Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tusze do Drukarki Epson stylus DX4050-problem

lp26 19 Apr 2008 12:48 5795 5
 • #1
  lp26
  Level 17  
  Witam
  Po zakupie zamienników tuszy do drukarki epson dx4050 owe zamienniki nie są "widziane" przez drukarkę tj. na ikonie danego tuszu pojawia się "X" i drukarka nie drukuje. Słyszałem że w tych właśnie drukarkach wyprodukowanych w późniejszym czasie trzeba zamienniki z innym chipem. Jest jakaś możliwość przeróbki chipu? wogóle ma to jakiś związek z problemem to że mogła zostać wyprodukowana później?? jej numer seryjny to :c65402003l287411119
  Proszę o pomoc
 • #2
  robertamel
  Level 27  
  A może przełożyć chip, po uprzednim skasowaniu w reseterze?
 • #3
  konmaj
  Printers specialist
  Jeżeli na tej drukarkce zużyłeś wcześniej oryginalne tusze, to najlepiej je zachować i w razie problemów z zamiennikami rzeczywiście zresetować i przełożyć czipy. Niedawno jeden kolega na tym forum wypowiadał się, że te czipy podobno można kasować również tańszym reseterem starszego typu, ale tylko przed ich całkowitym wyczerpaniem.
 • #4
  gabrycha
  Level 19  
  co do wypowiedzi KONMAJ-a: jeśli ten model biega na nowych 9 stykowych chipach - a nie na starych 7 styków to tu jest taka sytuacja - resety sie udają tylko NOWYM reseterem który ma jednak tylko 7 styków.
  te dwa dodatkowe styki w chipie to styki do czujnika obecności tuszu - a wiec tuszu nie wystarczy tylko nalać do środka - trzeba nim zalać czujnik w kałamarzu - reset chipa i nie zalany czujnik = natychmiastowe wywalenie kałamarza i oznakowaie go jako pusty
 • #5
  msblondyn
  Level 13  
  Witam. Mam ten sam problem z tą drukarką, po włożeniu nieoryginalnych tuszy, nie chce rozpoznawać wszystkich pojemników. W odpowiedziach padło określenie resetera. Jest to urządzenie, czy jakiś program?
 • Helpful post
  #6
  gabrycha
  Level 19  
  bezwzględnie jest to nierozłączna para: Hardware z wbudowanym Softwarem.