temperatury i właściwym poziomie płynu - sprawdź ścieżki w dolnej środkowej części płytki licznika - u mnie niezbędny był wlutowany mostek.
  <br/>
  <br/>Porada mechaniczna: aby wymontować licznik niezbędne jest wyjęcie wylotów powietrza, wyjęcie radia i zdjęcie osłonki pokręteł poniżej radia.
  <br/>Wykręcacie śrubki wkrętakiem magnesowanym (żeby nie szukać śrub w kablach). Uwaga - jedna śrubka nad środkiem licznika!
  <br/>Na koniec po odkręceniu dwóch śrubek mocujących licznik lekko podnieść do góry i do kierownicy, odłączyć przewód i delikatnie wysunąć linkę prędkościomierza. Licznik skręcony śrubkami torx - odkręć dwie u góry i cztery od prędkościomierza, następnie delikatnie podważ obrotomierz lub zegar i wskaźnik temperatury/paliwa - teraz masz dostęp do pozostałych śrub płytki licznika.
  <br/>Po naprawie montaż linki prędkościomierza zalecam wykonać w dwie osoby - wyjmij biały sprężynowy popychacz linki obok silniczka wycieraczek, cofnij linkę i po wstępnym zamontowaniu licznika poproś drugą osobę o wsunięcie linki, którą ty umieścisz w gnieździe licznika trzymając rękę od dołu po lewej strony kierownicy.