Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ARM] JTAG dla ARMa via USB

Freddie Chopin 24 Kwi 2008 23:22 42133 204
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery
    przeprojektowanie tego to jest kwestia 2h roboty i po krzyku [; wiec bez stresu. jesli bardzo bardzo ci sie spieszy, to zawsze mozesz sobie wyzelazkowac wersje Rev01, bo calosc z zalatwieniem plytek i wysylka swoj final znajdzie pewnie dopiero gdzies po majowym weekendzie [;

0x41 0x56 0x45!!
  • PCBway
    don diego
    Poziom 32  
    Jak dla mnie obudowa jest idealna. Zwłaszcza, że mam w takiej pilota na podczerwień:) Tylko nie wiem, czy jest sens robić na płytce. Laminat zajmuje dużą objętość. Może lepiej zlutować w pająku ;)
    Freddie Chopin
    jak umiesz lutowac TQFP-48 w pajaku, to luz [; ja bym sie tego raczej nie podjal <:

0x41 0x56 0x45!!
  • PCBway
    marenc
    Poziom 24  
    Jak bym miał czas samemu się tym zająć to bym już dawno płytkę zamówił...

"don diego" ... ironia? :D
    don diego
    Poziom 32  
    mariuszlorenc napisał:
    "don diego" ... ironia? :D

Tak, delikatna ironia:) Myślę, że taka miniaturyzacja, to przesada. Proponowałbym ewentualnie coś wielkości połowy prototypu. Może coś w ten deseń: http://www.nikomp.com.pl/opisy/OBC00/OBC24APC.htm
    albo taka: http://www.nikomp.com.pl/opisy/OBC00/OBC690PC.htm
    Generalnie TUTAJ jest duży wybór. Są też białe, niebieskie i czerwone. Do wyboru, do koloru:)
    Freddie Chopin
    to sa te obudowy z kradexa: http://kradex.com.pl/z23.htm

Z-24A

wygladaja jednak troche zbyt kwadratowo [; a dokladnie to sa troszke za szerokie [;

miniaturyzacja nie jest tu znowoz jakas szczegolna - plytka dwustronna, to mozna sobie pozwolic na taki maly wymiar - tak czy siak w male obudowy nie wejda gniazda, wiec - podobnie jak w turtelizerze - wyprowadzenia moglyby byc na tasmach - odpada wtedy problem z wielkoscia owych gniazd i plytka duzo sie zmniejsza.

chociaz jak sobie tak mysle, to moze faktycznie ta Z-24 bylaby ok [; przezroczysta jest ladna, diodki moglyby byc w srodku <:

0x41 0x56 0x45!!
    zolciak
    Poziom 14  
    Po co szukać nowych rozwiązań skoro 2x DB25 jest sprawdzona i stosowana przez producentów programatorów. Taka mała dygresja, osobiście wykonałem już pcb REV01. Podziękowania dla Freddie Chopin
    Freddie Chopin
    ok, plytke przeprojektowalem pod owa obudowe i wyslalem zapytanie cenowe do plytkarni (Gama). jak bede znal odpowiedz, to sie podziele tutaj.

teraz zas zajme sie wyslaniem PMow do wszystkich, ktorzy zadeklarowali sie na plytke z pytaniem o potwierdzenie i czy byliby chetni od razu na zakup czesci. przewidywany termin odbioru plytek, jesli zamowienie posle w weekend to 13.05.

EDIT:
    1. mam na mysli ta obudowe: http://www.nikomp.com.pl/opisy/OBC00/OBC24APP.htm

2. jak do kogos nie dojdzie PM albo go pominalem albo tez by chcial, to prosze o odpowiedz na takie pytanka:

Cytat:

1. prosze o potwierdzenie checi na plytke i od razu podanie ich ilosci
    2. czy chcialbys dostac wraz z plytka uklad FT2232 (netto 16-17zl + jakas czesc wysylki)
    3. czy chcialbys dostac wraz z plytka komplet czesci JTAGa (jeszcze nie liczylem, ale to raczej groszowe sprawy rzedu 10-20zl + czesc oplaty za wysylke) (jesli chcesz od razu zamowic uklad do RSa to kosztuje on 23zl netto)
    4. czy chcialbys dostac tez sliczna przezroczysta obudowe Z-24A (2zl netto + czesc wysylki)

EDIT2:
    news z ostatniej chwili - JTAG ten dziala z CrossWorks. Oceniam to na podstawie faktu, ze soft polaczyl sie z ICEm procesora. niestety nie mam nic ciekawego do skompilowania w tym srodowisku, ale mysle ze dziala wszystko jak nalezy [; nie udalo mi sie za to uruchomic diodek [;

0x41 0x56 0x45!!
    don diego
    Poziom 32  
    Właśnie czytałem manuala do CrossStudio. Rozumiem, że kombinowałeś z sekcją "FT2232 Pin Configuration properties", tak? Mimo wszystko piszę się na tego JTAGa;)
    Freddie Chopin
    zgadza sie - wlasnie w tej sekcji trzeba troszke poklikac, zeby sie polaczyl.

EDIT:

dodam jeszcze, ze ze wzgledu na wymiary (wysokosc) obudowy i kwestie dostepnosci roznych gniazd w sklepach, na plytce jest zamontowane gniazdo USB typu A (prostokatne). gniazda miniB sa przepotwornie drogie (6.5 netto za sztuke), a znowoz gniazdo USB typu B jest zbyt wysokie do tej obudowy.

jak macie cos bardzo przeciwko, to mozecie probowac mnie przekonac do miniB, ale koszty rosna, pozatym dzisiejszy rekonesans po sklepach pokazal, ze gniazd takich lokalnie sie raczej nie da kupic. inna opcja jest maritex, tam gniazda te sa tanie, ale wcale nie wiadomo czy dostepne [; do tego tez gniazda miniB SMD sa krotsze i plytka musialaby byc troszke wieksza zupelnie bezsensownie [;

0x41 0x56 0x45!!
    don diego
    Poziom 32  
    Osobiście byłbym za miniB, bo mam takie kable;) W Maritexie są dostępne.

Whatever. Dostosuję się, a kabel to grosze;)
    adamusx
    Poziom 27  
    Freddie Chopin napisał:

.... gniazda miniB sa przepotwornie drogie (6.5 netto za sztuke), a znowoz gniazdo USB typu B jest zbyt wysokie do tej obudowy.
    0x41 0x56 0x45!!

Nie wiem gdzie ty za 6,5 widziales te gniazda ale w TME Mini USB-B są za 1.79 przy 5-ciu sztukach. Jest to oczywiscie wersja SMD, bo nie widze potrzeby montowania w wersji DIP.

http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?f_szukaj=ESB34101000Z
    Freddie Chopin
    adamusx
    Poziom 27  
    To ze nie ma teraz nie znaczy, ze ich nie będzie w najbliższym czasie.
    Freddie Chopin
    tyle ze zamowienie ma byc teraz, a nie w najblizszym czasie. pozatym - jak juz mowilem - zlacza usb miniB sa krotsze i przez to plytka musialaby byc bezsensownie wieksza.

w moim zamysle projekt ten nie umrze jak tylko kazdy sobie zamowi razem ze mna, tylko ma byc do zrobienia w kazdym momencie. dlatego wole zastosowac gniazdo, ktore kazdy moze kupic w kazdym sklepie, niz cos co bedzie kiedys w TME.

jestes zainteresowany w ogole plytka?

EDIT:

mniej wiecej tak to wyglada http://www.speedyshare.com/780175875.html

top layer, bottom layer, top overlay, bottom overlay, wszystko bez mirrora

0x41 0x56 0x45!!
    panmechanik
    Poziom 23  
    Spoko zamawiaj mnie to obojętnie jakie gniazdo USB byle działało...
    Ch.M.
    Poziom 27  
    Załaduj plik na elektrodzie bo ten speedyshare nie chce działać prawidłowo na mojej przeglądrace
    Freddie Chopin
    28 Kwi 2008 13:23

zamowilem 20 sztuk plytek. cena plytki (1 sztuka) to 10zl.

zamowienie zwiekszylem do 25sztuk plytek, poniewaz pojawilo sie paru chetnych jeszcze

podliczylem dzis mniej wiecej koszty czesci i wyszlo mi ok 15zl za komplet. cena ta jest jednak ORIENTACYJNA, bo niektorych elementow w TME trzeba zamawiac okragla liczbe (np wielokrotnosci 10, 25 czy 100 sztuk), przy wiekszych ilosciach sa one tez troche tansze.

postanowilem, ze nie bede kupowal LEDow do kompletu, bo LEDY kazdy znajdzie w dowolnym sklepie, a pozatym kazdy sobie wybierze kolorki jakie woli.

w cene kompletu wliczone sa gniazda katowe IDC zarowno do RSa jak i JTAGa oraz 2 wtyczki zaciskane na JTAGa oraz 1 wtyczka zaciskana do RSa. z drugiej strony tego RSa kazdy moze sobie zamontowac co woli, nie ma chyba sensu tego narzucac.

poniewaz kondensatory SMD trzeba zamowic w TME w wielokrotnosci 100, a do jednego JTAGa potrzeba np 2, to planuje zamowic je w wersjach przewlekanych, chyba ze obliczenia wykaza, ze bardziej oplaca sie jednak wziasc ta setke i kazdemu wrzucic po kilka wiecej niz brac przewlekane.

do powyzszej kwoty nie jest doliczona tasma, bo jeszcze nie wiem jak to zrobie [; w hurtowniach mozna kupic tasmy 30m, moge u siebie ewentualnie kupic tasme i kazdemu przyciac standardowy fragment 20cm, tyle ze tasma ma 26zyl, wiec 6 trzeba sobie oderwac. zobaczymy jak wyjdzie taniej, koszt tasmy to grosze ktore nie przekrocza zlotowki.

wolalbym nie kombinowac i nie rozdzielac tutaj kompletow z RSem od kompletow bez RSa, roznica w cenie wyniesie gdzies 2zl, a mnie ulatwi i przyspieszy zalatwienie calej sprawy. komplet bez RSa teoretycznie nie przewidywalby gniazda i wtyczki 2x10, paru kondensatorow i 2 rezystorow.

no chyba ze np dla wszystkich wziasc 'komplet bez RSa', a jak ktos tego RSa bedzie chcial, to we wlasnym zakresie dokupi sobie:
    - 3 kondensatory 470n (SMD lub przewlekane)
    - 2 kondensatory 100n (SMD)
    - dwa rezystory 470R lub cos kolo tego (SMD, choc mozliwe ze zaokraglenie sprawi, ze kazdy dostanie ich wiecej)
    - gniazdo i wtyczka 2x10 (choc mozna wlutowac tasme w plytke, albo wsadzic tam cos innego)
    - tasma i jakies zakonczenie tej tasmy)

czekam na sugestie jak rozwiazac ta sprawe. jak juz pisalem, roznica w cenie tych zamowien jest rzedu 2zl, dlatego tez BARDZO nie chcialbym roznicowac i czesci osob wysylac jedna wersje, a czesci inna wersje.

uklad FT2232 jak juz bylo chyba pisane 17zl za sztuke

do tego dojda rozlozone koszty przesylek, wynoszace ok 1.5 za FT2232 i 1.5 za 'komplet' dodatkowo, czyli razem 3zl, dla osob ktore chca i FT2232 i komplet czesci.

rzeczywisty koszt obudowy wraz z czescia przesylki wyniesie ok 3.5zl.

WSZYSTKIE POWYZSZE WYLICZENIA SĄ NETTO!

na dowidzenia trzeba by doliczyc koszt wysylki odemnie do was, ktory pewnie wyniesie 5-6zl dla priorytetu, no chyba ze ktos jest z wroclawia, to moze sobie odebrac u mnie.

czekam na propozycje jak rozwiazac sprawe 'kompletow'

0x41 0x56 0x45!!
    don diego
    Poziom 32  
    Myślę, że jeśli chodzi o kondensatory, to nie ma sensu się rozdrabniać. Parę złotych za 100szt. po rozłożeniu na ponad 20 osób to przecież grosze. Ja chętnie przyjmę parę sztuk więcej do magazynu:)

W kwestii RS'a byłbym za kompletami. Dodatkowo można dołożyć gniazdo RS'a zaciskane na taśmę.
    Freddie Chopin
    zlacze takie jest do kupienia w TME za 2.7 sztuka. jest to opcja, ale pewna grupa osob pewnie w ogole nie chce robic tego RSa...

a tak pozatym to na plytki jest faktycznie ponad 20 chetnych, ale na komplet czesci juz tylko 12 osob mam naliczone. wiec troche gorzej sie to rozklada <:

0x41 0x56 0x45!!
    don diego
    Poziom 32  
    Porównywałeś ceny TME i Maritexu? Chciałem to zrobić, ale teraz coś stronka Maritexu odmawi współpracy:)
    Freddie Chopin
    w maritexie nie maja wszystkiego co trzeba, ale przejrze pozniej, czy moze nie byloby oplacalne zrobic zakupy tam i w TME.

no wiec przejrzalem i w istocie W TEORII w maritexie jest duzo taniej (ok 7zeta za kompletny komplet z RSem <; ). jest jednak pare problemow:
    1. ukladu 74VHC244 nie maja - moge to na 90% kupic u siebie we wrocku, ale moga nie miec tyle - sprawdze jakos w przyszlym tyg przed zamowieniem ewentualnym
    2. gniazdo 10 pin katowe (do RSa) jest u nich obecnie niedostepne, teoretycznie moze moge je kupic na miejscu, ale nie wiem nawet.
    3. jest tam inny uklad EEPROMa, ktory W TEORII bedzie dzialal (pin ORG jest u mnie niepodlaczony, wybiera sie nim organizacje tego akurat modelu pamieci, jest tam wewnetrzny pullup 1M, wiec powinno dzialac)
    4. system zamowien tam jest taki, ze trzeba zamowic kazdego rodzaju towaru (czyli np rezystorow x om) za 2zl netto. koszt setki wynosi tam 67gr, czyli ze musialbym zamawiac ich po 300 sztuk, a potrzebne sa np 2, dlatego rezystory rowniez ewentualnie moglbym kupic na miejscu, choc sa wtedy drozsze 2x niz w TME i nikt nie powiedzial, ze uda mi sie znalezc wszystkie wartosci. podobna sprawa z kondensatorami, ktorych musialbym zamawiac 200 sztuk.

to chyba tyle z mojej strony na temat maritexu. co proponujecie?

EDIT:
    podliczylem to wszystko uwzgledniajac minimalna kwote zamowienia w maritexie i wielokrotnosci jednego i drugiego sklepu

wychodzi ok 8zl z maritexu (z podkresleniem na około, bo niektore czesci bede musial zakupic we wrocku) i ok 16zl z TME. no to chyba w maritexie zamowie [;

EDIT: lista na plytki zostala CALKOWICIE ZAMKNIETA na chwile obecna. jesli ktos zrezygnuje to wtedy bede informowal. jesli ktos chce komplet elementow i/lub ft2232 i/lub obudowe Z-7A zeby zrobic sobie wersje Rev01 zelazkiem, to jeszcze mozna sie zalapac. zamowienie czesci bede realizowal w przyszlym tygodniu na poczatku. jesli znajdzie sie duza liczba chetnych (conajmniej 15 osob), to moge zamowic kolejna serie.

jutro zamawiam czesci i obudowy, wiec jesli w miedzyczasie ktos zmienil zdanie co do swojego zamowienia, to niech da znac. wciaz nie wymyslilem nic madrego w kwestii zamowienia zestawu 'z RSem' lub 'bez RSa'. Podliczone przezemnie calkowite ceny tych dwoch zestawow wynosza 14zl / 11zl (lekkie +/-, moga sie zmienic odrobine, wlacznie z kawalkiem tasmy i przesylkami, brutto). sklaniam sie do tego zestawu 'z RSem', bo roznica w cenie 3zl to prawie ze nic. what do you say?

po zamowieniu czesci, podam tutaj ostateczne i dokladne ceny za wszystko, a na priva bede rozsylal dane do przelewu. kasa sie u mnie znalazla, wiec nie bede od nikogo potrzebowal kasy z gory, zeby to wszzystko kupic. kolejne pytanko wazne: czy chcecie to zalatwiac przez allegro? ja osobiscie nie i to nie dlatego, ze planuje kogos oszukac, tylko poniewaz:
    1. prowizja allegro robi sie konkretna, jesli chodzi o kilkanascie przedmiotow o cenie wyzszej niz 1zl.
    2. na pewno niektorzy postanowiliby wziasc jednak 2 plytki, choc deklarowali jedna, i wtedy beda problemy.
    3. jakis przypadkowy allegrowicz moze postanowic, ze tez sobie cos kupi odemnie.

dlatego chetnie zalatwilbym sprawe bez udzialu portalu alledrogo [; moj nick tam to freddie_chopin (niespodzianka [; ). same pozytywne komentarze, wiec sam sobie bym zaufal <: .

czekam na jakies madre pomysly! jutro sie odezwe jak wszystko bedzie juz zamowione.

0x41 0x56 0x45!!
    zorg666
    Poziom 21  
    na alegro moga być prywatne aukcje, wtedy nikt ci nie zabierze klienta.
    a tak na marginesie, ktos może juz wypadł z kolejki, jest jakaś rezerwowa lista.
    Freddie Chopin
    nikt sie nie wysypal z listy

na allegro nie ma juz mozliwosci zakladania prywatnych aukcji - kiedys w istocie tak bylo, teraz juz tego nie ma, albo ja osleplem, ale przy zakladaniu ostatnio pewnej aukcji kup teraz 2x szukalem tej opcji i ... nie bylo jej juz.

co do rezerwowej listy, jesli zbierze sie chetnych na 20 plytek, to mozna zamowic kolejna partie. mysle, ze to by sie udalo, wiec jak sie komus chce, to prosze [;

jestem troche chory, wiec nie chcialo mi sie liczyc wczoraj tego wszystkiego
    wiem jednak tyle:
    plytka: 10zl
    ft2232: 26.5zl (dlaczego tak duzo - patrz nizej)
    komplet elementow: 13zl
    max3243: 29.16zl
    obudowa: 4.5zl (patrz nizej)
    przesylka odemnie do was: 6zl (patrz nizej)
    wszystkie powyzsze kwoty sa juz brutto, z wliczonymi czesciami przesylek ze sklepow do mnie itd. innymi slowy - ostateczne i finalne

ft2232 - co moze sie zmienic - zamowienie 'czeka na dostawe towaru' jesli mialoby bardzo dlugo czekac, to poprosze o zmiane czesci ukladow na te drozsze -D, ktore moze maja na stanie, wtedy czesc osob dostanie -C, czesc -D, dla JTAGa zadna roznica, cena wtedy troszke sie zmieni (-D jest drozszy o 6zl)
    EDIT: sprawa zostala wyjasniona. w sklepie mieli 'az' 3sztuki FT2232C, wiec niestety srednia skladka na ten uklad wzrosla znacznie. czas oczekiwania na tansza wersje -C wynosil od 2tygodni w gore, wiec... troche za dlugo /; dlatego zamowienie uzupelnilem ukladem FT2232D.

obudowy - nie znam ostatecznej ceny wysylki, jak sie dowiem dokladnie, to dam znac. ewentualna zmiana bedzie groszowa jak juz cos.
    EDIT: cena wysylki zostala mi wyjawiona [; jest calkiem spora, choc wciaz bardziej oplacalo sie kupic w kradexie i zaplacic ta duza przesylke, niz w jakims innym sklepie drozej wziasc obudowy i taniej zaplacic za przesylke.

EDIT: przesylka:
    zakladam, ze za list polecony zaplace do 4.5zl, natomiast koperty babelkowe kosztuja do 2zl (te wieksze), wiec mysle ze skladka na przesylke wynoszaca 6zl (bo czesc paczek bedzie mniejszych i lzejszych) bedzie ok.

zabieram sie za rozsylanie PMow z danymi do przelewu

EDIT: rozeslalem
    dodam jeszcze, ze wysylac to bede dopiero w przyszlym tygodniu po otrzymaniu plytek, ktore wg planu maja byc w polowie tygodnia. dokladajac do tego ociaganie sie poczty i tzw. Worst Case, moze byc tak, ze plytki dotra do mnie dopiero 19tego. dane do przelewow rozeslalem juz teraz, jak ktos woli poczekac z przelewem do informacji, ze wszystko jest i rozsylam - prosze bardzo.

EDIT:
    mam juz na chacie wszystko co trzeba, teraz czekam tylko i wylacznie na plytki i bedzie kompletny komplet. przypomne, ze wg planu plytki maja zostac wyslane do mnie 15tego, choc gama czasem wysyla wczesniej, wiec kto wie [;

EDIT:

na moje pytanie jak sprawa plytek sie ma otrzymalem nastepujaca odpowiedz:

Cytat:

Termin przypada na jutro, wtorek. Nie powinno być opóźnień.

O wysyłce jeszcze poinformujemy.

dlatego tez mysle, ze najprawdopodobniej uda sie wyslac 'paczki' (czy jak to tam nazwac) do was w tym tygodniu. odezwe sie ponownie, jak juz cos bede wiedzial.

BTW to ktos by mogl cos napisac, bo mi sie nie chce edytowac tego posta poraz milionowy [; napisalbym w koncu NOWEGO <:

0x41 0x56 0x45!!
    Ch.M.
    Poziom 27  
    To bardzo się cieszymy, będę musiał już zamówić jakiś modulik z tej okazji... Patrzę na moduł z AT91SAM7S256 i chyba go zamówię za 97zł z przesyłką nie dostane nic ciekawszego
    Pozdrawiam
    Krzych51
    Poziom 14  
    Witam.

Ch.M. napisał:
    To bardzo się cieszymy, będę musiał już zamówić jakiś modulik z tej okazji... Patrzę na moduł z AT91SAM7S256 i chyba go zamówię za 97zł z przesyłką nie dostane nic ciekawszego
    Pozdrawiam

Wygląda to bardzo interesująco. Gdzie jest cennik tych produktów ? Na stronie jakoś nie znalazłem.
    Pozdrawiam Krzych
    Freddie Chopin
    good news everyone! dostalem wlasnie takiego maila:

Cytat:

Dzień dobry,

dzisiaj (Wtorek, 13-05-2008) wysłaliśmy przesyłkę z płytkami:

-4RM-U58-JT4G-obudowa-Z-24

Dostawę realizuje Poczta Polska (priorytet, polecony)

Będziemy wdzięczni za informację zwrotną, że przesyłka dotarła i czy wszystko jest w porządku. Prosimy także o wszelkie uwagi dotyczące naszych usług.

Dziękujemy za współpracę.

---

Gama Obwody Drukowane
    ul. Szachowa 1 (teren Instytutu Łączności)
    04-894 Warszawa
    tel. (+48) 022-512-87-64
    fax (+48) 022-872-43-97
    www.drukowane.pl

tak wiec jak dobrze pojdzie (nie liczylbym jednak na to [; ) to paczke dostane jutro. jak pojdzie normalnie (na to bym wlasnie liczyl [; ) to paczke dostane w czwartek i jesli pora bedzie odpowiednia (czyli tak w miare wczesnie), to wysle od razu, jak nie, to wstrzymam sie z tym do kolejnego dnia rano. idac wiec dalej mysle ze mozna zalozyc, ze jak wszystko pojdzie ok, to paczki beda u was na poniedzialek, a jak pojdzie bardzo dobrze, to nawet w tym tygodniu. no ale nie bede juz gdybac, jak dojdzie, a ja wysle do was, to wtedy bede stawial dalsze hipotezy.

jak paczka dojdzie do mnie w porze popoludniowej, to chcialbym tez na szybko zlutowac swoja wersje, zeby sprawdzic, czy wszystko jest jak nalezy, zanim wysle. sprawdzic jestem w stanie tylko czesc JTAGowa, bo nie mam dla siebie MAXa (czekam na p***** <; ).

EDIT:

wow... poczta mnie zaskoczyla [; zobaczcie zreszta sami:

[ARM] JTAG dla ARMa via USB [ARM] JTAG dla ARMa via USB

poniewaz dzis i tak juz jest pozno, to pozwole sobie zwlec z wysylka do jutra rana, a dzis zmontuje jednego i sprawdze czy wszystko jest jak trzeba.

BARDZO WAZNA INFORMACJA!
    plytkarnia zrobila 30 plytek choc zamawialem ich tylko 25. dlatego tez jest do wziecia 5 GOŁYCH płytek - bez obudowy, bez czesci, bez FT2232. powiedzmy ze chwilowo jedna z tych plytek jest zarezerwowana dla pewnego forumowicza, ktory spoznil sie na pierwszy rzut, choc deklarowal chec od samego poczatku. jak pogrzebe co tam mam w pudelkach jeszcze, to powiem, czy nie moge czegos podorzucac - zapewne mam kilka sztuk vhc244 i kilka sztuk eepromow wiecej, moze znajda sie tez jakies mniej typowe kondensatorki, ale juz w ilosciach minimalnych (w sensie ze jak do zlutowania trzeba 2x 27pF to moge dorzucic tylko 2 sztuki, a nie jak w innych zestawach chyba z 10 jak nie wiecej). chwilowo nie mam czasu przegladac tego co tam mam - jak przejrze to napisze. prosze w kazdym razie o informacje od zainteresowanych na chwilowo wolne 4 plytki.

DALSZY EDIT:

pierwszy egzemplarz zostal zmontowany i odpalony z sukcesem, wiec jest git [;

tak to mniej wiecej wyglada:

na razie bez diodek LED - bo nie mam chwilowo zadnych LEDow w stosownym rozmiarze - i bez obudowy - bo ten egzemplarz akurat ma byc bezobudowowy.

PROBLEMY (no bo przeciez jakies musza byc [; ):
    1. footprint do gniazda USB nie do konca odpowiada rzeczywistosci przez co gniazdo nalezy przekonac metodami udarowymi, ze jednak ma sie znalezc w tym miejscu, a nie w innym [;
    2. kondensator elektrolityzny. projekt byl robiony z mysla o tych fajnych super niskich (7mm) ktore sprzedaja w TME, niestety te z maritexu takie nie sa [; w przypadku jak ktos obudowy nie chce, to nie ma problemu. jak ktos chce to wpakowac do zakupionych obudow, to polecam przylutowac kondensator pod spodem na plasko pod diodami, albo na gorze na plasko pod dziwnym katem (tak zeby wszedl obok gniazda USB

wiecej problemow nie odnotowalem

jutro wysylam paczki. over & out

0x41 0x56 0x45!!
    marexx
    Poziom 17  
    Freddie Chopin napisał:

BARDZO WAZNA INFORMACJA!
    plytkarnia zrobila 30 plytek choc zamawialem ich tylko 25. dlatego tez jest do wziecia 5 GOŁYCH płytek - bez obudowy, bez czesci, bez FT2232. powiedzmy ze chwilowo jedna z tych plytek jest zarezerwowana dla pewnego forumowicza, ktory spoznil sie na pierwszy rzut, choc deklarowal chec od samego poczatku. jak pogrzebe co tam mam w pudelkach jeszcze, to powiem, czy nie moge czegos podorzucac - zapewne mam kilka sztuk vhc244 i kilka sztuk eepromow wiecej, moze znajda sie tez jakies mniej typowe kondensatorki, ale juz w ilosciach minimalnych (w sensie ze jak do zlutowania trzeba 2x 27pF to moge dorzucic tylko 2 sztuki, a nie jak w innych zestawach chyba z 10 jak nie wiecej). chwilowo nie mam czasu przegladac tego co tam mam - jak przejrze to napisze. prosze w kazdym razie o informacje od zainteresowanych na chwilowo wolne 4 plytki.
    0x41 0x56 0x45!!

To ja poproszę o rezerwację jednej płytki :D

O ile coś jeszcze zostało...
    Jeśli tak, proszę o kontakt celem uzgodnienia formy zapłaty...