Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy Simplus nie łamie w ten sposób prawa?

MES Mariusz 21 Jun 2009 17:57 16597 151
Nazwa.pl
 • #151
  bonanza
  Power inverters specialist
  Trochę off, ale ostatnio miałem spięcie z operatorem (Era) - promocyjne przedłużenie umowy na warunkach: 50% bonifikata za opłaty. Nie dostałem żadnej pisemnej ani mailowej oferty, także w sklepie firmowym nie dają żadnego papieru, wszystko zaczyna się i kończy kliknięciem w ekran przez kogoś w BOA. I taka właśnie osoba, zatrudniona pewnie z miesiąc temu z łapanki, zapewniła mnie, że będę nadal płacił tyle samo, oczywiście od jutra, bo akurat nowy okres się zaczyna, więc równo o północy zmiana taryfy, żadnych haków w postaci proporcjonalnego dzielenia okresów...
  Za dwa tygodnie dostaję rachunek dwa razy większy plus jeszcze jakieś pół złotego :!: :twisted: :bad-words:
  Trzy rozmowy z BOA - brak odzewu (podobno muszę zastać konsultanta, który mnie w to wsadził - akurat nazwisko zapamiętałem).
  No to walę reklamację e-mailem z motywem "Zawarłem umowę ustną na konkretne warunki - jeśli uznają umowy ustne, to żądam dotrzymania, a jeśli nie, to żadnej umowy nie było i po starym terminie (jeszcze 5 m-cy) bye, Era".
  Dostałem odpowiedź, że r-k jest w porządku, a ogólne warunki przewidują, że jeśli zmienia się taryfę mniej niż 2 dni przed końcem okresu, to bonifikata może wejść w życie dopiero w następnym miesiącu (ciekawe, że nowa taryfa zdążyła wejść). Ogólnych warunków oraz cenników mają na swojej stronie kilogramy, ale niech ktoś spróbuje znaleźć konkretny przypadek cennika i regulamin promocji (właśnie link do tego powinien być podany klientowi). A ta groszowa końcówka wynikła z tego, że prawem kaduka jednak podzielili okres i ten ostatni dzień miał już wyższy abonament. Ale "w geście dobrej woli" :D:D zastosowali nadzwyczajną bonifikatę do tej faktury i połowę anulowali. A ja wcześniej i tak wycofałem automatyczne polecenie przelewu i zapłaciłem połowę ("Płacim tyle, ile się należy" - Czereśniak do spekulanta). Na koniec "w geście dobrej woli" puściłem przelew na te groszówki, bo już mi się nie chciało więcej pisać.

  Jak pisać reklamację - jest na stronie UKE.
 • Nazwa.pl
 • #152
  januszjh
  Level 17  
  Ile się zużyło, można sprawdzać i się pilnować. Znacznie gorsza jest taka sprawa, że nie można kupić za czasu kolejnego pakietu, tylko trzeba czekać aż się skończy poprzedni, a w międzyczasie korzystać ze strachem, kiedy się skończy, a kiedy już łaskawie pozwolą na kupienie kolejnego pakietu. Ewidentnie im chodzi o nabijanie po wyższych stawkach, a przynętą są pakiety.