Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

k810i Lutowanie Kraków. Prośba o pomoc. Włącznik aparatu.

18 Kwi 2008 22:29 2974 12
  • Poziom 2  
    Przy zdejmowaniu obudowy Sony Ericsson K810i urwałem plastkiowy element włącznika który odpowiadał za właczenie aparatu foto przy otwarciu zasłony obiektywu.

Wszystko widać na zdjęciach poniżej.

Przy podważaniu uszkodzonego włącznika urwały się nóżki.

Kupiłem już nowy włącznik na allegro.

I teraz pojawia się moje pytanie, jak usunąć "nóżki" i wymienić włącznik.

Może jest ktoś z krakowa kto prowadzi np jakiś serwis i byłby mi w stanie za jakieś niezbyt kosmicznie wielkie pieniądze pomóc ? PRIV?

Jeśli nikogo nie ma to prosiłbym was o informacje jak byście do tematu wymiany nieszczęsnego włącznika podchodzili?

Jeżeli ktoś przeczyta ten post i jedyne co mi będzie umiał odpisać to że temat już był to z góry przepraszam. Siedzę nad tematem już od 5h ale ponieważ moje zabawy z lutowaniem skończyłem na etapie transformatorówki i lutowaniu kabli jack to po przeczytaniu któregoś z kolei posta już całkiem zgłupiałem i zgłebianie tajników hot air, past flux itp uznałem za interesujące lecz jednak zbyt czasochłonne zadanie więc może ktoś poda mi konkretne rozwiazanie do przedstawionej przeze mnie sytuacji.

Pozdrawiam
    photo10 Wykasowano link do aukcji.FranekDolas
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Myślę że w dowolnym serwisie zrobisz to za max 10-20 zł. Przy odrobinie wprawy to 5 minut roboty. Jeżeli nie masz doświadczenian w lutowaniu, nie bierz sie za to bo możesz sie narazic na koszta większe. Pocieszę Cię, nie jesteś pierwszym któremu to się przytrafiło, a usterka w skali serwisowej to przysłowiowa "błachostka".
  • Poziom 2  
    A możesz jakikolwiek serwis polecić w krk, który byłby w stanie zrobić to u siebie na miejscu (niekoniecznie w 5 minut) a nie przesyłał całości jeszcze do kolejnego serwisu z uwagą "do odbioru za tydzień".
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    na pewno tutaj Ci zrobią
    GSMXXXXXXXXXXX.

Rekalma usług na forum.Wykasowano.
    mod. fischer8
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Photo10, unikał bym fachowców, co robią to za 10 pln...
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie :)

A powiedzcię mi proszę gdyby jednak ktoś chciał brać się za wymianę powyższego włącznika sam, to co należało by mieć/ zrobić? jakim sprzętem?

Ja pewnie skorzystam z podanego przez Ciebie serwisu, ale pytam z czystej ciekawości no i może komuś jeszcze przyda się ta informacja :)

Pozdrawiam
    photo10

Dodano po 1 [minuty]:

apap napisał:

Dlatego właśnie pytałem o to kogo można by polecić w krk. :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Mając lutownicę z precyzyjnym, cienkim grotem oraz dobry topnik, zrobisz to sam bez najmniejszego problemu.
    Pozdr
  • Poziom 31  
    Dajesz odrobinę topnika na każą nóżkę, grotówką delikatnie podgrzewasz aż cyna się rozpuści i pinceta wyciągasz pozostałości.
  • Spec od GSM
    apap napisał:

No doradziłeś koledze bardzo. Może w Warszawie za to się bierze 50 zł, ale jeżeli mi ktoś przyniesie takie coś rozłożone to dlaczego mam mu 4 nóżki za 10 zł nie wlutowac? Faktycznie jest to tak trudne że klient płaci krocie. Ja za wlutowanie z nowym elementem, czyli również demontaż nie biorę więcej niż 20 zł, dlatego że jest to najnormalniej w świecie "błachostka".
  • Poziom 31  
    gomezf1 napisał:
    apap napisał:

No doradziłeś koledze bardzo. Może w Warszawie za to się bierze 50 zł, ale jeżeli mi ktoś przyniesie takie coś rozłożone to dlaczego mam mu 4 nóżki za 10 zł nie wlutowac? Faktycznie jest to tak trudne że klient płaci krocie. Ja za wlutowanie z nowym elementem, czyli również demontaż nie biorę więcej niż 20 zł, dlatego że jest to najnormalniej w świecie "błachostka".

Dla kogoś kto na tym się zna to błachostka, ale nie zawsze zapłata jest odzwierciedlenie trudności usługi, bo gdyby tak było to za bb5 typu 5200 również powinno się brać 20 PLN bo jak to nazwałeś to błachostka, ale jak ktoś kiedyś powiedział każdy wycenia usługę wg swoich kryteriów. Pozdr i ceńmy swoje usługi.
  • Spec od GSM
    Oczywiście kolego i nie mam zamiaru tutaj negować cen. Ale, zauważ że przy wlutowaniu bądź wymianie jest praktycznie niemożliwym zaszkodzić telefonowi. Bo co może sie popsuć? Co najwyżej powyrywają się punkty lutownicze i trzeba będzie kupić taśmę za kilkadziesiąt złotych. A co do poziomu trudności zdejmowania simlocka z Nokii 5200 etc. to zaznacze że jest to fakt banalne, ale sprzęt kosztuje i musi się wrócić. Dodam jeszcze że zrobiłem bardzo dużą ilość BB5-tek i mam na swoim koncie 3 trupy po samym podłączeniu. I tym samym porównywalność ryzyka "zaszkodzeniu" podczas usługi do nakładu pracy jest nieporównywalne. No i dodam jeszcze że jestem osobą która naprawdę ceni swoje usługi, ale potrafię ocenić nakład pracy i cenę przez te kilka lat w tej branży. Co jak co, ale ceny trzymamy, a za 20 zł to nie zrobisz u mnie 5200 :)
  • Poziom 21  
    gomezf1, gdyby do mnie przyszedł ktoś z rozebranym urządzeniem i poprosił o wlutowanie elementu "bez żadnych zobowiązań", w dodatku mówiąc, że jest z elektrody, nie wziął bym od niego ani grosza, poczęstował kawą i pogadał o 5 pln-owcach.
    Naprawa SE K810 z wymianą lutowanego elementu i udzieleniem 3-miesięcznej gwarancji na poprawną pracę urządzenia, to zupełnie inna sprawa. Jeżeli tej drobnej subtelności nie chcesz zauważyć, to sorry, nie bardzo widzę sens wzajemnego przekonywania się.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam wszytko wyjasnione