Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston LSE 620 T

jerzyha5 10 Lis 2007 17:20 3158 0
  • #1 10 Lis 2007 17:20
    jerzyha5
    Poziom 9  

zmywarka przestała funkcjonować, mrugała pierwszą diodą kontrolną

W instrukcji stało, że trzeba w takim przypadku wezwać serwis i tyle. Cóż było robić? Adamem Słodowym nie jestem, wezwałem.
    Serwis przybył dopiero po 5 dniach (zajęci takimi przypadkami?). Okazało się, że zmywarka w tym czasie sama zaczęła działać! Po przesłuchaniu serwisanta dowiedziałem się, że taki efekt jest częsty w tym modelu i że polega na delikatnym przelaniu się wody (zbyt wysoki poziom), co powoduje zalaniem czujnika przelewowego. Przyczyną może być albo nieczyszczony filtr na dnie zmywarki, albo nieobracające się/zablokowane dolne śmigło, które zaczyna lać wodą w jedno miejsce na ścianie zmywarki i czasem, gdy trafi akurat na drzwi przednie to może przez obficie polewaną uszczelkę nastąpić delikatny wyciek pod komorę myjącą. Może też tak się zdarzyć, gdy użyje się zbyt pieniącego środka myjącego, wtedy przez otwory przelewowe może przedostać się piana i efektem będzie takie samo zablokowanie zmywarki.
    W moim przypadku wyciek był tak niewielki, że przez te kilka dni woda wyparowała i zmywarka sama się odblokowała, ale czasem trzeba zdjąc przedni, dolny panel (pod drzwiami zmywarki), który pozwala dostać się pod komorę zmywarki i tam osuszyć całą powierzchnię (ściery i tego typu narzędzia będą pomocne).
    Tak czy owak sprawa mało kłopotliwa, pod warunkiem, że się wie! :-)
    Straciłem 60 zł, może komuś tym opisem pozwolę je zaoszczędzić, wtedy liczę na browara ;-)

pozdrawiam
    Norbert

0 0