Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 3820 tusz --Niezgodny typ kartridge

MironSG1 30 Cze 2007 14:31 7658 1
 • #1 30 Cze 2007 14:31
  MironSG1
  Poziom 1  

  Nowy pojemnik z tuszem (zamiennik)-komunikat--Niezgodny pojemnik z tuszem<br/><br/>Witam
  <br/>Miałem problem z drukarką HP 3820 jeśli chodzi o atrament
  <br/>Po wyczerpaniu tuszu w orginalnym pojemniku napełniłem go.
  <br/>No i sie wkurzyłem bo po zainstalowaniu go w drukarce ( a wszystko robiłem jak trzeba ) zaczęła migac pierwsza dioda od góry (ta odpowiedzialna za atrament) a przy próbie drukowania na monitorze wyskakuje komunikat Niezgodny pojemnik z tuszem czarnym. zainstaluj pojemnik zgodny z tym urządzeniem No i sie wkurzyłem i kupiłem nowy pojemnik zamiennik z firmy ActiveJet.
  <br/>I wszystko było OK do czasu. Po jakimś czasie fajnego drukowania nagle miga znowu ta sama dioda i wykakuje ten sam komunikat.
  <br/>Musze dodac że w pojemniku jest jeszcze co najmniej połowa tuszu.
  <br/>Więc znowu sie wkór..em i zaczynam szukac na tym forum rozwiązania.
  <br/>Cztałem coś o resetowaniu drukarki właśnie po napełnianiu pojemnika (jest to napisane na tym forum-łatwo znaleźc) no i chciałem to wyprógowac.
  <br/>Ale rozwiązanie okazało sie nawet prostsze.
  <br/>Po prostu wyjąłem cartridge z drukarki i pierwszy styk od góry po lewej stronie zakleiłem taśmą. Wkładam go do drukarki a ta śmiga aż miło i żadna dioda nie miga :)

 • #2 06 Lut 2009 00:03
  tomsoft
  Poziom 11  

  Witam!
  No tak kolego ,po zaklejeniu owego styku i owszem będzie drukować,tak można oszukać kilka typów Cardridge w HP ALE!! wydrukuj pełny kwatrat
  tzn. kwadrat lub duże pole całkowicie zapełnione na czarno a przekonasz się,że drukarka z tak zaklejonym stykiem zostawia jakby jedną pustą linię co
  jakiś czas jest to linia w pewnym sensie odpowiadająca zaklejonemu stykowi ,inaczej mówiąc nie będą używane wszystkie dysze i w druku tekstu
  będzie niby O.K. ale na dużych czarnych polach już nie! Wyczyść dobrze styki na głowicy i koszu oraz zresetuj Cardridge wtedy będzie grało.

  P.S. 3820 to bardzo nie fortunny model HP co jakiś czas "lecą" sprzęgła w wózku czyszczącym po prawej stronie(nie kupuj nowych,można je prosto naprawić)

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME