Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kierunek na politechnice po technikum elektronicznym?

Michal19881 28 Cze 2008 18:18 37960 206
  • #151 28 Cze 2008 18:18
    Przetwornik
    Poziom 26  

w5 jaki kierunek skończyłeś/studiujesz?
    Bo widać u Ciebie dużą subiektywność / stronniczość wypowiedzi.
    Czy znajdą się jakieś zalety studiowania EiT?
    Bo jak na razie to wszyscy wymieniają tylko wady a chciałbym mieć obiektywny i pełny pogląd na sytuację.

• Megger
  • #152 28 Cze 2008 20:50
    elektronikopo
    Poziom 20  

Ktora uczelnie mi bardziej polecacie Polietchnike Ślaśka czy wrocławską ? Prosze opinie na temat tych uczelni tyczy sie kierunku EiT i elektrotechnika.

• Megger
  • #153 28 Cze 2008 21:34
    w5
    Poziom 15  

To, ile wyniesiesz ze studiów zależy głównie od Ciebie (czy się szczerze interesujesz studiowaną dziedziną), a nie od renomy uczelni według jakichś tam rankingów, czy pojedynczych opinii.

• #154 28 Cze 2008 22:34
    elektronikopo
    Poziom 20  

Rozumiem ael chciałbym mimio tego poznać opinie o PWr , bo tam sie wybieram

• #155 29 Cze 2008 10:08
    debesciak200
    Poziom 2  

Czy ktoś mi coś powie o politechnice krakowskiej ?

• Megger
  • #156 29 Cze 2008 10:53
    elektronikopo
    Poziom 20  

Ja slyszałem , że tam nie ma takiego wysokiego poziomu jak na AGH. A tak wogóle to też bym poprosił o tą informacje. Można ktoś mi coś powiedzieć o politechnice wrocławskiej

• #157 29 Cze 2008 11:35
    Przetwornik
    Poziom 26  

elektronikopo napisał:
    Ja slyszałem , że tam nie ma takiego wysokiego poziomu jak na AGH. A tak wogóle to też bym poprosił o tą informacje. Można ktoś mi coś powiedzieć o politechnice wrocławskiej

Czemu mam wrażenie, że są to informacje "wyssane z palca" ?
    AGH ma wysoki poziom, to fakt, wystarczy spojrzeć na progi rankingowe, PWr ma niższy poziomu bo są niższe progi i więcej ludzi się dostaje.

Co sądzicie o Elektrotechnice po technikum elektronicznym? Dobry czy zły wybór? Proszę o opinie i komentarze, porady.

• #158 29 Cze 2008 12:31
    elektronikopo
    Poziom 20  

Moim zdaniem to nie najlepszy wybór , bo profilu technik elektronik lepiej iść na EiT , ale elektechnika to tez dobry wybor ale nie najlepszy , bo technik elektronik nie wiem duzo rzeczy co technik elektryk

• #159 29 Cze 2008 16:33
    w5
    Poziom 15  

Większość ludzi kończy technika i za przeproszeniem g*wno umie w związku z zawodem jaki niby zdobyli.
    Więc nie ma to większego znaczenia, jakie to było technikum.

Równie dobrze mogło to być technikum gastronomiczno-hotelarskie i nie zamyka to nikomu drogi na studia techniczne.

• #160 29 Cze 2008 16:39
    don diego
    Poziom 32  

Zgadzam się z kolegą w5. Skończyłem ogólniak i jakoś nie miałem większych problemów na studiach technicznych. Natomiast kilka osób po technikach nie dotrwało do końca. Nie ma tutaj reguły.

• #161 29 Cze 2008 21:00
    Przetwornik
    Poziom 26  

elektronikopo napisał:
    Moim zdaniem to nie najlepszy wybór , bo profilu technik elektronik lepiej iść na EiT , ale elektechnika to tez dobry wybor ale nie najlepszy , bo technik elektronik nie wiem duzo rzeczy co technik elektryk

Proszę rozsądnie uzasadnić swoje stanowisko.

w5 napisał:
    Większość ludzi kończy technika i za przeproszeniem g*wno umie w związku z zawodem jaki niby zdobyli.
    Więc nie ma to większego znaczenia, jakie to było technikum.

Równie dobrze mogło to być technikum gastronomiczno-hotelarskie i nie zamyka to nikomu drogi na studia techniczne.

Owszem, ma to znaczenie, jakie to było technikum.
    Chyba że kolega w5 ocenia tak samo umiejętności "w zawodzie" licealisty i technika elektronika, to nie mamy o czym dyskutować.

• #162 29 Cze 2008 22:01
    w5
    Poziom 15  

Nie rób sobie żartów i zechciej zauważyć co sobą prezentuje większość ludzi ze świeżym dyplomem technika. Tyle co nic.

Fakt ukończenia technikum może być pomocny na studiach technicznych.
    Ale fakt nieukończenia technikum nie jest też żadną przeszkodą w ich podjęciu.

• #163 29 Cze 2008 22:03
    Przetwornik
    Poziom 26  

w5 napisał:
    Nie rób sobie żartów i zechciej zauważyć co sobą prezentuje większość ludzi ze świeżym dyplomem technika. Tyle co nic.

Nie zgodzę się z kolegą w5.
    Żeby zdać egzaminy zawodowe, trzeba mieć chociaż minimalne pojęcie o elektronice. Więc poziom niski, ale poziom jednak jest.

• #164 29 Cze 2008 22:11
    w5
    Poziom 15  

Wiem ile trzeba było umieć, aby zdać, bo sam kończyłem technikum elektroniczne.
    Jak teraz przeglądam zadania, to trudniejsze nie są (też bym zdał).

To "minimalne pojęcie" jest na prawdę minimalne i niczym nie zachwyca.
    Hobbysta elektronik po LO, który montował coś sam w domu, może wiedzieć tyle samo.

• #165 30 Cze 2008 15:58
    Przetwornik
    Poziom 26  

w5 napisał:
    Wiem ile trzeba było umieć, aby zdać, bo sam kończyłem technikum elektroniczne.

Czy to czasem nie były czasy prac dyplomowych? To nieco zmienia postać rzeczy...

Proszę o podanie przeliczników rankingowych i progów z poprzedniego roku na AGH oraz na PWr na kierunek Elektrotechnika i EiT.

• #166 01 Lip 2008 01:16
    w5
    Poziom 15  

Przetwornik napisał:
    Czy to czasem nie były czasy prac dyplomowych? To nieco zmienia postać rzeczy...

Były to dziwne czasy, w których można było robić pracę, albo nie robić, tylko przystępować do egzaminu teoretycznego przed komisją + praktycznego w laboratorium.

Przetwornik napisał:
    Proszę o podanie przeliczników rankingowych i progów z poprzedniego roku na AGH oraz na PWr na kierunek Elektrotechnika i EiT.

Po takie rzeczy to się zgłoś do Dziekanatów wymienionych Wydziałów (oczywiście niczego Ci nie powiedzą).

• #167 01 Lip 2008 13:49
    elektronikopo
    Poziom 20  

Co powiecie o kierunku Teleinformatyka po technikum profil technik elektronik?

• #168 01 Lip 2008 16:09
    Przetwornik
    Poziom 26  

Złożyłem na Elektrotechnikę i EiT.
    Co sądzicie o takim zestawie?
    Jak się dostanę na obydwa, co mam robić?

• #170 01 Lip 2008 16:26
    w5
    Poziom 15  

Nie czujesz się pewnie z matmy.
    Nie masz sprecyzowanych zainteresowań (o czym świadczą Twoje wypowiedzi w 10 podobnych tematach na tym forum).

Więc idź tam, gdzie poziom z matmy jest przeważnie niższy, program nauczania mniej wąski oraz są szersze możliwości znalezienia pracy w wielu pokrewnych branżach do studiowanej = czyli na Elektrotechnikę.

• #171 01 Lip 2008 16:29
    Przetwornik
    Poziom 26  

w5 dzięki za te rady ale skończyłeś ETK i dlatego Twoje rady traktuje z pewnym dystansem (wiadomo że "każda kura własne *** chwali" za przeproszeniem), dlatego proszę o wypowiedzi studentów i absolwentów EiT co o tym myślą, czy polecają swój kierunek czy nie i dlaczego, jakie ma zalety i wady EiT.

• #172 02 Lip 2008 01:53
    Belzebub666
    Poziom 1  

Wie ktos jak to jest z kierunkami na Politechnice Krakowskiej ? Mozna skladac na wszystkie kierunki ale tylko z jednego wydziału ? EiT jest na takim wydziale ze progi sa bardzo wysokie i z wynikiem 56% z majcy rozszerzonej pewnie nie dostane sie na zaden kierunek wiec sie nie oplaca ryzykowac :/

Btw to czym sie rozni Informatyka na Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej od Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska od Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej ?

A jeszcze jedno chcialem liznac troche elektroniki i jak widze na Politechnice jest Informatyka na wydziale elektronicznym (na ktory sie pewnie nie dostane) i jest informatyka na wydziale mechanicznym. Czy na tym pierwszym jest naprawde wiecej elementow elektroniki czy to tylko taka nazwa dla picu ?

• #173 02 Lip 2008 10:26
    elektronikopo
    Poziom 20  

Prosze o wypowiedzi studentów i absolwentów na temat kierunków EiT i Teleinformatyka

• #174 04 Lip 2008 14:41
    Przetwornik
    Poziom 26  

Zalety kierunku Elektrotechnika znam, wady EiT też.
    Proszę o podanie wad kierunku Elektrotechnika i zalet EiT.

• #175 06 Lip 2008 21:51
    UCY 7400
    Poziom 14  

Jest ktoś moze z Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Automatyka i Robotyka? Jak tak to chciałbym zeby mi ktos krótko scharakteryzował ten kierunek (na jaki przedmiot kładą główny nacisk itd. i czy wogole warto studiować ten kierunek) Wybrałem ten kierunek gdyż spodobało mi sie programowanie sterowników PLC i wydaje mi sie ze jest to dość ciekawy kierunek

• #176 10 Lip 2008 11:25
    elektronikopo
    Poziom 20  

Co powiecie na temat kierunku EiT i Teleinformatyka na Politechnice Wrocławskiej? Prosze studentów tych kierunków o swoje odczucia ?
    Prosze opisać te kierunki

• #177 12 Lip 2008 11:33
    Hajimo
    Poziom 9  

Witam, właśnie jestem tegorocznym maturzystą na maturze matma podstawowa i fiza rozszerzona matura zdana chciałbym sie dostać na AiR na PWr ale jak narazie lista rezerwowa :) ale za to dostałem się na EiT na PWr myślę że nie jest to zły kierunek i ma dużo specjalizacji (przynajmniej tak na stronie widziałem) Niektórzy zastanawiają się czy nie zdając matmy i fizy mogą iść na Politechnikę odpowiedź brzmi owszem tak jest to politechnika opolska ;) kolega zdawał maturę z WOSu i już został przyjęty na AiR ;) to jest politechnika ;) osobiście wolę Wrocław i raczej zostanę przy EiT na elektronicznym wydziale chociaż zastanawia mnie jeszcze wydział energetyczny na którym również jestem na liście przyjętych na AiR i tak sie nad tym zastanawiam .....

• #178 12 Lip 2008 13:24
    elektronikopo
    Poziom 20  

A wie ktoś czy w internecie jest lista przyjętych na Politechnike Wrocławską , bo ja nie moge znelźć? Wiem ze sie dostałem ale chciałbym wiedzieć na którym miejscu Pomocy

• #179 12 Lip 2008 13:58
    Hajimo
    Poziom 9  

nie chyba nie ma lista jest dostępna w jakimś budynku chyba C-13, kolega w tamtym roku też tylko z tej listy sie dowiedział na którym jest miejscu

• #180 12 Lip 2008 14:26
    elektronikopo
    Poziom 20  

Spoko rozumiem mi się wydaje , że lista powinna być dostępna w internecie

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson