Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips 21PT1354/58 - tańczący pasek na ekranie.

18 Kwi 2008 16:49 1799 5
  • Poziom 14  
    Witam!
    Mam problem z telewizorem Philips 21PT1354/58. Od jakiegoś czasu na ekranie skacze poziomy pasek o szerokości od 5 do 20 cm. Pasek ten powoduje całkowite zniekształcenie obrazu w miejscu gdzie się pojawia. A pojawia się na długości całego kineskopu w zależności od ujęcia "kamery". Kiedy jest film szybkiej akcji to lata po całym ekranie zmieniając przy tym swoją powierzchnię. Przy niektórych ujęciach nie pokazuje się wcale lub tylko błyśnie. Jeśli w trakcie programu w dolnej części ekranu ukazują się jakieś napisy informacyjne, to zostają one natychmiast zaatakowane przez ów pasek.
    Instalacja antenowa sprawna.
    Pasek robi się coraz szerszy i coraz bardziej denerwujący.
    Proszę o pomoc!
    Z góry wielkie dzięki!!!
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam.
    Wymień elki na odchylaniu pionu, zwłaszcza te wysokonapięciowe. Powinno pomóc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Creator20 napisał:
    Witam!

Na pewno? Szczególnie zasilacz w instalacji?
  • Poziom 10  
    mirex napisał:
    Creator20 napisał:
    Witam!

Na pewno? Szczególnie zasilacz w instalacji?

A zwłaszcza kondensator filtrujący w zasilaczu. Miałem taki przypadek. Kondzio wygląda na zdrowy, ale wymień go i sprawdź, czy pomogło.
  • Poziom 14  
    To ja może dodam, że posiadam kablówkę, gdzie kabel wychodzi z gniazda w ścianie i biegnie do rozdzielacza na jeden i na drugi TV. Jeden działa bez zarzutów, natomiast ten drugi od jakiegoś czasu się psuje. Na instalacji nie mam żadnych zasilaczy! Spróbuję w tygodniu z tymi elkami podziałać, jak nie da rady, będziemy szukać dalej.
  • Poziom 14  
    Dopiero dzisiaj wziąłem się za naprawę. Faktycznie wymiana elek wysokonapięciowych pomogła, szczególnie, że jedna z nich była spuchnięta. Dziękuję koledze za podpowiedź i pozdrawiam.
    Temat zamykam!