Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie reklamy diodami LED

Cooki13 19 Kwi 2008 12:02 6726 6
  • #1 19 Kwi 2008 12:02
    Cooki13
    Poziom 21  

Witam mam zamiar zmienić podświetlenie w reklamie z kompaktówek któe szybko padają na diody LED.I tutaj mam pare pytań
    - jakiej średnicy oraz o jakim kącie świecenie(jak najmniejszym czy jak największym) zastosować diody?Reklama na wymiary 1mx1m
    -ile diod dać do takiej reklamy?
    - znacie sprawdzone diody LED?Na allegro znalazłem diody 10mm białe o 60000mcd i kącie świecenie 35 i co innego polecacie?I czy można ufać sprzedawcą z tymi danymi?

0 6
  • Pomocny post
    #2 19 Kwi 2008 12:28
    edberg
    Poziom 30  

Jeśli chcesz dać mniej diód to daj jasne o większym kącie świecenia (są to przeważnie diody dyfuzyjne , zmatowiona soczewka) Ilość zależy od kilku czynników np jak bardzo od płaszczyzny oświetlenia znajdują się diody. Ale to możesz sprawdzić eksperymentalnie podłączając np tylko dwie i tak je ustawiając by nie było widać różnicy w oświetlanej płaszczyźnie.
    Co do danych na allegro to weź duży margines , lepiej zakupić w www.tme.pl tam masz pewność.

0
  • #3 19 Kwi 2008 13:10
    Cooki13
    Poziom 21  

No właśnie diody które reklamuje sprzedawca są podobno firmy KINGBRIGHT po 1.09zł tylko że w tme takie diody kosztują 3 razy drożej...Czy ktoś ma doświadczenie w takich reklamach?Narazie założyłem że rozmieszcze diody 10mm co 16mm jednak ilość mi wyszła przerażająca a potrzebuje 6 takich modułów jak niżej.(3 raklamy 1mx1m oświetlenie z przodu i z tyłu)
    Podświetlenie reklamy diodami LED

0
  • #4 19 Kwi 2008 13:49
    edberg
    Poziom 30  

A na podstawie czego założyłeś taką iloś diod?

0
  • #5 19 Kwi 2008 15:03
    Cooki13
    Poziom 21  

Przesadziłem z tymi diodami.Nie wyobrażam sobie lutowania tego wszystkiego.Najprawdopodobniej zaprojektuje listwy LED o długości 400mm.Tylko pytanie po ile diod dać na tablice?Aktualnie były tam świetlówki jednak ich trwałość jest marna.Szybko "padały" ze względu na to że reklama jest na dworze(ale woda nie przedostaje sie do środka)

0
  • Pomocny post
    #6 19 Kwi 2008 15:16
    oj
    Poziom 42  

Takie tablice podświetla się diodami typu FLUX, 100°, o średnicy soczewki 5mm, dość duża jasność /a cena, bardzo wytrzymałe mechanicznie.

Obecnie dostępne są trzy strukturowe.

Jeżeli tylko podświetlenie /bez ściemniania/ - to mogą być bez firmowe; trzy strukturowe - firmowe.

Na allegro 95% to są bez firmowe.

0