Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B5 98r. Problem z oświetleniem wewnętrznym

19 Kwi 2008 19:23 8345 7
  • Poziom 2  
    WITAM!!!

Posiadam VW Passat 1998 1.8T i mam problem z oswietleniem we wnetrzu auta i z sygnalem o wlaczonych swiatlach podczas otwartych dzwi.
    Problem polega na tym ze: gdy mam wlaczone swiatla, wyciagne kluczyk ze stacyjki i otworze drzwi sygnal alarmowy nie dziala a takze nie dziala mi oswietlenie wewnarz auta gdy sa otwarte dzwi (wszystkie), czasami zdazy sie tak ze owa usterka nie wystepuje czyli dziala wszystko ale na krotki okres czau i znowusz pojawia sie usterka.

Bym zapomnial problem jest tez z zamykaniem centralnym drzwi od zewnatrz, zamykaja mi sie tylko dwie pary dzwi.

Czy wiecie jak sobie z tym poradzic??

Jesli tak to prosze o wskazowke.

Z GORY SERDECZNIE DZIEKUJE I POZDRAWIAM!!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Użyj opcji "szukaj" było już z 1000 razy.
    Hasło moduł komfortu, czujniki zamków.
  • Poziom 2  
    OK! dzieki! musze wiec rozkrecic drzwi i pobawic sie tam kabelkami:D
    Nie koniecznie, tam wszystko idzie po linii CAN więc jak sie pobawisz to zrobisz kuku swojemu paskowi!

Dodano po 1 [minuty]:

Zerknij w podłodze na moduł komfortu, potrafi pływać w wodzie.
  • Poziom 2  
    czy duzo jest roboty przy dostawaniu sie do tego modulu??
    Trzeba odchylić wykładzinę, cofnąć fotel, zdjąć plastik na progu, jakieś 10 minut dla wprawionego.
  • Poziom 10  
    Miałem niemal identyczny problem.
    Do modułu komfortu nie dostawałem sie.
    Sprawdzilem VAG-iem ze nie daje rady centralny w drzwiach kierowcy - a w zamku jest kilka mikroswitchy odpowiedzialnych m.in. za zamykanie konkretnych drzwi, alarm, sygnał zwrotny o zamknięciu, a także o otwarciu, a co za tm idzie oświetleniu wewn. i bzyczku.
    Po krotkiej wizji lokalnej po odkreceniu blachy z drzwi i wyjeciu zamka znalazlem przyczyne - nie switch w zamku, ale przełamany przewód przy wtyku do zamka. Zaczął działać po odpowiednim jego ugięciu. Złapałem opaską i wszystko dziala bez zarzutu - swiatlo, bzyczek, centralny zamykany od wewn., a także automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h (opcja modulu komfortu).
    Oczywiście służę pomocą.

Pozdrawiam
    MariuszA napisał:

Po krotkiej wizji lokalnej po odkreceniu blachy z drzwi i wyjeciu zamka znalazlem przyczyne - nie switch w zamku, ale przełamany przewód przy wtyku do zamka. Zaczął działać po odpowiednim jego ugięciu. Złapałem opaską i wszystko dziala bez zarzutu

Pozdrawiam

To sie nazywa w pełni profesjonalna naprawa, jestem pod wrażeniem :idea: :!:

P.S. Mam kilka takich opasek, strzeżcie sie klienci :!: