Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto / Problem

Heroses 18 Sty 2004 19:19 7326 13
  • #1 18 Sty 2004 19:19
    Heroses
    Poziom 24  

Witam. :)
    Mam wodne webasto, które pewnego mroźnego ranka przestało działać.
    Rozkręciłem je i okazało się że jest urwany kabelek od czujnika temp wody.
    Jaka jest idea działania tego czujnika?? Czy mogę go zewrzeć czy powinien być rozłączony??
    W tym momencie ogrzewanie załacza się po włączeniu chodzi (pompa wody i silniczek) przez około minutę. Brak prądu na świece i żarnik oraz sygnału pompki.
    Czy to może być wywołane uszkodzeniem tego czujnika??

wszystko co zdołałem odczytać ze sterownika
    BW80/DW80
    SG 1569/24V
    15705 D

5HB 005 904-01
    Hella
    Kostki
    A 6 pin
    B 8 pin
    C 2 pin
    E 4 pin
    F 3 pin - nie podłączona (brak kabli)

0 13
  • #2 19 Sty 2004 01:51
    teodor76
    Spec od samochodów

czujnik odłączony może do użądzenia podawać że jest bardzo wysoka temperatura i webasto się niezałączy nieidzie przylutować tego kabelka :-)
    zmież czujnik i kup podobny poszukaj w gazetach naprawy tych użadzeń taki czujnik jest tani ... raczej nieodpali możesz z niego jakieś wartości podać paski kolorowe lub cyfry litery może zdjęcie ci sieuda zrobić

0
  • #3 19 Sty 2004 23:41
    Heroses
    Poziom 24  

Przylutować nie da rady :(

Będę musiał nabyć nowy czujnik. Problem w tym, że nie bardzo wiem gdzie mogę coś takiego qpić :(

A czy po zwarciu tego czujnika nie powinno odpalic??

0
  • #4 21 Sty 2004 03:40
    firdy
    Poziom 21  

Czujnik powinien być zwarty. Czujnik prawdopodobnie rozłącz się przy 90 stopniach. Zabezpiecza on przed zagotowaniem wody. Z praktyki na webasto radze tobie kupić orginalny. Jak juz wspomniano są to relatywnie tanie żeczy do kupna nowego webasta czy też innych drobich żeczy.

0
  • #5 24 Sty 2004 09:08
    Heroses
    Poziom 24  

Świetnie się złożyło ponieważ mój kolega miał taki czujnik więc nie wiele za niego zapłaciłem.
    Ale po założeniu jest tak samo jak wcześniej. Nawet zwieranie kabli nie daje efektu. (Nadal po ok 1 min wyłącza się. Świece nie grzeją nie ma imp na pompkę. Chodzi tylko silniczek i pompka wodna)

Już nie mam siły do niego :(

0
  • #6 31 Sty 2004 13:05
    junak
    Poziom 17  

trzeba podłączyć diagnozer, albo odczytać cod błędu z modułu zegarowego (jeśli jest)

0
  • #8 31 Sty 2004 19:41
    Heroses
    Poziom 24  

Pompka jest ok.
    Zegara niestety nie mam wiec nie odczytam błędu :(

Reakcja wciąż ta sama pompa wodna ok 1 min i nic więcej

0
  • #9 24 Lut 2006 21:52
    hstas
    Poziom 2  

jesli webasto robi test i rusza na minute i wylacza sie to jest zamale napiecie zasilania , podlacz prostownik

0
  • #10 24 Lut 2006 22:00
    Siedlecki Grzegorz
    Poziom 10  

mam calkiem podobny problem jak ty tylko inny typ webasta dbw 46

0
  • #12 25 Lut 2006 03:30
    Siedlecki Grzegorz
    Poziom 10  

webasto rusza na minute prawdopodobnie testuje i sie wylancza.Jak do tej pory sprawdzalem pompke paliwa,wodnom,pwietrza,swiece dzialajom,zaobserwowałem ze umnie nie startuje pompka paliwa i dlatego nie odpala.

0
  • #13 23 Paź 2006 20:46
    wnuczek
    Poziom 12  

Witam
    Mam nadzieje ze nie dostane zaraz pouczenia za odswiezanie starego tematu ale widze ze problem nie zostal rozwiazany. Mialem identyczny przypadek w moim Volvo (ogrzewanie postojowe wodne montowane fabrycznie) okazalo sie ze wykruszyl sie przewod od czujnika plomienia, po przylutowaniu wszystko wrocilo do normy.
    Pozdrawiam

0
  • #14 29 Gru 2006 21:38
    idoll
    Poziom 12  

sterownik wysyła diadnoze jakie auto dioda mruga kodem odczytaj go

1