Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki kierunek na politechnice po technikum elektronicznym?

Michal19881 29 Maj 2008 23:34 40012 206
    The One 624
    Poziom 13  
    Ja celuje na PW na wydział ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH.

Może są tu jacyś studenci PW? Proszę o opinie na temat uczelni i kierunku
  • PCBwayPCBway
    Michal19881
    Użytkownik obserwowany
    Proszę o wypowiedzi na Temat Elektrotechniki i EiT na AGH i PWr.
    _michasss_
    Poziom 10  
    Hej :)
    Aktualnie studiuje Elektrotechnike na AGH na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektorniki - jestem na module C (Uklady Sterowania i Systemy Pomiarowe). Pierwsze 3 semestry sa nieprzyjemne wlasciwie to mozna zapomniec o innym zyciu niz uczelnia (najgorszy jest 3. - po okolo 5 kolokwiow co tydzien). Jest duzo matematyki (3 semestry) i fizyki (2 semestry) do tego 2 semestry Teorii Obwodow i semestr Teorii Pola Elektromagnetycznego. Czwarty semestr jest juz luzniejszy. Obecnie jestem na 3. roku, mamy duzo programowania mikroprocesorow, jest tez taki ciekawy przedmiot jak Algorytmy Przetwarzania Sygnalow (pisze sie na nim projekty w matlabie - kodery dekodery JPEG jak rowniez kodery dekodery sygnalu mowy LPC-10, oraz programuje sie DSP - procesor sygnalowy). Do wymienionych przeze mnie przedmiotow dochodza laboratoria z Pomiaru Wielkosci Nieelektrycznych (pomiar momentow skretu, przyspieszenia, cisnienia, temperatury itd.) Oczywiscie opisalem wszystko bardzo skrotowo, przedmioty jakie bedziesz mial na 3. roku zaleza od tego jaki modul wybrales (specjalizacja jest dopiero na 4. roku). AGH jest uczelnia student friendly :) takze goraco polecam :)
    Michal19881
    Użytkownik obserwowany
    Mam pytanko: czy na AGH są jakieś kursy wyrównawcze z matematyki i z fizyki? Bo boję się że sobie z tego nie poradzę (podobno na AGH dużo matmy jest).
    _michasss_
    Poziom 10  
    Tak jak pisalem matematyka jest przez 3 semestry, fizyka przez 2. Z tego co mi wiadomo to kiedys bylo cos takiego jak kursy wyrownacze (ale nie znam dokladnych informacji na ten temat), czy nadal sa, nie wiem, poszperaj na stronie uczelni -> http://agh.edu.pl/ Pozdrawiam :)
    Michal19881
    Użytkownik obserwowany
    A czy matura z matmy podst ok. 80% i anglik podst ok. 96% wystarczy żeby się dostać na EiT na AGH w I naborze?
    orson-pl
    Poziom 16  
    The One 624 napisał:
    Ja celuje na PW na wydział ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH.

Może są tu jacyś studenci PW? Proszę o opinie na temat uczelni i kierunku

Jestem na 2 semestrze, na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że jest ciężko. Na pierwszym i drugim semestrze jest dużo matematyki, oraz 2 przedmioty które chyba służą przede wszystkim do odsiewki - podstawy pomiarów i teoria obwodów. Zdarza się, że ludzie powtarzają któryś z tych przedmiotów nawet 4 razy, czyli tyle ile się tylko da :)
    Ale mimo tego, że jest trudno i często przeklinam kolejnego laboranta/ćwiczeniowca/wykładowcę - nie zamieniłbym tego wydziału na żaden inny. I nie tylko dlatego, że temat mnie interesuje - poznałem tutaj naprawdę świetnych ludzi. Jedną z głównych zasad jest tępienie "wyścigu szczurów" - generalnie wszyscy sobie pomagają, bo inaczej się chyba nie da tutaj przetrwać :)
    Ogółem z tego co słyszę, raczej nie ma problemu z zatrudnieniem po skończeniu tego kierunku.
    Proponuję zajrzeć na grono EiTI PW - tam można dużo więcej poczytać i na stronę http://studia.elka.pw.edu.pl/plan/grupy/?data=2008l. Grupy M - makrokierunek (elektronika i telekomunikacja), grupy I - informatyka. Na dalszych semestrach - E (elektronika), T (telekomunikacja).
    elektronikopo
    Poziom 20  
    A czy można się dostać z matma podstawowa i angielkim na AGH ? Jak tak to napiszcie jakie kierunki?
    marcin026
    Poziom 10  
    Proszę o wypowiedzi na temat AGH i Automatyki z Robotyką na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki.
  • PCBwayPCBway
    Przetwornik
    Poziom 26  
    Ile osób na miejsce na AGH na EiT i na Elektrotechnikę?
    jackpop
    Poziom 15  
    A teraz proszę o małą pomoc dla mnie :-)

Jestem po technikum elektronicznym [jutro piszemy praktyczny] i planuję oczywiście studia. Pisałem maturkę rozszerzoną z maty i niestety tak jedynie na ok 50%.

Spodobało mi się programowanie w asemblerze i ogólnie kiedyś chciałbym być programistą ewentualnie elektronikiem, ale najlepiej najbliżej komputerów.

Zarejestrowałem się na PolSl na inf i elektronikę ale tu chyba te 50% może mi braknąć, więc jestem w trakcje rejestracji na PWr na EiT. Jak mniemam nie będę miał problemów dostać się na to drugie i powoli godzę się z tym, że pójdę do Wrocka.

Teraz pytanie: czy myślicie, że studia na kierunku elektroniki i potem jakaś tam specjalizacja [jest jeszcze czas...] jestem w stanie nauczyć się programowania np C++, potem Java itp a także mikrokontrolerów [to też bardzo fajne]. Chcę dać do zrozumienia, że bliżej mi do cyfrówki niż do awtomatyki.

Moje predyspozycje to: matematykę i fizykę jak się przyłożę to zdam [matura mi słabo poszła ale taki łoś znowu ze mnie nie jest] a przedmiotów zawodowych łyknąłem w technikum [raczej teoria bo nie mam fajnej lutownicy, żeby w domu się pobawić :P

O innych uczelniach nie myślałem, bo ciężko się pewnie dostać a chciałbym na jakiejś renomowanej jak Pwr czy Pols.
    adamac2
    Specjalista Automatyk
    Witam ja jestem na AIR na PP (III rok od przyszłego specjalizacja Automatyka). Ogólnie to zapraszam wszystkich chodź w sumie po co robić sobie konkurencje.

Co do rekrutacji to w moim roczniku (2005) przyjęto 90 (w porównaniu do PWr nie przyjmowali wszystkich:) tam też luźno się dostałem) osób więc szczególnie nie są skłonni nas usuwać z list (chyba że ktoś sobie nagrabi). Na VI semestrze jest nas 75 choć przed nami podobno najbardziej przerażający egzamin na tych studiach a to cudo nazywa się Napęd Elektryczny (pozdrówka dla Pana Profesora:)).

Obecnie przyjmują na AiR 180 osób! :D I jak to powiedział jeden z ćwiczeniowców, trzeba trochę oczyścić szeregi:).

Co do przedmiotów to pewnie teraz się dużo zmieniło ale nasz start wyglądał tak(co bardziej istotne):

I ROK: Analiza, Algebra, Fizyka, Druty, Programowanie C++
    II ROK: Równania różniczkowe, Probabilistyka, Druty II, Układy Cyfrowe, Mechanika Analityczna, Robotyka, Automa, Metrologia, Elektronika, PKM
    III ROK: Robotyk, Automa, Maszyny elektryczne, napęd Elektryczny, Mikroprocki, Sterowniki PLC, Urządzenia i Elementy Automatyki, Przetwarzanie Sygnałów, Energoelektronika, Symulacja Komputerowa, Systemy Operacyjne Czasu Rzeczywistego,

Co do samych zajęć:).
    Matmę wałujesz, zaliczasz, sporo wymagają, a później się okazuje że wiedza jest ulotna:). Podobnie ze wszystkim.

Laborki w większość jest dość fajna można się sporo nauczyć. Szczególnie dużo jest ćwiczeń z różnymi modelami PLC (Siemens, Visio, Modicon). Mikroprocki to gotowe zestawy oparte o Analog Devices.

No nie wiem co wam napisać praktyki po II i IV roku choć te pierwsze to trochę ściema a drugich jeszcze nie przeżyłem.

Mam znajomych na uczelniach w innych miastach n.p: na ETI i powiedzmy, że wszędzie jest mniej więcej to samo tylko nazwy się zmieniają (komisja akredytacyjna czuwa). Więc czy pójdziecie na PP, PWr, PG, WAT, AGH, PŁ, PŚl to i tak nie spodziewajcie się cudów. Każda uczelnia głównie kształci na swój własny mały rynek obszar miasta, aglomeracji.

A rankingi to o kant stołu rozbić (nie ma sensu się sugerować). Gazety robią na własny użytek. Redakcje też mają lokalizację w różnych miastach w końcu:)
    taki przykład:
    Wprost: PP miejsce pierwsze razem z PWR
    Newsweek: gdzieś bardzo daleko moja uczelnia
    Ranking PAN (Polska Akademia Nauk): Informatyka PP nr.1

Więc zachęcam i bez większych obaw. Jak to ludzie mówią kto będzie chciał to będzie się uczył wszędzie:). Pozdrowienia dla ludzi chodzących do renomowanych podstawówek, gimnazjów, liceów, uczelni prywatnych :P

Aha i co do liczby osób na jedno miejsce. W obecnej sytuacji:>:>??? Nie żartujecie może przy pierwszym naborze jest kilka osób na miejsce a później praktycznie wszyscy gdzieś się dostaną.

No chyba, że tylko pisze się podstawową matmę no to można mieć obawy:). Ale rozszerzony zestaw Matma + Fiza przyzwoicie zdany nie robi problemów:).

Dodano po 22 [minuty]:

Michal19881 napisał:
    A czy matura z matmy podst ok. 80% i anglik podst ok. 96% wystarczy żeby się dostać na EiT na AGH w I naborze?

Ty stary co chwile wybierasz się gdzie indziej. Polecam Poznań :) z Konina zobaczysz jaki to jest pozytyw :D bliskość komunikacyjna kiedyś to docenisz:).

Czasami szukamy tak daleko a rozwiązania są tak blisko.

Jak jesteś taki ambitny idź na Elektronike i Telekomunikacje na PP (świetny wydział) zobaczysz co to laborki z programowania i jak można wylecieć przez nie z studiów (znam relację z pierwszej ręki).
    elektronikopo
    Poziom 20  
    Ja zdawałem matematyka podst ok 80% angielski podst ok 50% i polski ok 35% Mieszkam w okolicach Opola nie wiem gdzie iść na studia chcem iść na AGH , PS w Gliwicah , PW we Wrocławiu albo PO w Opolu Gdzie byscie mi proponowali isć z taka matura? Chcem iśc do Krakowa A jest tam taki kierunek gdzie wymagana jest matematyka podstawowa , bo slyszalem ze na wszytskich kierunkach tzreba miec matemtyke rozszerzona. To samo pytanie kieruje do pozostalych uczelni , ktore wymieniłem. Chodzi mi o kierunki ścisłe nie koniecznie związane z szkoła , ktora skonczyłem. Ja skonczyłem technikum w zawodzie technik elektronik. Prosze mi powiedziec na co byscie mi prponowali iśc.
    untermen
    Poziom 11  
    elektronikopo napisał:
    Ja zdawałem matematyka podst ok 80% angielski podst ok 50% i polski ok 35% Mieszkam w okolicach Opola nie wiem gdzie iść na studia chcem iść na AGH , PS w Gliwicah , PW we Wrocławiu albo PO w Opolu Gdzie byscie mi proponowali isć z taka matura? Chcem iśc do Krakowa A jest tam taki kierunek gdzie wymagana jest matematyka podstawowa , bo slyszalem ze na wszytskich kierunkach tzreba miec matemtyke rozszerzona. To samo pytanie kieruje do pozostalych uczelni , ktore wymieniłem. Chodzi mi o kierunki ścisłe nie koniecznie związane z szkoła , ktora skonczyłem. Ja skonczyłem technikum w zawodzie technik elektronik. Prosze mi powiedziec na co byscie mi prponowali iśc.

Nie z tego co ja wiem to na AGH prawdopodobnie nie ma wymogu matmy rozszerzonej . A proponowałbym jeśli moge to zapoznać się ze wszystkimi Ciebie interesującymi kierunkami pod każdym wzglendem zw. praktycznymi takie jak np. możliwość zakwaterowania czy poprostu szans na "Róbote". Acha na AGH biora na kilka kierunków nawet geografie , biologie , historie - na jeden kierunek albo dwa ,chemie .
    Przetwornik
    Poziom 26  
    Co możecie mi powiedzieć o EiT i o Elektrotechnice na Politechnice Wrocławskiej i Politechnice Poznańskiej?
    revolt
    Poziom 34  
    Poszukaj już było o tym nawet temat cały.
    elektronikopo
    Poziom 20  
    A co sądzicie o Politechnice Śląskiej w Gliwicach ? Ja chcem iść na kierunek Elektronika i Telekomunikacja. Wiecie czy dostane się z matma pods 80%. Poszukuje liste kandydatów , ktorzy się dostali w tamtym roku wraz z nich punktami oraz próg punktowy z jakim przyjmują. To samo potrzebuje do takich uczelni AGh w Krakowie , PW we Wrocławiu , PO w Opolu , PK w Krakowie . Czy dostalbym się z taka matura na AGH. Slyszalem ze na nie ktorych uczelniach biorą pod uwage oceny z przedmiotów. Moze ktoś mi poiwiedziec ktora z tych ktore wymienilem. Na ktore uczelnie z wymienionych dostane sie z moja matura. Prosze podac listy kandydatow z tamtego roku z punktami oraz prog punktowy każdej z uczelni , bo nigdzie nie moge tego znaleźć. Moze propnujecie mi jakies inne uczelnie gdzie bym sie dostal Pomocy
    elektronikopo
    Poziom 20  
    Wybieram się na ten kierunek na Politechnike Opolską , Wrocłaską i Śląską. Zdawalem mtature z matematyki podst 80% , angielskiego pods ok 50% i polskiego podst ok 40%. Może mi ktoś jakie sa progi punktowe na te kierunki oraz liczbe kandydatów z tamtego roku , którzy się dostali wraz z punktami , które mieli. Prosze podać , bo nigdzie nie umiem tego znaleźć. Prosze podać co biorą pod uwgę na kzdjej z uczelni oraz jak przeliczją punkty. Co powiecie o tym kierunku ? Prosze poiwedziec na ktore z uczelni bym sie dostal z moją matura.
    jackpop
    Poziom 15  
    Szukać się nie chce? Ze śląską to faktycznie lipa, bo nigdzie nie pisze. Ja wiem tyle, że zdając rozszerzoną matę na ok 50% pewnie się nie łapnę na dzienne na EiT ani na Inf.
    Wrocławska to co innego, biorą jak leci, masz duże szanse. Reszta nie wiem.
    Przetwornik
    Poziom 26  
    Czyli z podstawową matematyką na maturze i dobrze zdanymi językami na PŚ i AGH nie ma sensu w ogóle składać, a na PWr przyjmują każdego?
    elektronikopo
    Poziom 20  
    Czyli z matura podstawowa dobrze zdana nie ma sensu składać na PŚ na wydzial Elektroniki , Automtyki i Informatyki kierunek Elektronika i Telekomunikacja Czy dokumenty na PŚ można przeslać droga elektroniczna? Czy dostane się z matma podst 80% i 50% językiem na ten kierunek an PŚ Może zapropnujecei mi inny wydzial na tej uczelni gdzie sie dosten bo ten kierunek jest na 3 wydzialach. A czym rozni sie ten kierunek na tych wydzialach ktory jest lepszy?
    debesciak200
    Poziom 2  
    przeglądając ten wątek nie natrafiłem wogóle na opinię na temat Politechniki krakowskiej.
    Jestem po technikum elektronicznym i chciałbym się wybrać na kierunek elektrotechnika właśnie na politechnikę krakowską ewentualnie agh.
    Który wybór byłby lepszy? Jak to jest z tymi wykładowcami na politechnice, czy rzeczywiście tak tępiąi są nieprzyjaźni dla studentów czy to tylko plotka?
    Dodam że jestem po matmie podstawowej i nie wiem czy jest szansa na dostanie sie na agh patrząc po progach punktowych z zeszłych lat, tylko ciekawi mnie czy nie są one zbyt wygórowane i na wyrost podawane (pojawiły się też i takie opinie)
    elektronikopo
    Poziom 20  
    AGH jest lepsze od PK. Prosze napisać czy z matma podst 80% dostane sie an EiT na wydziale AeiI Politechniki Sląskiej ?
    Przetwornik
    Poziom 26  
    Mam pytanko: czy dostanę się z matmą 80% i angielskim 100% na PWr na EiT ?
    elektronikopo
    Poziom 20  
    Napewno sie dostaniesz tak mi się wydaje. A może ktoś mi powiedziec czy dostane sie z matma podst 80% i językiem 50% na EiT na PŚ. Pomocy
    Przetwornik
    Poziom 26  
    Waham się między elektrotechniką i EiT, jak widzę EiT ma więcej głosów w ankiecie ale z tego co sie dowiadywałem rozmawiając ze studentami, większość odradza ten kierunek. Jestem po technikum elektronicznym. Doradźcie coś proszę.
    elektronikopo
    Poziom 20  
    Ja też jestem po technikum. Ja doradzam kierunek EiT , bo wydaje mi się ze jest to kierunek z przyszlością ; Elektrotechnika jest to stary kierunek i zaogólny. Prosze oponie studentów , bo to są moje spostrzerzenia. Prosze studentów tych kierunków o opisanie jakie się ma przedmioty itp
    Przetwornik
    Poziom 26  
    Proszę o wypowiedzi studentów i absolwentów nt. kierunków: elektrotechnika i EiT bo się waham między tymi dwoma kierunkami...
    elektronikopo
    Poziom 20  
    Mi się wyadaje , że lepszy EiT , ale po przeczytaniu opinii ludzi na forum sam nie wiem co wybrać. Prosze opinie na temat Politechniki Wrocławskiej please :)
    w5
    Poziom 15  
    elektronikopo napisał:
    Ja doradzam kierunek EiT , bo wydaje mi się ze jest to kierunek z przyszlością

Masz rację, wydaje Ci się.

elektronikopo napisał:
    Elektrotechnika jest to stary kierunek i zaogólny

Co to znaczy "stary"? :lol: Sam jesteś stary.
    Elektronika (produkcja układów scalonych i twardych dysków) jest zależna od tego co robią na Elektrotechnice (i nie chodzi tu o sam fakt wytworzenia i dostarczenia energii elektrycznej)...

Niepełną listę "przestarzałych" rzeczy, jakimi się zajmują na Wydziałach Elektrycznych, na kierunku Elektrotechnika masz tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic943601-60.html#5291852

Sam nie wiesz czego chcesz. Nie masz konkretnych zainteresowań.
    Niby patrzysz w kierunku elektroniki, ale praktycznego nic nie robisz w domu. Pojęcia nie masz o elektronice, ani o elektrotechnice.
    Więc może nie pisz takich "porad" opartych o wyobrażenia. :wink: